Zsa Zsa Gábor: 9 santuokos ir 100 metų vienatvės...

„Santuoka, tai trumpas poilsis tarp romanų“ - tokiu kredo vadovavosi viena žinomiausių Amerikos aktorių Zsa Zsa Gábor, sulaukusi 99 metų ir praėjusiais metais palikusi šį pasaulį. Šios moters gyvenimas buvo spalvingas: praeityje liko 9 santuokos (viena jų buvo anuliuota jau kitą dieną po ceremonijos) ir daugybė skandalingų meilės istorijų. Šiuo klausimu Zsa Zsa sugebėjo perspjauti ir garsiąją savo kolegę Elizabeth Taylor, kurią, beje, laikė viena svarbiausių savo konkurenčių. Gabor visuomet buvo nugalėtoja - ji buvo ne tik graži, bet ir labai šarminga, savo vertę žinanti bei gudri moteris.

Zsa Zsa Gabor
Zsa Zsa Gabor
Vida Press

Sári Gábor (toks tikrasis aktorės vardas) gimė Budapešte, aristokratų šeimoje. Jos motina tapo juvelyrikos verslo paveldėtoja, todėl mergaitė augo apsupta prabangos ir turėjo visas galimybes siekti to, ko nori. Būdama maža Sári sunkiai galėjo ištarti savo vardą, todėl artimieji pradėjo vadinti ją Zsa Zsa (Ža Ža). Mama jau nuo mažens turėjo planų, kuo užaugusi taps jos dukra, o ir jos vyresnioji sesuo aktorė darė įtaką Zsa Zsa pasirinkimui. 1936 metais Sári buvo išrinkta gražiausia Vengrijos mergina, tačiau titulas iš jos buvo atimtas išsiaiškinus, kad būsimoji žvaigždė šiek tiek save pasendino ir nurodė esanti vyresnė, nei iš tiesų buvo. Zsa Zsa dėl to nė kiek nepergyveno ir nesureikšmino šio konkurso tarsi nujausdama, kad tai tebuvo viena iš nedaugelio būsimų jos gyvenimo pergalių. Išvykusi į Vieną ji sulaukė garsaus tenoro kvietimo dainuoti operetėje „The Singing Dream“ ir taip prasidėjo jos kelias į šlovę.

Zsa Zsa Gabor
Zsa Zsa Gabor
Vida Press

Prabėgus vos metams Zsa Zsa ištekėjo už Turkijos diplomato, tačiau jų santuoka truko vos trejus metus. Tuomet ir buvo ištarta viena iš daugybės visiems žinomų sparnuotų aktorės frazių: „Jei nori sužinoti, koks vyras yra iš tikrųjų, reikia su juo išsiskirti“. Tuo metu jos tėvai taip pat pasuko skirtingais keliais ir Zsa Zsa kartu su savo mama keliavo po Ameriką, kurioje gyveno jos sesuo Eva. Graži, protinga, išmananti etiketo taisykles, mokanti 7 kalbas ir sugebanti tinkamai save pateikti - nenuostabu, kad Zsa Zsa sparčiai kopė karjeros laiptais. 1952 metais Zsa Zsa debiutavo kine ir pasirodė visai neprastai, tačiau tikroji šlovė atėjo kartu su vaidmeniu „Mulen Ruže“.

Zsa Zsa Gabor
Zsa Zsa Gabor
Vida Press

Pasiekusi karjeros aukštumas, aktorė vis dar bandė susitvarkyti asmeninį gyvenimą. Tuo metu ji jau ruošėsi ištekėti trečią kartą, nors neseniai buvo išsiskyrusi su antruoju vyru - Hilton viešbučių verslo magnatu. Kartu juodu praleido 5 metus ir susilaukė dukters. Vėliau savo autobiografijoje Zsa Zsa tvirtino, kad pastojo išprievartauta savo pačios vyro. Atsisveikindama su antrąja santuoka Gabor tarė: „Aš puiki namų šeimininkė. Kas kartą, kai skiriuosi, namuose šeimininkauti lieku aš“.

Zsa Zsa Gabor su dukra
Zsa Zsa Gabor su dukra
Vida Press

1954 metais išsiskyrusi su trečiuoju vyru, ketvirtą kartą Gabor ištekėjo tik po 8 metų pertraukos. „Aš nieko nežinau apie seksą, nes visą laiką būdavau ištekėjusi“ - tą kartą juokavo Gabor. O vyrai ją tikrai dievino - į santuokos pinkles vėliau pakliuvo dar ne vienas ir su visais jais kartojosi ta pati istorija: nesutarimai santykius griovė jau kone pirmaisiais santuokos metais. Tų neilgų pertraukų tarp vestuvių metu aktorė nevengdavo ir kolegų dėmesio - kalbama, kad kartais sukdavo romanus su keliais iš karto.

Zsa Zsa Gabor su dukra
Zsa Zsa Gabor su dukra
Vida Press

Tačiau ir Zsa Zsa retkarčiais tekdavo patirti nusivylimo kartėlį. Kartą aktorė įsimylėjo gražuolį, kuris buvo vedęs milijonierę. Po trumpo, tačiau audringo romano gražuolis vis tik nusprendė pasirinkti savo žmoną. Gabor tai buvo stiprus smūgis, juk būtent ji visuomet buvo ta, kuri priima sprendimus ir daužo kitų širdis.

Paskutinioji Gabor santuoka buvo tvirčiausia. Ištekėjusi už hercogo Frédérico Prinzo von Anhalto, Gabor su juo pragyveno iki savo mirties. Būtų naivu tikėtis, kad garsioji Zsa Zsa pagaliau nuoširdžiai pamilo, labiau tikėtina, kad abi pusės tiesiog gavo tai, ko norėjo: Zsa Zsa galėjo didžiuotis vyro titulu, kuris jai pasitarnavo kaip puiki reklama, o jos vyras sėkmingai naudojosi aktorės pažintimis ir, žinoma, sukauptais turtais.

Zsa Zsa Gabor
Zsa Zsa Gabor
Vida Press

Paskutinieji gyvenimo metai aktorei tapo tikru išbandymu. Visą gyvenimą ją garbino, dievino ir nešiojo ant rankų, o senatvės ligų prispausta Gabor nebegalėjo pajausti gyvenimo džiaugsmo. Tačiau net ir tuomet ji sugebėjo išlikti pati savimi ir prisimindama spalvingą savo gyvenimą kartojo: „Aš niekuomet nejaučiau vyrui tokios stiprios neapykantos, kad gražinčiau man padovanotus briliantus“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis