„Aš laiminga, nors žinau, kad netrukus išeisiu...“ Paskutinės Audrey Hepburn gyvenimo akimirkos

Prisimename ją iš filmų „Atostogos Romoje“, „Pusryčiai pas Tifani“, „Mano puikioji ledi“... Audrey Hepburn buvo neįtikėtinai graži ir talentinga moteris, taip ir nespėjusi įgyvendinti visų savo planų - 1992 metais aktorei buvo diagnozuotas vėžys. Po metų Audrey mirė savo namuose Šveicarijoje, tačiau per tą laikotarpį spėjo parašyti prisiminimų knygą ir leido iš arčiau pažvelgti į tikrąją save.

Audrey Hepburn
Audrey Hepburn
Vida Press

„Tikiu, kad po mirties žmogus neišnyksta. O jei ir aš tapsiu angelu, vardu Audrey? Tačiau tai tik mano svajonės“.

Audrey Hepburn
Audrey Hepburn
Vida Press

„Netrukus ateis mano paskutinės Kalėdos. Noriu susitikti su visais draugais ir giminėmis, nes negaliu pakęsti atsisveikinimų laiškais. Paprašysiu atleidimo tų, kuriuos įskaudinau, pasikalbėsime apie viską atvirai, kaip tik įmanoma“.

Audrey Hepburn
Audrey Hepburn
Vida Press

„Mane vadino idealiste ir romantike. Tebūnie, tačiau aš visuomet dovanojau meilę. Sako, kuo daugiau meilės dovanoji, tuo daugiau jos gauni mainais. Mano gyvenime buvo kiek kitaip. Kuo daugiau meilės dovanojau, tuo daugiau meilės gimdavo pačioje manyje“.

Audrey Hepburn
Audrey Hepburn
Vida Press

„Vis tik meilė turi privalumų. Net jeigu nesulauki atsako, tai vis tiek ne taip blogai, kaip jausti neapykantą. Kuo labiau nekenti kito asmens, tuo daugiau neapykantos sulauki iš jo“.

Audrey Hepburn
Audrey Hepburn
Vida Press

„Aš ir pati nuodėminga, todėl neskubu teisti kitų. Deja, tik tuomet, kai viena koja stovi amžinybėje, ateina supratimas, kaip reikėjo elgtis anksčiau. Tai - gyvenimiška patirtis, kurią reikia užsitarnauti“.

Audrey Hepburn
Audrey Hepburn
Vida Press

„Tikriausiai sunkiausias dalykas - būti dėkingai už viską, kas nutiko mano gyvenime. Nebūčiau patyrusi penkių persileidimų, galbūt labiau vertinčiau žmonių gyvenimą. Tik išgyvenusi dviejų šeimų griūtį išmokau nuoširdžiai vertinti meilę ir mano buvusių vyrų rūpestingumą“.

Audrey Hepburn
Audrey Hepburn
Vida Press

„Visuomet laikiau meilę svarbiausiu dalyku gyvenime: tarp vyro ir moters, motinos ir sūnaus - meilė yra viskas, net jei tau tai nepriimtina. Pamenu, papasakojau apie savo principus Sofijai, savo draugei. Ji man atsakė, kad mylėti reikia aistringai, netausojant jausmų. Tikriausiai už ją kalbėjo jos itališka natūra, nors dabar aš su ja sutinku“.

Reuters/Scanpix

„Ar aš gailiuosi dėl ko nors savo gyvenime? Taip, labai gailiuosi! Pernelyg vėlai prisijungiau prie UNICEF, o juk galėjau kur kas anksčiau išnaudoti savo žinomumą ir padėti vargšams vaikams. Dabar man liko jau nedaug ir aš nespėsiu jų išgelbėti“.

Audrey Hepburn
Audrey Hepburn
Vida Press

„Vargšai mano berniukai Robertai, Šonai ir Lukai! Nepergyvenkite, juk aš nebijau mirties. Baiminuosi vienintelio dalyko - nebegalėsiu būti šalia jūsų. Tikiuosi, galėsiu lankyti jus iš ten. Kartą jau suvaidinusi angelą, galėsiu pakartoti tai dar kartą. Prašau jūsų tik vieno - nebūkite abejingi.“

Audrey Hepburn
Audrey Hepburn
Vida Press

Audrey Hepburn mirė savo namuose 1993 metais. Paskutiniai jos ištarti žodžiai buvo: „Jie laukia manęs... angelai... kad dirbtų žemėje...“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis