Iš kartos į kartą perduodamas Budos išminties taisyklės – kelias į sąmoningesnį ir laimingesnį gyvenimą

Budizmas – tai ne tik religija, bet ir žmonių psichologija, tad Budos filosofija neretai vadinama prabudimo filosofija, skatinančia mus kitaip pažvelgti į save, mus supančius žmones ir apskritai į gyvenimą. Siūlome atrasti kelias iš kartos į kartą perduodamas Budos išminties taisykles, galinčias padėti atrasti kelią į sąmoningesnį ir laimingesnį gyvenimą.

„Kai tau patinka graži gėlė – tu nuskini ją. Kuomet tą gėlę pamilsti visa širdimi – laistai ir rūpiniesi ja“. Buda kalba apie vidinį kiekviename iš mūsų glūdintį egoistiškumą, kuris negali egzistuoti ten, kur yra meilė. Kai myli – rūpiniesi ir puoselėji, nes puikiai supranti, kad tai vienintelis būdas išlaikyti tai, kas tau svarbu, kuo ilgiau.


„Pasaulyje egzistuoja trys dalykai, kurių neįmanoma ilgai slėpti. Tai Saulė, Mėnulis ir Tiesa“. Buda kalba apie melą ne tik aplinkiniams, bet ir sau pačiam. Kad ir kaip slėptumeis nuo tiesos, kad ir kokia žeidžianti ji būtų, anksčiau ar vėliau vis tiek reikės pažvelgti jai į akis.


„Neegzistuoja kelias į laimę. Pats kelias ir yra laimė“. Būda kalba apie mokymąsi mėgautis esama minute. Galvodami tik apie tai, ką turėsime rytoj, taip ir nespėjame pasidžiaugti tuo, ką jau turime.


„Danguje nėra Rytų ir Vakarų. Tai žmonės sugalvojo tuos skirtumus, kuriais patys ir patikėjo“. Buda kalba apie vidinius mūsų įsitikinimus, kuriais mes patys statome sienas, kuriais vadovaujamės vertindami kas yra gera ir bloga, teisinga ir neteisinga, tinkama ir netinkama. Nėra tokio dalyko kaip gėris ir blogis. Yra tik subjektyvus mūsų gėrio ir blogio suvokimas.


„Tu nebūsi nubaustas už savo pyktį. Tu būsi nubaustas pačiu pykčiu“. Buda kalba apie tai, kad negatyvios emocijos, kurias mes dažnai nukreipiame į kitus žmones, labiausiai kenkia mums patiems. Išmok atleisti ir paleisti, nes pykčiu baudi ne kitus, o pats save.


„Mus formuoja mūsų mintys. Kaip patys apie save galvojame, tokiais ir tampame“. Buda kalba apie tai, kas viskas prasideda ne nuo mus supančių žmonių ar susiklosčiusių aplinkybių. Viskas prasideda nuo mūsų pačių. Tik mes esame atsakingi už tai, kuo tampame.


„Kuo stipriau prie kažko prisiriši, tuo daugiau netekties skausmo patirsi“. Buda moko mus vertinti tuos žmones, kuriuos turime savo gyvenime. Skauda tik tuomet, kai tikrai mylime. Todėl susidūrus su netekties skausmu reikia galvoti ne apie tai, ko netekai, o apie tai, kokia laimė buvo turėti tokį žmogų savo gyvenime.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis