5 profesijos, kurių tikrai nesirinkite

Naujos technologijos vystosi beprotišku tempu ir niekas jo lėtinti neketina. Juk jos taip palengvina gyvenimą! Vis dėlto ne visiems inovacijos prie širdies, nes juk būtent dėl jų kai kurie žmonės neteks darbo. Šiandien mes tau papasakosime, kokių penkių profesijų, Oksfordo universiteto mokslininkų nuomone, nebeliks per artimiausią dešimtmetį.

Taksi dispečeris
Pamėgink prisiminti, kada paskutinį kartą skambinai į taksi kompaniją, o ne užsakinėjai automobilį per programėlę? Šiandien taksi užsakymo procese automatizuota dauguma procesų: kelionės kainos apskaičiavimas, automobilio pasirinkimas, laikas, kada jis atvyks. Taip kad visiškai realu, jog taksi dispečeriams, kurie anksčiau tikslindavo visas kelionės detales, tiesiog neliks ką veikti.

Kasininkas
JAV stambūs prekybos tinklai jau seniai aktyviai juda į savitarnos kasų pusę. Neseniai Sietle kompanija „Amazon“ atidarė parduotuvę, kurioje apskritai nėra ne tik kasininkų, bet ir pardavėjų. Vien tik specialūs davikliai, sekantys, ką pirkėjai ima nuo lentynų. Išeinant iš parduotuvės apmokama banko kortele.

Paštininkas
Šiandien, kai žmonės nebeįsivaizduoja savo gyvenimo be elektroninių paštų ir mesendžerių, paprasčiausias paštas naudojamas nebent biurokratiniams pranešimams įteikti ar atvirukams iš kelionių išsiųsti. Taip kad perspektyvų šioje profesijoje nematyti.

Autobuso vairuotojas
Mokslininkai labai rimtai mano, jog autobusų vairuotojų profesija išnyks. Pavyzdžiui, sekanti „Tesla“ automobilių karta visiškai autonomiškai judės specialia jiems išskirta juosta. Tiesa, Lietuvos vairuotojams dėl to pergyventi dar anksti. Kol šios technologijos atkeliaus iki mūsų ir kol pas mus bus sukurtos atskiros juostos, prireiks tikrai daugiau nei dešimtmečio.

Banko darbuotojas
Jau šiandien gali pastebėti, jog bankuose mažėja aptarnaujančio personalo. Ir ši tendencija tik stiprės, nes susitvarkyti paskolas ar apmokėti sąskaitas galima elektroninės bankininkystės dėka.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis