2 minučių taisyklė, kuri labai pravers asmeniniame tavo gyvenime

Jeigu gyvenime mėgsti viską atidėlioti ir vėliau stresuoji, kad viskas netikėtai pradeda griūti – 2 minučių taisyklė skirta būtent tau.

Ar tau yra buvę tokių situacijų, kuomet pamiršai (t.y. patingėjai) padaryti visiškai elementarų ir pastangų nereikalaujantį dalyką, o tuomet viskas pradėjo byrėti! Sėdi ir galvoji: velniai rautų, ir kodėl aš to nepadariau iš karto. Tokios situacijos pasitaiko nuolatos – pamiršai laiku mokesčius sumokėti, pamiršai padaryti nedidelį darbelį, kurį atlikti prašė tavo vadovė, pamiršai paskambinti ar išsiųsti elektroninį laišką. Ne tai, kad pamiršai – tiesiog tą minutę atidėjai, o paskui gavosi kaip gavosi.


Jei tavo gyvenime tokios situacijos nuolatos kartojasi, siūlome tau susipažinti su „2 minučių“ taisykle, kuri iš tiesų gali būti labai naudinga. Taisyklė labai paprasta: jeigu tam tikram darbui atlikti tau reikia vos 2 minučių, tuomet tiesiog eini ir padarai. Viskas paprasta, tiesa?


Kodėl mes taip tingime ir nuolatos atidėliojame? Mūsų smegenys – ne pats geriausias pagalbininkas, kuomet kalbame apie sprendimų priėmimus. Kiekvienas sprendimas – tai permainos, o smegenims permainos ne visuomet patinka, juk tuomet teks įsitempti ir gerokai padirbėti. O sprendimus mes turime priimti kone kiekviename žingsnyje – netgi galvodami, daryti šį darbą dabar ar vėliau. Štai kodėl 2 minučių taisyklė tokia efektyvi: tu nevargini savęs priiminėdama sprendimą, tu tiesiog imi ir darai tai, ką gali padaryti per porą minučių.


„2 minučių taisyklę“ gali taikyti absoliučiai visose gyvenimo srityje. Netgi santykiuose ji labai naudinga! Juk būna, kad kartais grįžę namo net kalbėtis tingime. Prisimink 2 minučių taisyklę: prieik, apkabink mylimą žmogų, pasakyk kažką gražaus. Neatidėliok vėlesniam laikui, juk tai ilgai tikrai neužtruks, o gera emocija bus garantuota visam vakarui.


O ar prisimeni, koks nemalonus jausmus apima tuomet, kai ateina akimirka atrašyti į ilgokai tavo pašto dėžutėje gulintį elektroninį laišką. Pamatysi, bus kur kas paprasčiau, jeigu gavusi laišką atsakyti tą pačią minutę – tavo smegenims bus šimtą kartų mažiau streso, nei apie tai nuolatos galvojant. Padarei ir pamiršai!


O kur dar visi tie buitiniai dalykai – pripažink, nevalyti stalai ir neplauti indai labai erzina. Vėlgi, 2 minučių taisyklė tau padės. Nuvalyti stalą nuo dulkių ir įvairiausių dėmelių tikrai netruks ilgiau poros minučių, o ir indai gana greitai išsiplauna, jeigu tai darai iš karto pavalgiusi, o ne kaupdama juos ištisą savaitę.


Pabandyk savaitę laiko laikytis 2 minučių taisyklės ir įsitikinsi, kaip viską galima padaryti kur kas paprasčiau.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis