12 dalykų, rodančių, kad šie santykiai tave žudo

Štai 12 psichologų pateiktų bruožų, kurie rodo, kad tau gresia vadinamasis „aukos“ sindromas. Jeigu bent porą punktų gali pritaikyti sau, tuomet rimtai pagalvok, ar ne metas pradėti save gerbti ir labiau mylėti.


* Iš baimės būti palikta į neigiamas emocijas tavo atžvilgiu atsakai teigiamai: „Tu idiotė, kaip galima su tokia gyventi“ – „Aš vis tiek tave myliu“.

* Santykiuose tu dažnai gaili savęs, žeminiesi, nuolat verki.

* Visada ieškai, kas galėtų tavęs pagailėti.

* Susidūrus su problema dažniausiai padarai išvadą, kad tu esi kalta.

* Savo ateities nematai be vyro. Jam išėjus – viskas, gyvenimas tau baigiasi.

* Esi pasirengusi metų metus jo laukti. Tiki juo, kai jis sako: „Aš išsiskirsiu, kai paaugs vaikai“, „Aš negaliu palikti šeimos, nes žmona serga“, „Su žmona aš nemiegu“.

* Prisiimi globėjos ir gelbėtojos vaidmenį. Puoli viską daryti dėl jo, nors tuo nuskriaudi save, o jis į tai net nesureaguoja.

* Stengiesi nematyti to, kas realiai vyksta. Bėgi nuo galimų blogųjų scenarijų, pavyzdžiui, pastebi pasikeitusį jo elgesį bet nesiaiškini kas vyksta, nes bijai pažvelgti tiesai į akis.

* Kenki sau vartodama alkoholį, narkotikus arba persivalgydama. Tai atitolina tave nuo problemos ir leidžia nematyti to, kas vyksta iš tikrųjų.

* Siekdama sau dėmesio, manipuliuoji nuotaikomis - apsimetinėji serganti depresija arba priešingai - vaidini labai laimingą.

* Leidi būti įžeidinėjama ir priimi tai kaip tiesą: „Tu stora“, „Tavo kojos kaip pagaliai“, „Tu niekam tikusi“. Tikėdama tuo, kas sakoma, pradedi galvoti: „Kas gi mane, tokią storą, baisią ir kvailą be jo pamils?“.

* Leidi jam valdyti tavo gyvenimą ir priimti už tave sprendimus. Santykiuose nebeturi teisės pasakyti savo nuomonę arba tavo nuomonė visuomet lieka antroje vietoje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis