Tu nuostabi, bet... nepopuliari. Kodėl?

Esi maloni ir mandagi pašnekovė, gera draugė, žavi mergina... Tik štai klausimas – kodėl draugai, rengdami vakarėlį, tave vis pamiršta, o visi gražuoliukai klube lipte limpa prie kur kas pilkesnės tavo bičiulės, bet ne prie tavęs? Priežastys gali nustebinti. Nieko asmeniško – viskas pagrįsta moksliškai!

Žvelgi prisimerkusi

Manai, kad kiek primerktos akys – seksualu? Kai esi lovoje su mylimuoju – taip. Bet jei į visus savo bičiulius žvelgi erotiškai prisimerkusi – tai ir gali būti tikroji priežastis, kodėl jie tavęs nemėgsta. Kuo daugiau tavo akies ploto dengia vokas, tuo mažiau žmonėms patinki. Tai nustatyta mokslinio eksperimento metu. Matydami tą patį žmogų, identiška veido išraiška, tik vienoje nuotraukoje – kiek prisimerkusį, kitoje – plačiai atmerktomis akimis, tyrimo dalyviai būtent atviram žvilgsniui priskyrė tokias savybes, kaip patikimumas, stabilumas, patrauklumas. Be to, pasak mokslininkų, atviras žvilgsnis labiau asocijuojasi su jaunyste, o primerktos akys – su senatve.

Prieini per arti

Ištiestos rankos atstumas – štai ta riba, kurios neturėtum peržengti plepėdama su draugais. Kalifornijos technologijos instituto mokslininkai nustatė ryšį tarp veido artumo ir gebėjimo patikti: matydami po keletą to paties žmogaus nuotraukų, eksperimento dalyviai geriau vertino tas, kurios yra darytos iš kiek didesnio atstumo. Fotografijos, kuriose veidas pritrauktas labai arti, kėlė daugiau neigiamų asociacijų. Pasak mokslininkų, toks skirtumas atsiranda dėl to, kaip mūsų smegenys suvokia asmeninę erdvę. Net jei žmogus – tik nuotraukoje, pasąmonė jį vertina taip, tarsi stovėtų šalia. Ir jei veidas atsidurs pernelyg arti, pajusime beveik taip pat nejaukiai, kaip ir pernelyg priartėjus realiam pašnekovui. Todėl bendraudama, kaip ir vairuodama, laikykis saugaus atstumo!

Esi truputėlį vyriška

Uniseks stilius – puikus dalykas, ypač tiems, kas pamišę dėl lyčių lygybės idėjos. Tačiau jo perdozuoti nerekomenduojama. Pastebėta, kad žmonės, kurių išvaizdoje susilieja vyriškumas ir moteriškumas, dėl ko aplinkiniams kartais iš pirmo žvilgsnio tampa sunku nustatyti jų lytį, nėra labai mėgstami netgi bičiulių kompanijose. Kitaip tariant, berniokiška šukuosena ir jokio makiažo gali tapti esmine kliūtimi į tavo populiarumą tarp draugų. Tai veikia pasąmonės lygmenyje. Beje, vyriškumo ir moteriškumo persipynimas glumina ne tik žmogaus išvaizdoje, bet ir jo aplinkoje. Įsivaizduok pati, kaip reaguotum į vaikiną, kurio miegamasis išdažytas barbiška rožine spalva? Lygiai taip pat tavo kolegos nesupras ant darbo stalo vietoje suvenyro padėtos veržliarakčio ir guolio kompozicijos ar sieną papuošiančio plakato su Vitalijumi Klyčko.

Tavo balsas pernelyg moteriškas

Mūsų kultūra perša mintį, kad idealus vyras turėtų kalbėti žemu, giliu, kiek prikimusiu balsu, o moteris - koketišku, jaunatvišku, aukštoku. Tačiau atlikus eksperimentą paaiškėjo, kad klausantis vien balso ir nematant pašnekovo, vyrai labai žemais ir moterys labai aukštais balsais buvo vertinami kaip mažiau patikimi partneriai. Kodėl taip yra? Mokslininkai aiškina, kad žemas vyro balsas reiškia didesnį testosterono kiekį, o apie šio hormono perteklių mūsų pasąmonė turi savo nuomonę: toks vyrukas lakstys paskui visus sijonus! Lygiai taip pat vyrai, patys to gal ir nesuvokdami, moterį aukštu balsu vertina kaip nepastovią, pernelyg emocingą, bet kokia kaina siekiančią vyriškos lyties dėmesio.

Esi... per miela!

Argi gali kam nors nepatikti tobulas gerietis? Patikėk, ir dar kaip! Nustatyta, kad susidūrę su tokiais dosnumo, altruizmo ir empatijos įsikūnijimais, dauguma žmonių patys pasijunta menkesni, piktesni, blogesni, nei yra iš tikrųjų. O kam gi malonu žvelgti į akis gyvam sąžinės priekaištui? Kita vertus, perdėtas gerumas kartais atrodo įtartinas: galbūt tu tik apsimeti, kad esi tokia miela ir paslaugi, o iš tikrųjų viduje slepi piktų kėslų ar šiurpių paslapčių? Išvada paprasta: beribis gerumas populiarumo taškų nepridės. Parankiausia šiuo atžvilgiu laikytis per viduriuką ir likti žmogumi, turinčiu savų trūkumų ir silpnybių. Juk, šiaip ar taip, tu – ne pinigas kad visiems patiktum!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis