Mokslininkai įvardino 3 pagrindinius kvailo žmogaus požymius

O Dieve, Dieve... Koks jis kvailas... Tikriausiai ne kartą esi taip pagalvojusi apie kokį nors ne itin mėgiamą savo pažįstamą, kolegą ar net naują vadovą darbe. Ir kalbame visai ne apie žemą IQ – į tokius įprastai rimtai net nereaguojame, tik supratingai palinkčiojame ir numojame ranka.

Budapešto universiteto mokslininkai tikina, kad net ir pakankamai aukštą IQ turinčių žmonių tarpe būna tikrų kvailių, kuriuos galima būtų suskirstyti į tris tipus.


Anot specialistų, pačiai sunkiausiai kvailių grupei priklauso tie, kurie nuolatos stengiasi save išaukštinti, kritikuodami ir žemindami kitus žmones. Mokslininkai tikina, kad toks elgesio modelis atspindi žmogaus pasaulėžiūrą, vertybes ir įsitikinimus, todėl tokio tipo kvailumo beveik neįmanoma išgydyti.


Antrajam kvailumo tipui priskiriami tie, kurie pervertina savo gebėjimus, yra įsitikinę, kad gali padaryti viską, nekreipdami dėmesio į kokybę. „Pati didžiausia kvailybė, kurią gali padaryti žmogus, – tai savęs pervertinimas. Ir įprastai šiam kvailių tipui priskiriami pakankamai aukštą intelekto koeficientą turintys žmonės“ – nuomone dalinasi tyrimo autoriai.


Trečiai kvailių grupei ekspertai priskyrė tuos, kurie nemoka sukoncentruoti savo dėmesio ir nevaldo savo emocijų. Anot tyrimo autorių, įprastai tokie žmonės ne laiku ir ne vietoje išreiškia savo nuomonę, dažnai nesusivaldo nemalonių situacijų metu, priima skubotus ir nepraktiškus, emocijų padiktuotus sprendimus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis