Atsakymai, kodėl kiti vengia tavo akių kontakto

Ar pastebėjai, kad kartais greta esantys žmonės, kai su jais bendrauji, vengia tavo žvilgsnio. O gal pati kartais nenoriai žiūri į jų akis? Štai atsakymai, kodėl kartais nesinori pažvelgti tiesiai į kitą žmogų.

SUSIERZINIMAS

Pastoviai žiūrėti pašnekovui į akis yra nelengva, todėl ir nusuki žvilgsnį. Įrodyta, kad kai žmogus pastoviai žiūri kitam į akis, tai labai erzina ir priverčia nervintis.

KUKLUMAS

Psichologai sako, kad kartais pokalbio metu akių nusukimas į šalį reiškia kuklumą. Žvilgsniu galima išduoti savo požiūrį į tą objektą: ir susidomėjimą, ir įsimylėjimą, ir daugybę kitų dalykų. Jei žmogus nenori, kad suprastum jo jausmus, jis greičiausiai akių kontakto su tavimi vengs.

NEMALONUS ŽVILGSNIS

Kai kurių žmonių žvilgsnis verčia jaustis nepatogiai, kelia diskomfortą. Nuo pirmųjų bendravimo sekundžių su tokiais pašnekovais tampa nejauku ir nemalonu.

JAUDULYS

Jei tavo pašnekovas pokalbio metu kažką veikia rankomis: glamžo servetėlę, liečia ausis, nosies galiuką, plaukus, tai išduoda jo gilų vidinį susijaudinimą. Dėl nervingumo jis vengs tiesioginio akių kontakto, nes nepasitiki savo veiksmais. Pašnekovas nežino, ką tuo momentu jam geriausia daryti ir kokį žvilgsnį tau siųsti.

ABEJINGUMAS

Taip pat šalia esantis žmogus gali būti tavimi visai nesuinteresuotas. Gaila, bet taip irgi nutinka. Išsiaiškinti nuobodulio priežastį reikia kaip galima greičiau, kad nereikėtų tęsti niekam nenaudingo pokalbio. Tai padaryti visai paprasta. Štai, kas išduoda kitus nesuinteresuotumo požymius: pabrėžtinas žvilgčiojimas į laikrodį, žiovulys, pastovus atsiliepimas į skambučius ir pokalbio pertraukinėjimas, įsmeigtas žvilgsnis į išmanųjį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis