Kaip akimirksniu suvaldyti stresą ir išvengti susimovimų

Stresas - didelė kliūtis daugeliui. Neretai būtent dėl stresinių situacijų priimame klaidingus sprendimus, dėl kurių vėliau gailimės. Kartais stresas taip pakiša koją, kad tam tikru momentu atima taip reikalingą pasitikėjimą savimi. Kaip suvaldyti šį siaubą?

Stresas gali ne tik sugadinti pokalbį, planus, pasirinkimus, bet ir tavo sveikatą, grožį. Ką jau kalbėti apie savivertę, kuri stresinėse situacijose nevaldomai slysta iš rankų - rodos, užsiblokuoji ne tik rasti teisingą atsakymą, bet ir vėliau save kaltini dėl klaidingų sprendimų.

Štai keli būdai, kurie padės greičiau atsikratyti nemalonių streso keliamų pojūčių ir atpalaiduos.

Jei iš streso įsitempė kaklo ir pečių raumenys

Atpalaiduok juos 10 kartų atlikusi specialų pratimą. Laikydama galvą tiesiai pasižiūrėk prieš save, tada pasuk ją 90 laipsnių kampu į kairę, paskui į dešinę, lėtai kilstelėk aukštyn, tada linktelėk žemyn, galiausiai pasukiok į abu šonus. Tokia veiksmų eiga ne tik atpalaiduos raumenis, bet nuramins tavo jaudulį.

Jei akyse pradėjo rodytis juodi taškai

Taip neretai nutinka, kai pradedi panikuoti - signalas, kad organizmui trūksta skysčių arba kraujyje pernelyg sumažėjo gliukozės. Išgerk bent vieną stiklinę vandens ir suvalgyk kokį vaisių. Ir atsigausi, ir mažiau nervinsiesi.

Jei jauti nerimą, širdis tarsi daužosi

Švelniai pamasažuok smilkinius ir tuo pat metu lėtai, bet giliai kvėpuok. Šis veiksmas nuramins, padės atsipalaiduoti.

Jei stresą pakartotinai sukelia situacijos darbe, šeimoje ir kitur

Šį kartą momentiniai pratimai nepadės, reikėtų imtis kasdienės nuraminančios veiklos. Viena tokių - ritualas, kuris būtų tau malonus ir leistų pamiršti visa, kas verčia jaudintis. Tai gali būti atpalaiduojančios maudynės vonioje su nervų sistemą raminančiais aromatais. Į vonią gali įlašinti lašelį eterinio levandų, vetiverių, bergamočių, frankincenso aliejaus. Pastarasis greičiausiai negirdėtas. Tai iš laukinių smilkalinių bosvelijų medžių dervos gautas aliejus. Atsikratyti streso bus lengviau, jei vonioje įsitaisysi kuo patogiau: ne per karšta vandens temperatūra, iš rankšluosčio susukta pagalvėlė po galva, malonus apšvietimas, pavyzdžiui, žvakės, tyla arba raminanti muzika.

Shutterstock nuotr.

Kitas būdas yra meditacija. Žinoma, iš pirmo karto tarsi atsijungti nuo pasaulio ir problemų nepavyks. Tai pakartotinis procesas, kuris tobulėja su laiku. Pradėk nuo jaukaus kampelio namuose ir ramybę kuriančios muzikos. Tiesiog ramiai pasėdėk sukryžiavusi kojas, rankas lengvai laikydama šonuose ant kelių. Vakaras po vakaro pastebėsi, kaip meditacija padeda vis labiau atsipalaiduoti ir nustumti šalin susikaupusias problemas. Taip pat gali uždegti smilkalų, kurie namuose paskleistų malonų raminantį aromatą.

Shutterstock nuotr.

Trečiasis variantas - maloni veikla, verčianti susikaupti. Tai gali būti naujai atrastas arba jau turimas hobis. Galbūt tau patinka tapyti, lieti akvarelę, siuvinėti, verti karoliukus, megzti, groti, lankstyti ir t.t. Tokia veikla turėtų reikalauti kruopštumo ir susikaupimo. Kai įsijauti į tam tikrą procesą, pamiršti tai, kas kelia nerimą ir leidi organizmui atsipalaiduoti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis