Atviras laiškas SAU: jei galėtum sugrįžti į praeitį...

Jei galėtum parašyti laišką sau pačiai, tuometinei šešiolikmetei – ką pasakytum? Šis klausimas buvo užduotas 75 žinomiems žmonėms: aktoriams, muzikantams, sportininkams...

Iš šių laiškų gimė knyga („Dear Me. A Letter To My Sixteen-Year-Old-Self“), kurioje dabar jau suaugę, sėkmingi žmonės rašo savo praeičiai ir stengiasi duoti išmintingų patarimų, ko gyvenime tikėtis, ko vengti, dėl ko neverta nerimauti. Tai knyga apie jaunystę, bandymą judėti į priekį, stebuklo laukimą.

Tikriausiai kiekviena iš mūsų turėtų ką pasakyti sau pačiai, šešiolikmetei. Norime, kad paskaitytum kelis žinomų žmonių laiškus. Savo praeities jau nebepakeisime, bet gal tai privers susimąstyti apie ateitį?

Rašytojo Stepheno Kingo laiškas savo praeičiai

Brangus aš,
rašau iš 2010 metų, kai man jau daugiau nei 62 ir noriu tau duoti tik vieną patarimą. Tiesa, tik 4 žodžius: laikykis toliau nuo narkotikų.
Tu labai talentingas ir savo istorijomis suteiksi laimės daugybei žmonių, bet, deja, yra kaip yra – tu taip pat ir potencialus narkomanas.
Jeigu neatkreipsi dėmesio į šį laišką ir nepakeisi savo ateities, tai bent dešimt tavo gyvenimo metų, nuo 30 iki 40 metų, bus pragyventi rūke, tu nuvilsi daugybę žmonių ir negalėsi pasidžiaugti savo paties sėkme. Kelis kartus tau teks pabuvoti per plauką nuo mirties.
Padaryk sau paslaugą ir pasistenk gyventi šviesesniame pasaulyje. Nepamiršk, kad pasipriešinimas pagundoms, kaip ir meilė, daro tavo širdį stipresne.

Aktorės Gillian Anderson laiškas savo praeičiai

Mieloji Gilliana,
Viskas priklauso tik nuo tavęs. Jei ketvirtį savo laiko praleisi galvodama apie kitus, vietoje to, kad nekęstum savo klubų, tavo pasitenkinimo ir savivertės lygis gerokai išaugs.
Vieną dalyką aš supratau pernelyg vėlai: savo savivertę gali pakelti tik darydama vertingus darbus. Todėl užrašiau tave statyti namus benamiams, kitų tavo vasaros atostogų metu. Gimtadienį praleisi globos namuose, kuriose suteikiama pagalba nuo smurto nukentėjusioms moterims. O per Velykas skaitysi knygas vaikams onkologiniame skyriuje.
Ir dar, mieloji, plėsk savo horizontus. Tavo gyvenimas didesnis, nei austrės kiautas, į kurį tave uždarė nepasitikėjimas savimi. Mylėk save, galvok apie kitus ir būk dėkinga. Myliu tave, tikiu tavimi, gerbiu tave.
Aš. Tu. Mes.
P.S. Sek savo svajones, o ne savo vaikinus.

Aktoriaus Hugho Jackmano laiškas savo praeičiai

Brangus Hughai,
aš tik norėjau parašyti tau raštelį, kad sužinočiau, kaip tu laikaisi (nors aš ir taip žinau). Ateis laikas, kai tu pamirši, kaip Penny metė tave autobusų stotelėje. Iš tiesų tu ją sutiksi po kelių metų ir nebesuprasi, kaip galėjai verkti kiekvieną kartą, kai klauseisi Lionelio Richie dainos „Penny Lover“.
Ir tie spuogai ant kaktos išnyks, tik ne taip greitai, kaip tu tikiesi. Tiesa, tu persikraustysi į didįjį kambarį, kai tik tavo brolis Ralphas išeis iš namų. Dabar aš norėčiau papasakoti kai ką, kas padės tau ateityje. Nenoriu visko išduoti, todėl kai kurie patarimai atrodys migloti.
Viskas vyks visai ne taip, kaip tu įsivaizduoji. Žinau, dabar tau sunku net įsivaizduoti, kaip atrodys tavo gyvenimas ir tai veda tave iš proto. Bet patikėk, realybė pranoks net drąsiausias tavo viltis.
Tu sutiksi fantastišką moterį ir pats lengviausias tavo gyvenimo žingsnis bus jai pasipiršti. Tiesiog klausykis savęs.
Dabar paimk popieriaus lapelį ir pradėk sudarinėti sąrašą: 5 dalykai, kuriuos tu mėgsti daryti ir 5 dalykai, kurie tau puikiai gaunasi. Jie keisis, tačiau vieną dieną sutaps. Tai ir bus tavo kelias. Bet net ir tuomet nenustok pildyti šio sąrašo, kad būtum tikras, jog nenukrypai nuo savo kelio.
Tu visą laiką turėsi būti griežtas pats sau, tik būk su tuo atsargus. Būsi labai laimingas, tik prašau, nepamiršk iš kur ta laimė ateina.
Myliu tave.
P.S. Nusipirk Google akcijų, kai tik jį sukurs.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis