3 asmenybės bruožai, kurių dėka kitų akyse atrodai patrauklesnė

Nors patrauklumą dažnai tapatiname su išvaizda, mokslininkai tikina: išorinis grožis turi tik momentinį, trumpalaikį efektą, padedantį atkreipti kitų žmonių dėmesį. Tikrasis patrauklumas slypi asmeninėse mūsų savybėse – tik dėl jų aplinkiniai mus įsimena arba priešingai – mūsų nepastebi.

Asmeninių savybių teorija pasitvirtina visose gyvenimo srityse. Pavyzdžiui, darbo kolektyve: yra žmonių, kurie puikiai dirba (gal net daugiau ir geriau nei visi likusieji), tačiau karjeros laiptais greičiau kopia tie, kurie geba save atskleisti, labiau atkreipia į save dėmesį.


Daugybė tyrimų, nagrinėjančių elgesio modelius, patvirtina: kertiniai patrauklumo bruožai slypi mūsų gebėjime bendrauti ir komunikuoti su kitais žmonėmis.


Pozityvus santykis su kitais žmonėmis


Niekas nemėgsta amžinai nepatenkintų ir negatyvias mintis skleidžiančių žmonių. O negatyvo kiekviename iš mūsų tikrai netrūksta. Kartais patys nepajaučiame, kiek daug jo perduodame kitiems žmonėms.


Atrodo, kas gi čia tokio – su šalia esančia kolege nuolat persimetate keliais žodžiais apie jums abiems nepatinkantį vadovą ir nesibaigiančius viršvalandžius. Jūs juk abi viena kitą suprantate ir palaikote! Šią minutę taip ir yra, o kitą – nebe. Tad nenustebk, jei ta pati kolegė vieną dieną pradės matyti tave kaip amžinai nepatenkintą ir viskuo besiskundžiančią.


Ribok negatyvią informaciją, kurią skleidi kitiems žmonėms. Ne tik kolegoms, taip pat ir savo artimiesiems. Pasidalinti jausmais ir išgyvenimais galima, tačiau daryti tai reikėtų labai saikingai – gerai pagalvojant, ar neigiamų savo emocijų neužkrauni ant kitų žmonių pečių. Vienas dalykas tiesiog išlieti savo pyktį, ir visai kas kita pasidalinti tave neraminančiais dalykais siekiant išgirsti kito žmogaus patarimą tam, kad rastum geriausią išeitį iš susidariusios nepalankios situacijos.


Intelektualus ekstravertiškumas


„Ekstravertai visuomet turi gausesnį draugų ir pažįstamų ratą, nes jiems lengviau sekasi bendrauti ir atrasti kontaktą su kitais žmonėmis. O tai reiškia, kad ekstravertai turi daugiau galimybių“ – sako psichologas ir filosofijos mokslų daktaras Adrianas Furnhamas.


Statistiškai didžioji dalis žmonių yra intravertiškos – į save labiau orientuotos asmenybės. Tačiau tai nereiškia, kad negali išsiugdyti ekstravertams būdingų savybių. Pradėk nuo paprasčiausio domėjimosi kitais žmonėmis ir mokymosi pasakoti kitiems apie save.


Įsivaizduok standartinę situaciją, kuomet susitinki su seniai matytu pažįstamu. Nieko gero, jeigu klasikinė mandagumo frazė „kaip sekasi“ užsibaigia sausu Ai, nieko naujo. Turi vos kelias minutes padaryti kitam žmogui įspūdį. Viskas skambės kur kas geriau, jei trumpą, vos kelių minučių pokalbį pradėsi gana pompastišku Taip seniai nesimatėm, net nežinau, nuo ko pradėti!


Nepaisant to, kad esktravertiškumas – įgimtas bruožas, lavinti jį gali kiekvienas iš mūsų. Pradėk nuo mažų, bet labai reikšmingų žingsnių: mokykis domėtis tave supančiais žmonėmis, juos palaikyti ir nuoširdžiai pagirti. Pasakyk bent porą komplimentų per dieną ir netruksi pajusti teigiamas permainas kitų žmonių santykiuose su tavimi.


Pasitikėjimas savimi


Psichologai tikina: pasitikėjimas savimi skatina kitus žmones pažvelgti į tave visai kitomis akimis. Pasitikėjimą savimi demonstruojantys žmonės labiau vertinami, jais labiau tikima, jie turi kur kas daugiau potencialių galimybių nei tie, kurie nelinkę rodyti savo pranašumų.


Gyvenime gali kalnus nuversti, bet jeigu pati savo pasiekimus nuvertinsi, kiti jų taip pat nepastebės. Net jeigu kai kurie dalykai tau atrodo kaip nieko verti mažmožiai, aplinkiniams žmonėms jie gali padaryti rimtą įspūdį. Nebijok garsiai kalbėti apie nuveiktus darbus ar ateities planus. Kurk kitų akyse sėkmingos ir veiklios asmenybės įspūdį, padėk kitiems tavimi patikėti. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis