Imkite mane ir žiūrėkite! Nuoga krūtine per istoriją

Nuogos krūtys tau siejasi tik su seksu? Žvelk plačiau! Pastaruoju metu tai, regis, tampa įtaigiausiu būdu reikšti savo pilietinę poziciją.

Tais laikais, kai dar buvo žinoma kaip Stefani Germanotta, Lady Gaga mėgino laimę dainuoti Niujorko baruose. Deja, niekas į ją nekreipė dėmesio. Apimta desperacijos, Stefani nusimetė liemenėlę. Salė iš karto nuščiuvo, visų akys įsmigo į būsimą žvaigždę. Jai, kaip ir tūkstančiams iki jos šiuo būdu pasinaudojusių merginų, pavyko. Nori atkreipti visuomenės dėmesį - rodyk krūtis. Juokinga, keista, piktina, bet galioja.

Vida Press

Jei jūs mums šitaip, mes jums va kaip

Rihanna susipyko su instagramo administratoriais, nes jie užblokavo jos nuotraukas nuogais speneliais. Tokios pat politikos laikosi ir feisbuko valdytojai. Bet juk draudimai tik stiprina norą juos laužyti. Po tokių ribojimų norinčiųjų pademonstruoti nuogas krūtis iš karto gerokai padaugėjo. Kovotojoms dėl saviraiškos teisės per maža tiesiog apsinuoginti ir padaryti banalią asmenukę. Jos protestuoja kūrybingai.

Pavyzdžiui, Demi Moore dukra Scout Willis: įsiutusi ant jos nuotraukas pašalinusio instagramo, mergina protestuodama išėjo uoga krūtine pasivaikščioti po Manhataną. Beje, Niujorke tai nedraudžiama. Scout ne pati išmąstė šią idėją: judėjimo „Go Topless“ dalyviai, protestuodami prieš moters krūtinės fetišizavimą, kasmet rengia eitynes - marširuoja po Niujorką nuogi iki pusės. Turistai ir nuolat seksualiniu priekabiavimo bauginami darbuotojai krykščia iš džiaugsmo.

Scout Willis
Scout Willis
twitter.com

Dar trys instagramo aukos neapsiribojo vien pasivaikščiojimais. Studentės Ingvild Olsen, Lydia Buckler ir Olivia Edginton apsinuogino skirtingose vietose, atsisukusios į fotokamerą nugara. Juk apie nuogą nugarą instagramas nieko nesako.

Iš idėjos

Nuoga krūtinė seniai tapo politinės ir kitokios kovos priemone. Kas girdėjo apie judėjimą „Femen“? Niekas, kol jo narės viešai pademonstravo spenelius.

Imdama iš Kelouno miestelio mero interviu, Kanados radijo laidų vedėja Lori Welbourne jam po nosimi pakišo ne tik mikrofoną, bet ir įspūdingų apimčių nuogą krūtinę. Interviu išėjo nuostabus. Skirtingai nei visus ankstesnius pokalbius su meru, šį peržiūrėjo visi Kelouno gyventojai ir dar pusė pasaulio. Interneto akcijos #freethenipple dalyvės nuoga krūtine kovoja dėl teisės maitinti kūdikius viešose vietose. Jos nenori jokių užklotėlių, trukdančių ir vaikui normaliai kvėpuoti, ir mamai mėgautis ryšiu su juo. Kova su interneto cenzūra - dar vienas pretekstas pasipuikuoti savo dvynukėmis. Tačiau aktyvi pilietinė pozicija - ne vienintelė priežastis, dėl kurios moterys apsinuogina.

AFP / Scanpix

Imkite mane ir žiūrėkite

Į vienas dūzges mergaitė skandalistė Miley Cyrus atvyko krūtinę pridengusi tik spenelių kutais. Žinant Miley polėkį galima sakyti, kad ji čia dar kukliai pasirodė. Ir lipdukai visiškai nekalti - vafliukai su ledais. Beveik vaikų darželis. Merginos mama pareiškė: jai dukters įvaizdis labai patikęs. Nežinia, ką apie tai pasakė Miley psichoterapeutas. Tačiau net ir nebaigus psichoterapijos mokslų galima diagnozuoti žvaigždutės ligą: ji linkusi į ekshibicionizmą.

Miley Cyrus
Miley Cyrus
Vida Press

Kiek ankstėliau panašų pokštą iškrėtė ir dainininkė Rihanna. Pelniusi JAV mados dizainerių tarybos nominaciją „Mados dievaitė“, apdovanojimo ji atvyko atsiimti pasipuošusi perregima suknele iš auksinių žvynelių. Vaizduotei nebeliko ką veikti: lengvai buvo galima apžiūrėti ne tik krūtis, bet ir visą kūną.

Vida Press

Rihanna
Rihanna
DELFI montažas / Scanpix

Kalbant moksliškai, ekshibicionizmas - klinikinis seksualinio elgesio sutrikimas: žmogus nori pademonstruoti plačiajai visuomenei lytinius organus ir taip patirti seksualinį malonumą, kurio tradiciniu būdu pasiekti nepavyksta. Tačiau žvaigždžių ekshibicionizmas neturi nieko bendra su tais nelaimingaisiais, praskleidžiančiais apstulbusioms praeivėms savo lietpalčius. Tai tiesiog absurdo lygį pasiekęs noras pelnyti kuo daugiau žmonių dėmesio. Jei senelis S. Freudas dabar sektų Rihannos, Nicki Minaj ar Miley Cyrus paskyras socialiniuose tinkluose, jis turbūt išmąstytų kokią nors naują teoriją. Ką nors apie tai, kad publika - kolektyvinis meilužis, kurį žvaigždės gundo nuogybėmis.

Aš nenorėjau, jis pats iškrito

Ne visoms pakanka drąsos taip viešai apsinuoginti. Tačiau išsiskirti iš milžiniškos žvaigždžių minios kaip nors reikia. Tad kuklesnėms garsenybėms labai tinka visiškai negudrus būdas, žinomas „nip slip“ pavadinimu. Tai - netyčinis spenelio apnuoginimas. Fotografai tokius momentus dievina, o garsenybės tariamai rausta ir kitą kartą pamiršta apsimauti net kelnaites.

Tas netyčiukas atrodo dar pikantiškiau nei vulgarus apsinuoginimas. Emma Watson su savo nekalta suknele, iš kurios nuolat sprūdo krūtys, surinko daugiau peržiūrų nei nuoga Lady Gaga. Per „Oskarų“ apdovanojimus Adamo Levine`o žmona Behati sulaukė daugiau dėmesio nei jos vyras. Ir vėl oi - dėl išsprūdusio spenelio.

Vida Press

Netyčiukų mada taip paplito, kad iškilmingų renginių organizatoriai pamėgino su jais kovoti protokoliniais metodais. Prieš 2013-ųjų „Grammy“ apdovanojimus visoms dalyvėms buvo išsiųstas įspėjimas, kad draudžiama dėvėti pernelyg atvirus drabužius. Tačiau niekas dėl to nesuko galvos.

Tikrai jokio skirtumo?

Judėjimo „Go Topless“ narės kovoja, kad moterys įgytų tokią pat teisę demonstruoti apnuogintas krūtines kaip ir vyrai. Va net Putinas pusnuogis lakstė, ir nieko. Tačiau jei kokia Merkel sumanytų tokiu būdu reklamuotis, būtų prastai.

Sakai, esmė tame, kad vyrų krūtinė plokščia, o moterų - ne? Na, biustas biustui nelygu... „Go Topless“ narių tikinimu, funkciniu požiūriu moters krūtinė nesiskiria nuo vyro. Taip, kūdikių maitinimas - svarus argumentas. Tačiau mažai kas žino, kad „tėvas maitintojas“ - anaiptol ne metafora. Ilgai stimuliuojant spenelius vyrų organizmas pradeda gaminti hormoną prolaktiną, o nuo jo ir iki pieno nelabai toli. 2009 metais švedas Ragnaras Bengtssonas atliko eksperimentą ir sukūrė apie tai filmą.

Tiesą sakant, net tradicinėje kultūroje krūtys ne visada atliko jaudinamąją funkciją. Viduramžiais kinai apskritai nežinojo, ką su jomis veikti per seksą. Vis dėlto, kad ir ką sakytų „Go Topless“ narės, skirtumų tarp vyro ir moters krūtinės yra.

Krūtų paslaptį atskleidė evoliucinės seksologijos pradininkas Alfredas Kinsey. Kai mūsų protėviai dar lakstė keturiomis, ryškiai raudoni patelės lytiniai organai buvo tarsi kvietimas poruotis. Kai žmonės atsistojo ant dviejų kojų, visos tos viliojančios detalės dingo iš akių, bet motulė gamta greitai rado pakaitalą. Sėdmenų analogu tapo krūtys, lytinių lūpų - burna. Tačiau nuolat prieš akis šmėžuojantis dirgiklis bukina reakciją. Štai kodėl ten, kur moterys dažnai vaikšto be liemenėlių, niekas į krūtis dėmesio nekreipia. Kalbame ne tik apie paplūdimius - daugelio pirmykštės gyvensenos genčių, kur moterys neslepia krūtų, vyrams tikrasis dirgiklis yra būtent slepiami sėdmenys. Tas gal tos nuogų krūtų šalininkės vis dėlto nėra tokios neteisios?

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis