3 žodžiai, kurių niekuomet nesako sėkmingi žmonės

(3)

Štai tie 3 žodžiai, kuriuos turi išbraukti visiems laikams!

Įsivaizduok, kad tu vėluoji į svarbų susitikimą. Įžengi į kabinetą, kuriame visi tavęs jau laukia. Ką tu sakai – „Atsiprašau, kad vėluoju“ ar „Ačiū, kad buvote tokie kantrūs“? Šiek tiek pasufleruosime: antrasis variantas be konkurencijos geresnis!


Mintis lyg ir ta pati, bet skamba visai kitaip. Šių kalbos subtilybių galima mokytis visą gyvenimą (sėkmingi žmonės tą ir daro), tačiau šiandien norime su tavimi kalbėti apie 3 stipriausius parazitinius žodžius, kurie nuolatos įsiterpia ten, kur jų visai nereikia.


Žodis „bet“


„Bet“ – tai mažas, atrodytų, toks nereikšmingas, bet labai galingas žodis negatyviąja prasme. Jei per dieną skaičiuotum, kiek kartų jį garsiai ištarei su kuo nors diskutuodama, labai nustebintum. Kodėl šis žodis blogas? Nes jis reiškia tik vieną: „Visai nesvarbu, ką iki šiol tu man pasakei. Dabar aš tau paaiškinsiu, kaip yra iš tikrųjų“.


Tavo pašnekovas tikrai nenori girdėti, kad buvo neteisus. Kaip to išvengti? Paprasčiausiai išbrauk žodį „bet“ ir tą patį, ką norėjai pasakyti, sakyk atskirais teiginiais. Paprastas pavyzdys: vadovas siūlo pradėti naują projektą, tačiau tu turi dvejonių. Ką tu sakai?


Prastas variantas: „Skamba įdomiai, bet reikia pagalvoti kaip visa tai įgyvendinti“.

Geras variantas: „Skamba įdomiai. Reikia pagalvoti, kaip visa tai įgyvendinti“.


Šiuos du variantus skiria vos vienas mažas žodelis „bet“. Tačiau kiek daug jis reiškia!


Žodis „pasistengsiu“


Žodis „pasistengsiu“ rodo tavo abejones, o ne pasiryžimą ką nors padaryti. Įsivaizduok paprastą situaciją: tu žinai, kad šiandien laukia daug lakstymo po skirtingus susitikimus, tačiau tavo pašnekovas nori susimatyti 13 valandą. Tu sakai: „Šiandien gana įtempta diena, bet galime planuoti susitikti 13 valandą – pasistengsiu viską susitvarkyti kuo greičiau“. Gali būti tikra: tavo pašnekovo mintyse iškart susiformuoja nuostata, kad ketini vėluoti. Šis „pasistengsiu“ pasėja abejonę, skatina tavimi nepasitikėti. Todėl brauk jį iš savo žodyno.


Žodis „negaliu“


Galbūt tau atrodo, kad šį žodį tari pakankamai retai, tačiau bent retkarčiais jis tikrai išsprūsta. Tu sakai: „Šiandien aš negaliu atsiųsti jums ataskaitos, nes neturiu visų reikiamų dokumentų“. Tavo pašnekovas girdi ne ką kitą, o pasiteisinimus ir paprasčiausią nenorą daryti tai, ko jis prašo. Išspręsti šią situaciją visai nesudėtinga, tereikia iš žodelio „negaliu“ išbraukti pirmąsias dvi raides. „Galėsiu atsiųsti ataskaitą, kai tik turėsiu visus reikiamus dokumentus“ – skamba kur kas geriau, tiesa?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis