Šiais mėnesiais gimę žmonės gyvena ilgiausiai

Šį kartą mes ne apie mistinius astrologinius dalykėlius, o apie mokslininkų tyrimus! Čikagos universiteto mokslininkai teigia, kad gimimo mėnuo turi įtakos tavo gyvenimo trukmei, o pragyventi šimtą metų ir daugiau didžiausius šansus turi gimusieji nuo rugsėjo pradžios iki lapkričio pabaigos. 

Mokslininkai išanalizavo daugiau nei pusantro tūkstančio žmonių, pragyvenusių daugiau nei šimtą metų. Visi jie gimė Jungtinėse Amerikos Valstijose 1880 -1895 metais. Tuo pačiu mokslininkai nagrinėjo ir ilgaamžių artimuosius - brolius, seseris bei antrąsias puses. Broliai ir seserys buvo įtraukti dėl genetinio fondo, o antrosios pusės - dėl identiškų gyvenimo sąlygų, taip užtikrinant, kad tyrimas bus maksimaliai tikslus. 


Tyrimo metu paaiškėjo, kad daugiausiai ilgamečių gimė rugsėjo, spalio ir lapkričio mėnesiais, o trumpiausiai gyvena gimusieji kovą, gegužę ir liepą. 


Anot vienos iš hipotezių, vaikai, gimę rudens sezonu, turėjo kur kas mažesnę riziką užsikrėsti sezoninėmis vasaros infekcijomis, kurios įprastai turi ilgalaikes pasekmes sveikatai. Antroji hipotezė - mamos savijauta. Vasaros metu nėščioji gauna daugiau natūralių vitaminų, jos imuninė sistema būna stipresnė, tad savaime suprantama, tai atsiliepia ir kūdikiui. Tyrėjai taip pat neatmeta galimybės, kad didelę įtaką turi ir sezoniniai hormonų pokyčiai organizme.  

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis