Pataria santykių ekspertė: esu graži mergina, bet... nemoku bendrauti su vyrais

Esu graži mergina. Dažnai susilaukiu komplimentų ir pati žinau, kad esu graži, tik, deja, retai kada tokia jaučiuosi. Skaitau knygas apie pasitikėjimą savimi, domiuosi psichologija, tačiau niekaip nepavyksta tapti ta asmenybe, kuria norėčiau jaustis. Taip pat turiu didelę problemą su vaikinais – aš jų bijau. Sulaukiu jų dėmesio, bet net jei atsiranda patinkantis – tiesiog pabėgu, ignoruoju, stengiuosi išvengti bendravimo. Kai mane užkalbina nepažįstamas vaikinas, nežinau, ką jam atsakyti. Pasimetu, nemoku flirtuoti, palaikyti pokalbio. Man jau dvidešimt treji metai, o mano savijauta kosminiu greičiu gali pakilti iki pat viršūnes, kai draugės ar koks vaikinas mane pagiria, pasako komplimentą ir tokiu pat greičiu gali nusileisti dėl menkiausios man skirtos replikos. Kartais bandau save padrąsinti, išdrįstu pakalbėti, bet po to jaučiuosi blogai. Galvoju, kad nusišnekėjau ar nemokėjau tinkamai sureaguoti į flirtą. Visada žeminu save, galvoju, kad esu per prasta, neįdomi, neturinti humoro jausmo ir panašiai. Žinau, kad dar esu jauna, nėra ko skubėti, bet iki šiol niekada nesu turėjusi vaikino ir dėl to mano savivertė dar labiau smunka. Tikrai nežinau ką daryti. Kaip susiimti ir išdrįsti parodyti atsaką vaikinams? Noriu išsilaisvinti iš to vidinio susikaustymo, noriu išmokti bendrauti ir pasitikėti savimi. Tik nežinau kaip.

ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Iš tiek, kiek čia papasakojai, panašu, kad tu bijai ne vaikinų (juk nori jį turėti), o baiminiesi jiems nepatikti, pasirodyti neįdomi ir ne tokia patraukli asmenybė, kokia patraukli esi savo išore. Džiugu, kad pati suvoki, jog norint būti visapusiškai patrauklia, vien tik grožio nepakanka. Kad skaitai knygas šia tema ir ieškai atsakymų, kaip išspręsti savo problemą. O šią problemą išspręsti išties galima.

Pirmas mano patarimas: atsikratyti baimės kažkam nepatikti. Turi įsisąmoninti, kad visiems patikti tiesiog neįmanoma! Nėra pasaulyje nei vieno žmogaus, kuris patiktų visiems, todėl tai, kad kažkam nepatinki neturėtų tavęs žeisti. Tai tik subjektyvi nuomonė, kuri faktiškai tavęs nepadaro kitokiu žmogumi.

Kitas labai svarbus momentas: turi priimti save tokią, kokia esi dabar. Su visais savo privalumais ir trūkumais. Tai, kad vengi tau simpatiškų vaikinų dėmesio atskleidžia, kad nepriimi savo komplekso ir baimės susimauti, susikompromituoti, susigėdinti ir pan. Bijai jiems parodyti tikrą save su savo silpnybėms. Jei nori pasikeisti, tai yra tavo klaida, nes pokyčiai prasideda tada, kai išmoksti priimti savo trūkumus, kaip savo asmenybės sudedamąją dalį. Tik tuomet tu gali pradėti kelionę savęs tobulinimo link.

Su nepasitikėjimo savimi problema susiduria dažnas žmogus, nepriklausomai nuo to, kiek jam metų, kaip jis atrodo, kokia jo socialinė padėtis, finansinės galimybės, asmeniniai gabumai ir t.t. Visi mes galime savyje rasti trūkumų, juos sureikšminti, lyginant save su kitais ir save nuvertinti. Pasitikėjimas savimi prasideda nuo suvokimo, kad AŠ ESU TOKS, KOKS ESU! Esu unikalus savo savastimi. Turiu trūkumų ir juos pripažįstu. Keičiu savyje tai, ką galiu pakeisti, ko negaliu - priimu, kaip savo asmenybės dalį. Kitaip tariant, pasitikėjimas savimi - tai pozityvus požiūris į save.

Jei tu vertinsi save lygiuodamasi į kitus - niekuomet neįgysi tvirto pasitikėjimo savimi stuburo. Visuomet būsi priklausoma nuo to, ką kiti gero apie tave pasakys. Pastoviai save lyginsi su kitomis ir savo vertę matuosi pagal skalę „geriausia-prasčiausia“. Tu visada, visą gyvenimą rasi už save tiek prastesnių, tiek geresnių. Ir jei nenustosi savęs lyginti su kitais žmonėmis, tavo savivertė visą gyvenimą taip ir šokinės nuo savimi patenkintos iki visiškos nevykėles. Net Einšteinas yra pasakęs: „Kiekvienas yra genijus, bet jeigu žuvį vertinsime pagal jos sugebėjimą įlipti į medį, ji visą gyvenimą nugyvens manydama, jog yra kvaila.“

Norint atsikratyti baimės bendrauti, reikia jai pažiūrėti į akis. Ką tai reiškia? Praktika, praktika ir dar kartą praktika! Čia jokia teorija nepadės. Tik praktika. Kuo daugiau tu bendrausi su nepažįstamais žmonėmis, tuo labiau lavinsi savo bendravimo įgūdžius. Įsivaizduok, kad tu esi liesas žmogus, norintis užsiauginti raumenis ir bijantis eiti į salę, kad niekas nepamatytų tavo liesumo. Juk jie savaime neužaugs be svarmenų kilnojimo, tiesa? Tas pats su bendravimu. Tu neišmoksi bendrauti vengdama bendravimo.

Siūlau pradėti nuo virtualaus susirašinėjimo. Kad pradžioje pasijaustum drąsesnė, gali susikurti inkognito anketą pažinčių svetainėje ir joje bendrauti su įvairiais žmonėmis. Jei jausi, kad gražesni, labiau pasitikintys savimi vaikinai (tokie, kurie tau patinka) tave vis dar trikdo, tuomet savo praktiką pradėk nuo tų, kurie tau neimponuoja, kaip vyrai. Bendraudama stebėk save, savo pojūčius. Kada bendrauti tau yra smagu, kada nejauku, kada iškyla baimės. Analizuok save.

Kai pajausi, kad bendravimas jau nekelia streso, iškelk sau naują tikslą. Pavyzdžiui, pakelti kartelę ir pabendrauti su tau imponuojančiais vaikinais. Kai jau įgusi bendrauti virtualioje erdvėje, būtina pereiti į realaus bendravimo pakopą. Dar esi labai jauna, kad jaudintumeisi dėl to, jog iki šiol neturėjai vaikino, todėl visą dėmesį gali skirti savo asmenybės tobulinimui. Į pasimatymus eik be tikslo susirasti sau antrąją pusę. Į juos žiūrėk kaip į praktiką, padėsiančią tau prasilaužti bendravime. Jie suteiks tau galimybę mokytis iš savo klaidų ir stiprinti savo bendravimo įgūdžius.

Leisk sau būti tokia, kokia tu esi. Jei kažko tavęs paklaus, o tu nežinosi, taip ir sakyk: „aš to nežinau!“ Tai yra normalu. Žmogus negali visko žinoti ir dėl to jam neturėtų būti gėda. Jei pokalbio metu atsiranda nejaukios pauzės, neprivalai rūpintis, kuo jas užpildyti. Tai vyrų prerogatyva – vesti pokalbį, mokėti prakalbinti. Tokiais atvejais pakaks tavo tiesaus žvilgsnio į pašnekovą bei nuoširdžios šypsenos. Jei nepagauni humoro, nesi sąmojinga – nieko baisaus. Tiesiai šviesiai gali sakyti: - „kaip gaila, kad nesu apdovanota humoro jausmu. Bet matau tu – tikras šmaikštuolis“. Vyrus tai žavi. Visų pirma gavę dozę komplimentų jie išsyk pasijaučia geriau. Tai, kad panelė nebijo pripažinti savo trūkumų, savaime rodo jos pasitikėjimą savimi (nes tu priimi save tokią, kokia esi). Be kita ko, kai vyrai bendrauja su gražia mergina, kuri nelaiko savęs tobulybe, jie jaučiasi drąsesni. Kai jie taip jaučiasi, labiau patinka patys sau. O kai būdami su mergina jie patinka patys sau – tai garantuoja, kad mergina jiems taipogi patiks.

Nepamiršk, kad kiekvienam vaikinui bendrauti su gražia mergina ir jai patikti – visuomet iššūkis. Patikėk, su tavimi bendraudami jie jaudinasi ne ką mažiau, nei tu. Jie tikrai tuo metu negalvoja apie tai, kaip tu bendrauji. Jie galvoja tik apie tai, kaip palikti tau gerą įspūdį ir patiems nepasišiukšlinti prieš patrauklią merginą, kuri atėjo į pasimatymą.

Jei kada nors atsitiks taip, kad nepatiksi tam, kuris patiko tau - nesureikšmink to. Tai visiškai normalus reiškinys, kurį patiria visi žmonės. Tad kodėl tu turėtum būti išimtis? Būk pozityvi, linksma, savimi patenkinta ir tų vaikinų bus daugybė. Nesustok tęsti savo tobulėjimo kelionės dėl vienos nesėkmės. Nesėkmės reikalingos kiekvieno žmogaus gyvenime, kaip žmogaus organizmui reikalingas imunitetas. Tai grūdina asmenybės stiprybę. Tik išmok iš jų pasimokyt ir to nesureikšminti. Tai tokie būtų mano patarimai. Sėkmės!

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis