Kada geriau gimdyti vienai

Yra laimingų moterų, kurios gimdo palyginti nesunkiai. Vis dėlto daugumai tai – skausmingas, sudėtingas ir be galo daug fizinių bei emocinių jėgų reikalaujantis procesas. Atrodytų, kas jau kas, o partneris šalia tokiais sunkiais momentais gali tik padėti. Pasirodo, anaiptol: naujausių tyrimų duomenimis, tai gali pridaryti daugiau žalos nei naudos.

Moksliniame žurnale „Social Cognitive and Affective Neuroscience“ pateikiamomis naujausių tyrimų išvadomis, partnerio buvimas šalia gali skausmą tik sustiprinti.

Net trijų Britanijos universitetų mokslininkų surengtame tyrime dalyvavo 39 moterys ir jų partneriai. Tyrimo metu moterims lazeriu veikiant pirštus buvo sukeliamas vidutinio stiprumo skausmas. Drauge buvo matuojamas jų smegenų elektrinis aktyvumas. Tiriamosios turėjo informuoti, kokį skausmą jaučia, o kitoje apklausoje įvertinti santykių su partneriu intymumą.

Rezultatai atskleidė, kad, deja, jokia meilė pasaulyje negali pakeisti epidūrinės nejautros. Pačiu geriausiu atveju partnerio buvimas šalia neturėjo visiškai jokios įtakos moters juntamam skausmui. Tačiau toms, kurios kasdienybėje yra linkusios išlaikyti atstumą su partneriu, jo buvimas šalia skausmą tik stiprino.

Tyrimą atlikę mokslininkai aiškina, kad kito asmens buvimas šalia gali sutrikdyti įprastą susidorojimo su skausmu mechanizmą. Tuo atveju, jei vengiama didelio artumo, staiga atsiradęs intymumas dar labiau išmuša iš vėžių. Prie skausmo prisideda nerimas. Tad jei nesi iš tų, kurioms prie širdies meilumai, verčiau paprašyk partnerį palikti tave vieną – jausiesi geriau.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis