Gyvenimo pamokos, kurias išmoksti tik per patirtį

Kai kuriuos dalykus gyvenime gali išmokti tik per savo patirtį – kartais skausmingą, nuviliančią, tačiau labai svarbią tavo ateičiai.  

Neverta pergyventi dėl smulkmenų


Nedidelių problemų gyvenime bus visuomet: kažkas nepasiseks darbe, netyčia leptelėsi tai, ką geriau būtum nutylėjusi... Tos menkutės problemos kartais labai stipriai išmuša mus iš vėžių, tarsi apnuodija mintis. Lyg ir supranti, kad tai – tik menkniekis, tačiau tave užvaldęs nerimas niekur nedingsta. O tu paklausk savęs: kokią reikšmę šis nutikimas tau turės po metų. Jei jokios, vadinasi nereikia pergyventi.


Pasaulis nesisuka tik aplink tave


Gyvenime turime būti patys svarbiausi, tačiau SAU, o ne kitiems. Ilgalaikėje perspektyvoje viskas atsisuka į tai, kaip bendrauji su kitais žmonėmis, kiek moki duoti ir kiek pasiimi pati. Tai trapus balansavimas tarp sveiko egoizmo ir rūpinimosi kitais – ne visuomet lengvas, tačiau labai svarbus.


Santykiai – patikimiausia investicija


Kiti žmonės tave gali išmokyti uždirbti pinigus, taupyti ir investuoti. Tačiau tik gyvenimas gali išmokyti saugoti santykius ir vertinti šalia tavęs esančius žmones. Gaila, tačiau šią pamoką dažniausiai išmokstame per karčią patirtį, kažko netekę ir negalėdami atsukti laiko atgal.


Atsakomybė už savo laimę priklauso tik tau


Mes pernelyg dažnai tikimės, kad žmonės ar daiktai suteiks mums laimės. Laimė ir mėgavimasis gyvenimu – tai tavo vidinis pojūtis, o ne tave supantis pasaulis. Santykiai ir materialūs daiktai gali palengvinti gyvenimą, tačiau jie neužpildys vidinės tuštumos.


Nereikia bijoti būti savimi


Keistis reikia ne dėl kitų – patikėk, jie niekuomet to neįvertins, kad ir kaip stipriai tu stengtumeisi. Jei norisi keistis, daryk tai tik dėl savęs. Gyvendama apsimestiniame pasaulyje nesurasi tikrų draugų, tikrų jausmų ir tikros laimės.


Išmok paleisti


Kartais atleisti būna sunku. Ypatingai tuomet, kai tave įskaudina patys brangiausi, tie, kuriais tikėjai ir pasitikėjai. Kodėl turėtum gyventi skausme dėl žmogaus, kuris tave išdavė? Galbūt tu niekada neatleisi ir niekuomet nepamirši to, ką tau padarė. Tačiau turi išmokti paleisti – priimti tai, kas nutiko ir išstumti praeitį iš savo dabartinio gyvenimo. Gyvenimas nesustoja, jis visuomet eina į priekį, todėl neverta dairytis atgalios ir nuolatos galvoti, kas buvo ne taip. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis