Princesė Ameera - moteris, laužanti stereotipus apie musulmoniškų šalių moteris

Princesė Ameera al-Taweel ne visai atitinka daugumos stereotipinį požiūrį į musulmoniškų šalių moteris. Ji nenešioja tradicinės abajos, dengiančios galvą, kojas ir rankas, ragina Saudo Arabijos vadovus suteikti moterims daugiau teisių, dar daugiau – ji savo valia išsiskyrė su princu!

Vida Press

Ameera al-Taweel gimė 1983 metų lapkričio 6 dieną Saudo Arabijos sostinėje Rijade. Mergaitė augo nepilnoje šeimoje – su mama ir jos tėvais. Kaip parodė gyvenimas, laimingi atsitiktinumai gali nutikti kiekvienam mūsų. Ameera, būdama paprasta mergina, kartą sutiko princą Alwaleedą bin Talalą, iš kurio ėmė interviu mokyklos laikraščiui.

Vida Press

Nepaisant 28 metų amžiaus skirtumo, princas vedė Ameerą dar tais pačiais metais, kai jiedu susipažino. Ameerai tai buvo pirmoji santuoka, o jos mylimasis jau iki tol turėjo dvi žmonas, pagimdžiusias jam du vaikus.

Nėra žinoma, dėl kokių priežasčių ši pora 2013 metais išsiskyrė: vieni kalba, kad nesutarimai prasidėjo dėl draudimo Ameerai pastoti, kiti įsitikinę, kad pernelyg laisva merginos moralė prieštaravo karališkosios šeimos pasaulėžiūrai. Vienaip ar kitaip, net po skyrybų Ameera ir toliau vadinama princese. Tai, kaip ji elgiasi, kaip save pateikia ir kokias problemas sprendžia – visa tai išties karališkosios šeimos lygmuo.

AFP / Scanpix

Šiandien princesė Ameera – labdaros fondo „Alwaleed Philanthropies“ vicepirmininkė, taip pat priklauso Kataro socialinės organizacijos „Silatech“ rūpybos tarybai. Šios organizacijos sprendžia skurdo problemas, padeda įvairių šalių gyventojams likviduojant stichinių nelaimių padarinius, taip pat stengiasi užmegzti dialogą tarp skirtingų religijų atstovų ir suteikti moterims daugiau teisių.

Vida Press

Nepaisant pakankamai prabangaus gyvenimo būdo, princesė Ameera puikiai žino, kokia bejėgiška moters situacija Saudo Arabijoje: be vyro ar tėvo leidimo šios šalies moterys neturi teisės dirbti, negali gauti aukštojo išsilavinimo, negali rengtis taip, kaip joms norisi, o už mums įprastą automobilio vairavimą jas gali suimti ir pasodinti į kalėjimą. Ameera stengiasi savo pavyzdžiu parodyti, kad moterys gali gyventi kitaip. Be to, Ameera apsilankė daugiau nei 70 pasaulio šalių, kuriose dalyvavo įvairiuose susitikimuose ir juose stengėsi pagerinti Saudo Arabijos moterų įvaizdį.

Vida Press

Ameerai tik 33 metai, tačiau ji nuveikė jau gana daug: kai Pakistane įvyko potvynis, jos centras padėjo katastrofos aukoms ir organizavo mokyklas, kad vietos vaikai galėtų gauti deramą išsilavinimą. Kartu su princu Philipu, Edinburgo kunigaikščiu, ji atidarė Islamo tyrimų centrą prie Kembridžo universiteto. Ameera vadovavo humanitarinei misijai Somalyje, kuri teikia pagalbą vietos gyventojams. Jauna moteris reguliariai žiniasklaidoje ragina palaikyti judėjimą už tai, kad Saudo Arabijos moterims būtų suteikta daugiau teisių ir galimybių. Jos devizas skamba taip: „Evoliucija, ne revoliucija“.

Vida Press

Princesė Ameera išties visiškai neprimena to, kaip mes įsivaizduojame Saudo Arabijos moteris. Ir kas žino, galbūt jai iš tiesų pavyks pasiekti savo ir pakeisti nusistovėjusį supratimą apie moters padėtį šios šalies visuomenėje. Bent jau turint omenyje jos užsispyrimą, atrodo, kad ji gali tai padaryti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis