72 valandų taisyklė, galinti kardinaliai pakeisti tavo gyvenimą

(2)

Kad ir kaip kruopščiai viską suplanuotum, gyvenimas vis tiek pametės tau netikėtų išbandymų, galinčių kaip reikiant išmušti tave iš vėžių. Tomis akimirkomis, kai rankos tiesiog svyra žemyn, ir norisi spjauti į viską, – vadovaukis 72 valandų taisykle, galinčia kardinaliai pakeisti tavo gyvenimą.  

Šią taisyklę kartą mums išdavė psichologas, dirbantis su nerimo kamuojamais žmonėmis. Taisyklė universali, tad pritaikyti ją gali tiek kasdieniuose dalykuose, tiek asmeniniuose santykiuose.


„Neįsivaizduojate, kiek daug žmonių patys apnuodija ar net sugriauna savo gyvenimus, – tą kartą pasakojo mums psichologas. – Vargu ar įsivaizduojate, kiek iš jų gyvena nuolatinėje įtampoje. Ne visi tai parodo ir netgi ne visi patys tai supranta, nes nesibaigiantis stresas ir nerimas tampa mūsų kasdienybe. Ir tik dėl to, kad niekas nemoko mūsų dirbti su savo emocijomis, laiku atsitraukti ir duoti sau laiko pagalvoti.“


Ta nuolatinė įtampa, anot psichologo, lydi mus visame kame: namuose antroji pusė kažką padarė ne taip, darbe sunervino vadovas ar kolegos, galų gale ir šiaip gyvenime netrūksta neplanuotų problemų. Ne viską gali pakeisti, ne viską gali atidėti, bet į daugumą negatyvių dalykų iš tikrųjų gali žiūrėti visai kitaip. Čia tau ir pravers 72 valandų taisyklė, siūlanti atsitraukti nuo problemos ir leisti mintims susidėlioti į savas vietas.


Taigi 72 dienos – 3 paros. Pirmąją dieną nervinsies ir vaikščiosi iš kampo į kampą, mintyse vis kartodama tą patį ką tik tau nutikusio dalyko scenarijų. Tai normalu. Antrą dieną tavo susierzinimas, baimė ar nerimas sumažės. Greičiausiai jau prabudusi ryte į vakarykštę situaciją žvelgsi visai kitomis akimis – kur kas ramiau, racionaliau. Trečią dieną emocijos galutinai nurims, todėl galėsi iš naujo apsvarstyti tai, kas įvyko. Emocijoms prabangavus problema nebeatrodys tokia didelė, kokia buvo tą akimirką, todėl galėsi aiškiai susidėlioti visus taškus. 72 valandų atsitraukimo taisyklė neleis tau suklysti priimant skubotus sprendimus.


Kur šią taisyklę pritaikyti? Absoliučiai visur ir ypatingai santykiuose. Juk didžiausi pykčiai namuose kyla būtent tuomet, kai pasiduodame emocijoms ir leptelime ką nors nepagalvoję. Žodis po žodžio ir iš menkniekio kyla karas. Na, padarė tavo vyras kažką tikrai blogo. Norėtųsi gerokai trinktelėti durimis, švystelėti porą daiktų ir apskritai viską nutraukti. Bet ar nebus taip, kad po kelių dienų verksi pagalvę apsikabinus? Išlauk 72 valandas ir blaiviai pažvelk į tai, kas ką tik nutiko. Jei ir tuomet tavo nuomonė nepasikeis, galėsi būti rami – sprendimą priėmei ne šiaip sau. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis