5 kūno pokyčiai, kurie laukia perkopus 30 metų slenkstį

(2)

Sako, perkopus 30 metų slenkstį viskas po truputėlį pradeda keistis - ir rytas po visą naktį trukusių linksmybių ne toks lengvas, ir tuos nelemtus kelis kilogramus numesti kur kas sunkiau, nei iki šiol.  

Nepulsime tavęs įtikinėti, kad amžius - tai tik skaičius. Tavo kūnas keičiasi ir teks su tuo susitaikyti, o galbūt ir šį tą savo gyvenime pakeisti.


Tavo plaukuose prasidės senėjimo procesai


Tavo organizme lėtėja medžiagų apykaita, o tuo pačiu lėtėja ir plaukų folikulų bei juose esančių riebalinių liaukų veikla. Folikulai prasčiau aprūpina plaukus būtinais mikroelementais bei vitaminais, tad plaukai lėčiau auga, dažniau tenka susidurti su plaukų slinkimu bei kitomis problemomis. Žiūrėk, jau ir kokį žilą plauką pamatysi!


Tikimybė pastoti darosi vis mažesnė


Šiais laikais dauguma porų neskuba susilaukti vaikų. Mūsų tėvų laikais 25 sulaukusi ir neištekėjusi mergina gal ir būtų pavadinta senmerge, bet tik ne dabar, kai tuoktis ir kurti šeimą perkopus 30 metų slenkstį - visai normalu ir netgi sveikintina. Vis dėlto kalbant apie pastojimą amžiaus atlieka labai svarbų vaidmenį. Gydytojai vieningai tikina, kad perkopus 30 metų slenkstį pastoti kur kas sunkiau, nei iki tol.


Medžiagų apykaita nebe tokia, kokia buvo iki šiol


Na, leidai sau šiek tiek atsipalaiduoti, priaugai tuos kelis kilogramus... Nieko baisaus, savaitė sveikos mitybos ir džinsų užtrauktukas vėl užsisegs! Deja, su amžiumi medžiagų apykaita pradeda lėtėti, kai kuriais atvejais tiesiog drastiškai. Tų, kurias šie organizmo pokyčiai aplenkia, vienetai! O visoms kitoms teks susitaikyti arba keisti savo požiūrį.


Raukšlelės išlenda be jokio perspėjimo


Ypatingai aplink akis, kur oda pati ploniausia ir lengviausiai pažeidžiama. Ne veltui sakoma, kad oda rūpintis reikia pradėti jau paauglystėje. Nuo 18 metų pakaks kasdienio drėkinimo ir odos valymo, nuo 25 metų į kasdienės priežiūros rutiną patartina įtraukti paakių kremą ir kaukes, o perkopus 30 metų slenkstį vertėtų įsigyti gerą serumą veidui ir bent retkarčiais apsilankyti pas profesionalią kosmetologę.


Gali pasikeisti menstruacinis ciklas


Tavo organizme po truputėlį mažės estrogeno ir progesterono - svarbių hormonų, darančių įtaką tavo menstruacijų ciklui. Tad nenustebk, jei be priežasties mėnesinės taps nereguliarios ir skausmingesnės arba priešingai - pagaliau susireguliuos!


Odos pokyčiai ne tik veido srityje


Dauguma merginų jau iš anksto būna susitaikiusios su mintimi apie raukšleles, tačiau tikrą šoką patiria pastebėjusios odos pokyčius visai kitose srityse, pavyzdžiui, ant rankų ar kojų. Taip, oda ir čia sensta! Todėl gali išlįti pirmosios pigmentinės dėmės, odai pradės trūkti elastingumo, ji dažniau sausės ir neatrodys tokia sveika bei gyvybinga. Laimei, dabar yra daugybė nuostabių kūno priežiūros priemonių, padėsiančių išsaugoti odos grožį ir stangrumą kur kas ilgiau!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis