Pasitikrink: ar tu jau pasirengusi tapti mama?

Biologinis laikrodis tiksi, tėvai atviru tekstu vis dažniau primena, esą nekantraujantys susilaukti anūkų… O ar tu pati jautiesi subrendusi motinystei?

Jeigu artimiausiais metais vaikų susilaukti neplanuoji ir nenori sukti sau galvos dėl įvairiausių „o jeigu“, vertėtų pagalvoti apie ilgalaikę kontracepciją – minispiralę, kuri apsaugo nuo nėštumo iki 3 metų.

Dauguma merginų baiminasi ilgalaikės kontracepcijos, nes yra įsitikinusios, kad tokios priemonės kenkia organizmui ir tinka tik gimdžiusioms moterims. Visa tai - tik įsigalėję mitai. Šiuolaikinė hormoninė spiralė ovuliacijos dažniausiai neveikia - kiaušidės funkcionuoja įprastai, natūraliu ritmu. Hormoninė minispiralė sumažina kas mėnesį moters organizme vykstantį gimdos gleivinės vešėjimą ir sutirština gimdos kaklelio gleives. Šis kompleksinis poveikis neleidžia susijungti spermatozoidui ir kiaušialąstei ir tokiu būdu apsaugo nuo apvaisinimo. Be to minispiralė slopina spermatozoidų judrumą ir veikimą gimdoje.

Tuo hormoninė minispiralė skiriasi nuo kontraceptinių tablečių, žiedo ar pleistro – visos šios priemonės sustabdo kiaušinėlių brendimą kiaušidėse ir slopina ovuliaciją. Svarbiausia - tokia apsisaugojimo priemonė tinka ir negimdžiusioms merginoms.

Užsakymo nr.: PT_64291814

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis