Jei sąžiningai gali atsakyti „taip“ į šiuos 7 klausimus, vadinasi tavo EQ aukštesnis, nei manai

(4)

Gyvenime kiekvienam iš mūsų nuolatos tenka susidurti su žmonėmis, kurie turi kitokią nuomonę ar požiūrį. Kartais tai sukelia tik trumpalaikį susierzinimą, kartais – stipriai išmuša iš vėžių.

Kaip tu reaguosi ir elgsiesi tokiose situacijose, labai priklauso nuo tavo EQ – emocinio intelekto. Anot psichologų, aukštą EQ turintys žmonės turi kur kas labiau išvystytą gebėjimą aiškiai matyti bendrą vaizdą ir įžvelgti skirtingas problemos puses.


„Jei negalite suvaldyti negatyvių savo emocijų, nemokate įsijausti į kitos pusės vaidmenį ir kurti normalių tarpusavio santykių, tuomet net ir aukščiausias intelekto koeficientas netenka prasmės, nes jūs tiesiog negalite judėti į priekį“ – sako psichologas ir elgesio tyrinėtojas Danielis Golemanas.


Išvystytą EQ turintys žmonės turi labai stiprų ryšį su savuoju „aš“, ypatingai, kuomet tai liečia santykius su kitais žmonėmis. Toks ryšys įprastai pasireiškia dvejopai: visų pirma, jie pasitiki savimi, savo jutimais ir žiniomis; antra – kitų žmonių nuomonę jie priima be pasipriešinimo, per daug to nesuasmenindami ir nepriimdami giliai į širdį. Tarsi į viską, kas vyktų, žiūrėtų iš šalies, ieškodami optimaliausio sprendimo.


7 klausimai, kurie padės suprasti savo EQ lygį


Pažvelk į žemiau esančius klausimus ir sąžiningai į juos atsakiusi įvertink savo emocinį intelektą. Kuo daugiau klausimų sulauks atsakymo „taip“, tuo aukštesnį EQ tu turi.


1. Ar galėtum pasakyti, kad visuomet supranti savo jausmus ir jų atsiradimo priežastis?


2. Ar galėtum pasakyti, kad save pažįsti: aiškiai supranti savo ribas, akląsias zonas ir sritis, kuriose tau reikėtų patobulėti?


3. Ar galėtum pasakyti, kad greitai atsigauni po stresinių ar konfliktinių situacijų?


4. Ar galėtum pasakyti, kad nevienareikšmiškose situacijose visuomet stengiesi įsijausti į kito žmogaus vaidmenį ir bandai suprasti jo požiūrio tašką?


5. Ar galėtum pasakyti, kad tavo mintyse pozityvumo kur kas daugiau, nei pesimizmo?


6. Ar galėtum pasakyti, kad tave tenkina tavo asmenybė?


7. Ar galėtum pasakyti, kad gebi atleisti ir pamiršti kitų žmonių išdavystę ar tau padarytas nuoskaudas ir gyventi toliau nejaučiant pykčio?


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis