Tai vis dar vieniša? O vestuvės kada? – kaip gudriai atsikirsti į netaktiškus klausimus apie asmeninį gyvenimą

Jautiesi kaip Bridžita Džouns per kalėdinį vakarėlį, apspista giminaičių, kišančių nosį ne į savo reikalus? Šeiminis statusas netekėjusi ar nenoras turėti vaikų nesuteikia kitiems teisės lįsti į tavo gyvenimą. Norėdama tai paaiškinti tiems, kurie taip elgiasi, pasinaudok mūsų patarimais.

Gali pasirodyti, kad pagrindinis netaktiškų kodėlčiukų tikslas – tave užgauti. Tačiau taip būna tikrai ne visada. Psichologų aiškinimu, aplinkiniai nekorektiškų klausimų dažnai užduoda puoselėdami iš esmės gerų tikslų. Tai kodėl šie mieli žmonės verčia tave raudonuoti?


Nes miršta iš smalsumo


Tiems, kurie daugybę metų gyvena visiškai ramiai ir neypatingai, reikia įvykių. Ir tada jie pradeda domėtis kitais: pavyzdžiui, kolekcionuoti gandus apie skandalingus garsenybių poelgius arba liežuvauti apie draugus ir kaimynus. Tu jiems – kaip kokia Kerė iš „Sekso ir miesto“, todėl jie nekantraudami laukia naujos serijos.


Nes nerimauja


Dažniausiai į šią kategoriją patenka giminaičiai. Mama už tave užpildė anketą tinderyje ir ima terorizuoti: „Na kada, kada tu pagaliau rasi vyrą?“ Taip elgiasi tėvai, kuriuos kankina hiperglobos sindromas. Tu jiems – vis dar maža mergaitė, o ne savarankiška asmenybė. Nesisielok, ilgainiui tai turėtų praeiti.


Nes ieško bendros temos


Draugės gyvenime apstu permainų. Ji ištekėjo, o gal laukiasi. Jei taip, ruoškis nesibaigiančioms kalboms apie vestuves arba vaikus. Tai čia anksčiau jūs galėdavote ištisas valandas aptarinėti vakarėlius ir išpardavimus. Deja, dabar jos požiūris pasikeitė stipriau nei Katy Perry įvaizdis.


Nes mąsto šabloniškai


Nepatogių klausimų gali užduoti ir tie, kurie įprato gyventi pagal scenarijų. Čia viskas nuspėjama kaip per pageidavimų koncertą. Bet kokie nukrypimai nuo plano universitetas-vestuvės-vaikai-pensija tiesiog nepriimtini. Organizuotieji tarsi užkietėję žaidėjai siekia pareiti į kitą lygį. Ir mano, kad tu svajoji išgirsti Mendelsono maršą iškart po universiteto išleistuvių.


KAIP REAGUOTI?


Būk pozityvi. Yra žmonių, kuriuos erzina kitų sėkmė, o štai svetimos nelaimės, atvirkščiai, suteikia jėgų. Palik tokius pavyduolius be nieko. Apsimesk, kad tau nusispjauti į jų bandymus įgelti.


Kodėl tu tokia liesa?

Atsakymas: Tikrai? Kaip malonu tai girdėti!


Taip ir nesusiradai darbo?

Atsakymas: Ne! Ir toliau mėgaujuosi gyvenimu.


Apsimesk nesupratusi. Performuluok pašnekovo klausimą. Esmė – jis turi pasijusti kvailai. Vargšelis nepasiduoda? Leisk jam suprasti, kad nesi nusiteikusi aptarinėti šios temos. Ir išlik rami.


Tai kada antras?

Atsakymas: Man pasirodė ar tu norėtum sudalyvauti procese?


Čia tavo vaikinas?

Atsakymas: Kodėl klausi? Jis tave domina? O gal aš?


Smok atgal. Puolimas – geriausia gynyba. Apsimesk, kad ir tave jaudina kaimynės likimas. Juk tiek daug bendrų važiavimų liftu patyrėte! Atakuok pašnekovę tuo pačiu ginklu. Kiekvienam iš mūsų būdinga silpnų vietų.


Tai kada tekėsi?

Atsakymas: Oi, kaip gerai, kad paklausėte! O kaip jūsų dukrai sekasi? Girdėjau, skiriasi?


Tai kiek uždirbi?

Atsakymas: Beje, apie finansus. Kaip jūsų paskola? Vyras prisideda?


Peradresuok. Nusuk strėles nuo savęs. Kodėl privalai atsiskaityti ir spėti ateitį? Nukreipk smalsutį į daugiau žinantį ar aukštesnes jėgas. Google jiems tepadeda!


Juokauk! Ypač veiksmingas ir ne itin paprastas būdas, nes čia be humoro jausmo – niekaip. Tačiau jei pavyks meistriškai abejingumą derinti su sąmoju, iš karto nušausi du zuikius – ir kitus prajuokinsi, ir smalsuolį užčiaupsi, nes parodysi, kad jis kiša nosį ne į savo reikalus.


Kada jūs ženysitės?

Atsakymas: Kaip tik šiandien rengėmės, tačiau pramiegojome. Tačiau rytoj būtinai užsistatysime žadintuvą.


Kodėl tu neturi vaikino?

Atsakymas: Turėjau. Numirė iš laimės su manim būdamas.


Ar jau susiradai vaikiną?

Atsakymas: Ne, nes visi normalūs jau užimti. Bet gal nori išgirsti, kokį nerealų vienos nakties nuotykį aną šeštadienį patyriau?


Bendras atsakymas. Kai kaimynė tavęs paklausia ir vėl apie naują gerbėją, tau tik žandikaulis iki kelių nukąra – ir nė cypt? Tokiais atvejais pagelbėtų universalios frazės, kurios ir tavo kalbos padargus į vietą grąžintų, ir daugeliui kandžią burną užčiauptų. Paklausk: Nori apie tai pasikalbėti? Gavusi teigiamą atsakymą, nusišypsok: O aš – ne. O į klausimus, prasidedančius žodžiu: Kada..., ramiai atsakyk: Tu tikrai sužinosi pirmas.


IMK PAVYZDĮ!


Kai Justine'as Timberlake'as (tada dar nevedęs) ir vėl išsiskyrė su mergina, žurnalistai jo paklausė, kaip jam dabar sekasi gyventi vienam. “Didžiausia viengungiško gyvenimo problema – kaip savarankiškai sukišti antklodę į užvalkalą”, – atkirto jis.


Po nelaimingos meilės istorijos Rihannos paklausė, kokių savybių ji tikisi iš vyro jo ieškodama. Dainininkė nesismulkino: “Pradėkime nuo to, kad aš apskritai neieškau vyro.”


Natalie Portman dėl vaidmens filme “V kaip Vendeta” teko nusiskusti plikai. “Dabar žmonės kalba, kad aš arba neonacė, arba lesbietė, arba sergu vėžiu. Gerai, kad bent ne viskas iš karto”, – komentavo aktorė.


Dar vienišavusio George'as Clooney paklausė, kada jis pagaliau ves. Aktorius atšovė: “Kai nustosiu mėgti degtinę, barbekiu, motociklus ir šviežią vėją.” 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis