16 etiketo klaidų, kurias darome kone kiekvieną dieną

Įėjus į kambarį nusiimti kepurę, nežiaumoti ir nečepsėti prie stalo - elementarias etiko taisykles žinome kiekvienas, tačiau tų taisyklių tokia daugybė, kad visų mintinai tikrai neišmoksi. Štai 15 iš kasdienio gyvenimo, kurias dažniausiai laužome.

Tu neteisingai ploji

Pameni garsiuosius Nicole Kidman aplodismentus, užkariavusius visą internetą? Paaiškėjo, kad Nicole tiesiog pasipuošė labai prabangiais žiedais ir nenorėjo pažeisti brangakmenių. Tačiau pasirodo, dauguma mūsų taip pat ploja ne visai taip, kaip rekomenduotų etiketo specialistai. Ploti reikia laikant rankas krūtinės lygyje - ne prie pilvo ar pakėlus rankas link veido.

Tu neelegantiškai sėdiesi į automobilį

Visų pirma atsisėsk ant sėdynės ir tik po to elegantiškai įkelk kojas į saloną. Tai atrodo estetiškai iš šono, be to, taip sėdantis sumažėja tikimybė užsigauti galvą į automobilio stogą. Jei avalynė apsnigta, prieš sėsdamasi į automobilį būtinai nusipurtyk sniegą.

Tu tepi sviestą ar džemą iš bendros lėkštės

Veiksmų seka tokia: visų pirma paimk truputį sviesto ar džemo ir įsidėk į savo lėkštę. Tada tepk duoną! Štai ir viskas. Kodėl tai laikoma tinkamu ir teisingu būdu? Nes į bendrą lėkštę nepatenka trupinių.


Tu nepasirūpini tais, kurie sėdi šalia tavęs prie stalo

Mandagūs žmonės stengiasi neatkreipti į save per daug dėmesio, vis prašinėdami kažką paduoti. Todėl parodyk iniciatyvą ir perduok druskinę ar pipirinę pati. Taip pat pirma perduok ir kitus patiekalus, mandagiai paklausdama, ar stalo kaimynas (-ė) jų nori.

Tu kūpriniesi

Ko gero nesi apie tai susimąsčiusi, bet žiūrėti į žmogų, kuris prie lėkštės sėdi susikūprinęs, visada nemalonu. Laikyk nugarą tiesiai visose situacijose – įpratink save stebėti savo laikyseną, nes aplinkiniams ji labai daug ką apie tave pasako.

Tu geri po tosto, pasakyto tavo garbei

Nedera gurkšnoti iš taurės po tosto, pasakyto tavo garbei. Tokioje situacijoje derėtų tostą sakiusiam žmogui padėkoti, nusišypsoti ir galbūt šiek tiek kilstelėti taurę, tarsi paraginant atsigerti kitus.

Tu glamžai servetėles

Pavalgius nedera šluostytis burnos servetėle – reikia ją tik pridėti prie lūpų. Panaudotas popierines servetėles galima truputį suglamžyti, bet jokiu būdu nespausti ir nemaigyti!

Tu grąžini tuščias lėkštes

Jei tave pavaišino ir davė išsinešti patiekalą lėkštėje, nemandagu grąžinti lėkštę tuščią. Įdėk į ją sausainių, saują saldainių, riešutų – kaip dėkingumo už vaišes ženklą.

Tu pradedi valgyti anksčiau nei stalo šeimininkai

Etiketo taisyklės reikalauja gerbti šeimos galvą ir namų šeimininką. Sulauk, kol šeimininkas pradės valgyti pirmas. Štai ir visa gudrybė!

Tu kosėji į dešinę ranką

Jei nesveikuoji arba užspringai, gali kilti kosulys. Negalima prisidengti burnos dešine ranka – tai daryti reikia tik kaire ranka.

Susidauždama taurėmis tu nepalaikai akių kontakto

Kai savo taure lieti pašnekovo taurę, būtina žiūrėti jam į akis – taip išreiškiamas atvirumas ir nuoširdumas. Nusukti akis į šalį yra prasto tono ženklas.

Tu rodai pirštu į tave dominantį objektą

Rodyti pirštu labai nemandagu. Daug geriau rodyti į objekto pusę atviru delnu, kad tavo pašnekovas pažiūrėtų į tą pusę.

Tu verti nepažįstamus žmones jaustis nejaukiai

Nereikia įdėmiai nužiūrinėti kitų žmonių, tai blogas tonas. Ir juo labiau nedera aptarinėti nepažįstamų žmonių išvaizdos su drauge, net jei praeivio apdaras iš tiesų iššaukiantis. Prisipažinkime, juk praktiškai visos tai darome!

Tu neparodai deramos pagarbos

Jei vaikštinėji su kuo nors gatve ir tavo palydovas pasisveikina su pro šalį einančiu žmogumi, būtinai pasisveikink su juo ir tu. Jei nutylėsi – atrodyti nemandagi ir atstumianti.

Tu nešioji rankinę ant dešinio peties

Pagal etiketo taisykles, rankinę reikia nešioti ant kairio peties, o ne ant dešinio. Dešinė ranka – „sociali“, ją tiesiame sveikindamiesi, būtent todėl negalima ja prisidengti burnos, kai kosėji. Nors ne visos moterys spaudžia ranką, dešinė ranka laikoma kontaktine.

Tu pasidedi išmanųjį telefoną ant stalo viešoje vietoje

Žinoma, tai nepagarba! Tai ypač nemalonu tiems, kurie sėdi šalia tavęs kavinėje ar prie pietų stalo. Tai parodo, koks tau svarbus tavo telefonas, ir kaip mažai tave domina tai, kas vyksta aplink.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis