5 priežastys, kodėl turėtum miegoti nuoga

Džiaugiesi dailiais šilkiniais naktinukais ar minkštute žiemiška pižama? Ką gi, pasirodo miego drabužėlius verčiau atidėti šalin, nes miegojimas nuogai yra kur kas naudingesnis.

TAI LĖTINA SENĖJIMO PROCESUS

Kristi į šiltą patalą - malonu, deja, jei miegi per šiltai, neleidi kūnui pakankamai atvėsti miego metu. Natūraliai kūno temperatūra įmigus gali kristi 2 laipsniais. Jei kūnas naktį lieka šiltas, sutrinka melatonino išsiskyrimas - tai hormonas, kuris stabdo senėjimo procesus. Kai miegi maloniai vėsioje aplinkoje, melatoninas pradeda skirtis ir skatina ląstelių regeneracijos procesus. Todėl per naktį atsinaujina dauguma tavo kūno audinių. Nesibaimink šiek tiek vėsesnio miegamojo ir nešildyk kūno šilta pižama.

TAI PADEDA DAILINTI KŪNO LINKIUS

Kai miegi nepakankamai ilgai ar pernelyg šiltai, kūne nespėja sumažėti kortizolio, daugėja alkio hormonų, išsiskiria daugiau insulino. Todėl prabudusi ryte jauti žvėrišką alkį, pusryčiams norisi krakmolingų miltinių patiekalų - makaronų, bandelių, spurgų. Didelis kortizolio kiekis silpnina imuninę sistemą, kelia kraujospūdį, sutrikdo normalų miego rimą ir slopina libido. Todėl reikia pasirūpinti, kad miego metu kūnas jaustųsi maksimaliai patogiai.

TAI PADEDA ATSIKRATYTI STRESO

Jei miegi su mylimuoju, visą naktį gali mėgautis mylimo žmogaus prisilietimais. Kai jūsų kūnai liečiasi tiesiogiai, oda prie odos, organizme išsiskiria daugiau oksitocino. Šis hormonas reguliuoja nuotaiką, mažina streso ir depresijos lygį, stiprina tarpusavio ryšį, abu jaučiatės patogiau ir jaukiau. Odos kontaktas sukuria intymumą, maloniai stimuliuoja nervų sistemą. Beje, didėja ir geismas!

TAI NAUDINGA ODAI

Kai miegi nuoga, kūnui garantuojamas visiškas poilsis - niekur neveržia, o naktinukai nepersisuka aplink juosmenį. Kraujas organizme teka laisvai, visi organai, o ypač oda, geriau aprūpinami maisto medžiagomis, gerėja skysčių apykaita, normalizuojasi riebalų ir prakaito liaukų veikla. D4l to ryte prabusi ne tik žvalesnė, bet ir gražesnė: džiaugsiesi skaistesne, lygesne oda, išvengsi paburkimų.

TAI NAUDINGA ORGANIZMUI

Visą naktį trunkantis veržimas pilvo srityje dėl susigarankščiavusių ar spaudžiančių drabužių ilgainiui gali sukelti sveikatos problemų. Juosmenį veržianti kelnaičių guma, pilvą spaudžiantis drabužis, persisukę naktiniai - to per miegus gali ir nejusti, bet tavo kūnas šiuos pojūčius fiksuoja. Pilvo srities raumenys, ne atsipalaiduoja, bet įsitempia ir nepailsi. Miegodama nuoga šių nemalonumų išvengsi, o kartu ir užtikrinsi puikią moteriškų negalavimų profilaktiką. Mažiau vargins PMS ir mėnesinių sukelti pilvo skausmai, normalizuosis mėnesinių ciklas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis