7 klaidos, galinčios kainuoti svajonių darbą

Džiūgauji, nes pagaliau pakvietė į pokalbį dėl išsvajoto darbo. Tačiau pretendentų bus daug, o tau reikia pasirodyti geriausiai. Pirmiausia, susipažink kokių klaidų geriau nedaryti.

1. Žiūrėk, ką rašai socialiniuose tinkluose ar interneto dienoraštyje. Darbdaviai mėgsta potencialius kandidatus patikrinti internete. Jei feisbuke ar tviteryje rašai be lietuviškų raidžių, naudoji trumpinius ar nuolat talpini anekdotus – tavo reikalai ne patys geriausi. Gali pasirodyti kaip paauglė. Be to, stenkis įrašų nekelti darbo metu. Bus akivaizdus įrodymas, kad buvusiame darbe dažnai užsiėmei pašaline veikla. Visai kitokį įspūdį sudarysi, jei talpinsi su profesija susijusius straipsnius ar pastebėjimus.

2. Nenaudok šablonų. Jei nori likti pastebėta, pradėk nuo gyvenimo aprašymo. Jis turi būti tvarkingas, talpinti visą reikalingą informaciją, tačiau ir išsiskiriantis. Pavyzdžiui, įterpk asmeninį UpCodą. (Čia gali jį lengvai susikurti pati: http://goqr.me/.) Darbdavys gaus aiškų signalą, kad išmanai šiuolaikines technologijas. Taip pat venk tradicinių atsakymų pokalbio metu. Geriau būk nuoširdi ir dėstyk savo mintis, o ne išmoktas frazes.

3. Nebūk per daug familiari. Net jei pokalbis pakrypo asmeninėmis temomis, neatsipalaiduok. Žmogus, sėdintis priešais tave, nėra tavo draugas. Jis sprendžia, ar priimti tave į darbą. Nekviesk dar prieš pokalbį ar iškart po jo draugauti feisbuke ir nesikreipk „Tu“.

4. Tegul pokalbis dėl darbo būna svarbiausias tos dienos įvykis. Neik į pokalbį su pirkinių maišais ar kavos puodeliu. Atrodys lyg užsukai čia visai netyčia. Taip pat nevėluok ir nežvilgčiok į laikrodį, lyg skubėdama kur kitur. Parodyk, kad ši darbo vieta tau rūpi ir pokalbį laikai itin svarbiu.

5. Atsakymus siek su pareigomis, į kurias taikai. Jei klausia apie tavo stipriąsias savybes, tikrai nepasakok, kokius skanius kepi sausainius. Galimam darbdaviui įdomu, kaip susidorosi su darbu, o ne tavo asmenybė.

6. Tinkamai apsirenk, bet nepersistenk. Visada pasidomėk, į kokią kompaniją darbiniesi. Galbūt net direktorius mūvi džinsus. Todėl pasirodžiusi su vardiniais drabužiais ir prabangiais papuošalais, gali atrodyti kaip svetimkūnis. Vilkėk dailiai, tvarkingai, bet kuklumo irgi nepamiršk.

7. Neskambink mamai ar vaikinui per anksti. Jei labai knieti pasidalinti, kaip sekėsi, išeik bent iš pastato. Neskambink tualete ar koridoriuje. Būsimi bendradarbiai tikrai girdės, ką kalbi.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis