3 frazės, kurių vengia savimi pasitikintys žmonės

Vos keli, atrodytų, nereikšmingi žodžiai gali turėti labai didelę įtaką tam, kaip tave mato aplinkiniai.  

Jei nori, kad aplinkiniai tikėtų tavo gebėjimais ir vertintų tavo pasiekimus, pirmiausia turi išmokti visa tai teisingai pateikti. Žodžiai, kuriuos tu sakai, gali rodyti tavo pasitikėjimą savimi arba priešingai – abejonę, kuri labai lengvai persiduoda ir kitiems.


Paskaityk, kokių žodžių turėtum vengti, jei nori sudaryti savimi pasitikinčios ir save vertinančios asmenybės įspūdį.


Aš tiesiog...


Kiekvieną kartą, kuomet sakinį pradedi šiais žodžiais, sumenkini viską, ką darai ar sakai: Aš tik norėjau paprašyti tavęs skirti 5 minutes pokalbiui arba Aš tiesiog pagalvojau, kad galėtume padaryti taip.


O jeigu tiesiog išbrauktum iš sakinio tuos du niekam nereikalingus žodžius? Norėjau paprašyti tavęs skirti 5 minutes pokalbiui arba Pagalvojau, kad galėtume padaryti taip – skamba kur kas rimčiau ir labiau užtikrintai.


Jei tu ne prieš...


Tokiu būdu formuluodama sakinį tu akimirksniu sumažini savo prašymo svarbą. Be to, perleidi iniciatyvą į kito žmogaus rankas, uždegi jam žalią šviesą atsakyti tau neigiamai. Ši tariamo mandagumo frazė veikia prieš tave, todėl net jeigu tokiu būdu bandai sušvelninti savo prašymą, geriau jos venk. Kuomet prašai pagalbos ar tiesiog nori pateikti esamą faktą, frazę „jei tu ne prieš“ pakeisk kur kas patikimesniu ir tavo pašnekovo atsitraukimo manevrus apribojančiu „artimiausiu metu“ ar paprasčiausiu „prašau“


Pabandykim palyginti du variantus: Juste, klientai prašo atsiųsti ataskaitas. Jei tu ne prieš, aš parengsiu mėnesio pradžios, o tu – pabaigos ir Juste, klientai prašo atsiųsti ataskaitas. Aš parengsiu mėnesio pradžios, o tu, prašau, parenk pabaigos.


Ar jauti skirtumą? Antruoju atveju išlaikei savo prašymo svarbą, išlikai mandagi ir tuo pačiu tarsi uždarei klausimą, nepalikdama savo pašnekovui atsitraukimo galimybės.


Man atrodo, kad...


Ši frazė tikrai nekelia pasitikėjimo tavo žiniomis. Tai vis dėlto, tu tikrai žinai ar tau tik atrodo? Atkreipk dėmesį, kad ši frazė labai dažnai naudojama kartu su „aš tiesiog“, taip dar labiau sumenkinant savo pozicijas pokalbyje.


Įsivaizduok susitikimą, kuriame sprendžiami svarbūs derybiniai klausimai. Turi apginti savo poziciją ir sakai: Man atrodo, kad tai rimta problema, kurią reikėtų aptarti. Vargu, ar susirinkusieji apskritai tave išgirs. Pabandykim kitaip: tai rimta problema, kurią reikia aptarti. Skamba kur kas svarbiau ir labiau užtikrintai. Vargu, ar tokią frazę įmanoma praleisti pro ausis.


Atkreipk dėmesį į dar vieną mažą, tačiau labai svarbų niuansą: antrame variante žodis „reikėtų“ pakeistas žodžiu „reikia“ – tvirtu, pabrėžiančiu klausimo svarbą ir skubotumą. Tad šią gudrybę bendraudama su žmonėmis taip pat išnaudok. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis