7 įpročiai, išduodantys asmenines psichologines problemas tavo gyvenime

Psichologai ir žmogaus elgesio ekspertai teigia, kad vidinės mūsų psichologines problemos įprastai atsispindi elgesyje. Vieni graužia nagus, kiti nepaliauja naktimis varstę šaldytuvo durų. 

1. Tu nuolatos valgai naktimis

Psichologinė problema: savo asmeninių poreikių nesupratimas. 


Anot psichologų, naktiniai valgymai yra emociškai (bet ne materialiai) nepilnaverčio gyvenimo atspindys. Kuomet žmogus pernelyg daug dėmesio skiria paviršutiniams dalykams (statusas, pinigai, darbas, aplinkinių žmonių nuomonė) ir visiškai neskiria dėmesio tikriesiems savo norams ir poreikiams. Šio tipo žmonės linkę nuolatos imti vis daugiau, todėl galiausiai jų gyvenimas pavirsta nesibaigiančiomis lenktynėmis pačiam su savimi. Galutinis variantas visai nedžiuginantis - atrodo, kad turi labai daug, bet iš tiesų neturi nieko. 


2. Tu mėgsti kramsnoti tušinuko ar pieštuko galiuką (kraštutiniu atveju - nagus)

Psichologinė problema - perfekcionizmas.


Jaučiant stiprų stresą ar įtampą, dauguma žmonių pradeda ką nors kramsnoti. Anot specialistų, tai neužtikrintumo apraiškos, kylančios iš noro viską padaryti tobulai. Perfekcionistai įprastai gyvena nesibaigiančioje įtampoje - viskas, ką jie padaro, jiems patiems atrodo nepakankama. Todėl pavieniai kramsnojimo epizodai ilgainiui virta nuolatiniu įpročiu. Specialistai atkreipia dėmesį, kad šis įprotis dažnai pradeda formuotis dar pradinėse mokyklos klasėse, kuomet įprastai susiduriame su pirmosiomis rimtomis asmeninėmis užduotimis ir konkurencija, skatinančia kritiškai vertinti savo pačių pasiekimus.


3. Tu suki plaukus ant piršto ar žaidi su drabužių sagomis

Psichologinė problema - nepasitikėjimas savimi. 


Dažniausiai toks elgesys įprastas savimi nepasitikintiems, suklysti bijantiems ir sprendimus sunkiai priimantiems žmonėms. Plaukų sukimas ar žaidimas su detalėmis - tai tarsi bandymas ištempti laiką, kol galvoje sukasi patys įvairiausi scenarijai. Psichologai pataria mokytis atsipalaiduoti ir mažiau sukti sau galvą. Kol tu ieškai geriausio sprendimo, gyvenimas bėga pro šalį. 


4. Tu plėšai etiketes nuo buteliukų ar tampai siūlus drabužiuose

Psichologinė problema - stabilumo trūkumas. 


Toks elgesys būdingas tiems žmonėms, kurie jaučiasi nekomfortabiliai tiek konkrečioje esamoje situacijoje, tiek apskritai dabartiniame gyvenimo etape. Nebijok permainų - jos dažniausiai būna tik į gerą. 


5. Tu nuolatos sėdi socialiniuose tinkluose

Psichologinė problema: savirealizacijos trūkumas. 


Įprastai į socialinius tinklus dažniausiai pasineria tie žmonės, kurie nesijaučia pakankamai gerai realiame gyvenime. Virtualiame pasaulyje kur kas lengviau sukurti naują asmenybę, čia kur kas dažniau sulauki komplimentų ir palaikymo, lengviau mezgi pažintis. Lygiai tą patį gali padaryti ir realiame gyvenime, tereikia atsikratyti savo baimių ir priklausomybės nuo kitų nuomonės. 


6. Tu linkusi į impulsyvius pirkinius

Psichologinė problema: perdėtas emocionalumas. 


Specialistai tikina, kad dažniausiai polinkis į spontaniškus pirkinius išduoda emocinę vidinę tuštumą. Materialiais dalykais bandome užpildyti vienatvės jausmą ir dėmesio trukumą. Psichologai pataria pažvelgti į savo gyvenimą kitomis akimis ir pabandyti suprasti, kodėl taip jaučiatės. Galbūt metas rasti savyje drąsos ir priimti svarbius, gyvenimą pakeisti galinčius sprendimus? 


7. Tu tarsi įsigyveni į serialą ar knygą

Psichologinė problema: noras atitrūkti nuo savo gyvenimo. 


Jei esi iš tų žmonių, kurie skaitydami knygą ar žiūrėdami serialą, jaučiasi tarsi patys gyventų tame veiksme, vadinasi su tavo asmeniniu gyvenimu greičiausiai kažkas ne visai gerai. Labai tikėtina, kad tiesiog nebegali pakelti esamo tempo ir tokiu būdu stengiesi atitrūkti nuo realybės. Psichologai pataria į savo kasdienybę įtraukti daugiau fizinės veiklos, kuri padėtų išsikrauti ne tik fiziškai, bet ir emociškai. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis