Štai ir atsakymas: kokiame amžiuje žmonės jaučiasi patys nelaimingiausi

Mokslininkai atskleidė, kada didžiausia tikimybė susidurti su vadinamąja vidurio amžiaus krize

Tikriausiai esi girdėjusi apie vidurio amžiaus krizę – etapą, kada gyvenimas verčiasi aukštyn kojomis ir pats nebežinai, ką čia veiki ir ko apskritai nori. Kada ta vidurio amžiaus krizė ateina? Atsakymą į šį klausimą pateikė profesorius Davidas Blanchfloweris ir jo vadovaujama mokslininkų komanda iš Dartmoutho universiteto.


Norėdamas išmatuoti pasitenkinimo laipsnio ir amžiaus santykį, mokslininkas ištyrinėjo įvairius duomenis iš 132 skirtingų šalių. Anot profesoriaus, išsivysčiusiose šalyse vidurio amžiaus krizė gyventojus užklumpa sulaukus 48 metų (tikslus vidurkis – 48,2). Davidas Blanchfloweris atkreipia dėmesį, kad emocine prasme žmogaus gyvenimas primena U raidę: pradžia ir pabaiga yra pakilime, o ties pačiu viduriu – nuosmukis. Tiesa, kiekvienoje šalyje U raidės trajektorija skiriasi.


Pagal profesoriaus pateiktą grafiką matyti, kad didžiausią pasitenkinimą gyvenimu jaučia paaugliai. Žengiant į suaugusiųjų gyvenimą emocinė kreivė po truputėlį pradeda leistis ir pačias žemumas pasiekia 40-50 metų tarpe, vadinamosios vidurio amžiaus krizės metu. Psichologai išskiria du esminius etapus: pirminis emocinis nuosmukis nuo 18 metų vyksta dėl staigiai pasikeitusio gyvenimo ir padidėjusios atsakomybės, antrasis nuosmukis vyksta dėl gilesnių emocinių priežasčių – kuomet pradedame iš šalies žvelgti į tai, ką gyvenime pasiekėme ir ko nepadarėme.


Gera žinia ta, kad įveikus vidurio amžiaus krizę ir vėl laukia pakilimas! 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis