Kūno kalbos subtilybės: pravers ir meilėje, ir darbe

Tinkama kūno kalba daro stebuklus: padeda gauti darbą (taip, net šiais laikais!), kvietimą į pasimatymą ir įgyti malonaus populiarumo.

Jei periodiškai ištinka iškalbos krizė, nepulk į neviltį: tik 7 proc. bendravimo grįsta žodžiais – net 55 proc. jo sudaro kūno kalba. Nespėjame nė susivokti, kaip nuomonę apie pirmąsyk matomą žmogų susidarome iš jo judesių bei išvaizdos – iš jo aplinkiniams (o gal vienam ypatingam asmeniui) siunčiamų ženklų.

Išmokusi kūno kalbos triukų ir tu galėsi džiaugtis didesne meilės bei karjeros sėkme, tapsi laukiama kiekvieno vakarėlio ar renginio viešnia.

Žingsniai darbe

Subtilia kūno kalba gali visus sužavėti per susirinkimą ir paprasčiau išsiderėti didesnį atlyginimą iš boso. Pradėkime nuo bendravimo su viršininku abėcėlės.

Pirmiausia labai svarbu tinkamai prie jo prieiti. Kad ir kokiu tikslu ketintum peržengti jo kabineto slenkstį – ar siūlyti puikių idėjų, ar aptarti savo perspektyvų, – iš pradžių giliai įkvėpk. Kūno kalbos ekspertas Robertas Phippsas pataria: „Stenkis atsistoti bosui iš kairės – tada į tave bus labiau nukreipta jo kairioji akis. O ši susijusi su dešiniuoju smegenų pusrutuliu, kuris reguliuoja emocijas.“ Kita gudrybė: kalbėdama su viršininku atsistok įstrižai – tarsi kambaryje būtų dar vienas asmuo ir sudarytų trečiąjį įsivaizduojamo jūsų trikampio kampą. Ši poza itin nekonfliktiška. Gal visa tai atrodo nesąmonės, bet vis dėlto veikia: bosas jausis labiau atsipalaidavęs, įdėmiau klausysis, ką sakai.

Perduodama viršininkui informaciją gestikuliuok dešine, kai norėsi sulaukti atsakymo – kaire ranka. Taip pašnekovo pasąmonėje sukursi savotišką ženklą, skiriantį kalbėjimą nuo klausymosi. Tai itin lengvina bendravimą.

Kūno kalba gali atkreipti dėmesį ir atsidūrusi žmonių grupėje. Per susirinkimus paprastai visi palinksta į priekį – taip rodydami, kad seka įvykius, klausosi kalbėtojų. „Jei nori tarti žodį, atsilošk ir pakelk ranką,– pataria R.Phippsas. – Taip išsiskirsi iš kitų ir būsi lengviau pastebėta.“

Psichologė ir kūno kalbos ekspertė Jo Hemmings rekomenduoja per susirinkimus naudoti vadinamąją kamuolio laikymo techniką. „Įsivaizduok, kad rankoje laikai kamuolį, – moko ji. – Tai labai atviras gestas, rodantis kitiems komandos nariams, kad su tavimi jie gali jaustis saugūs. Tokią techniką per savo rinkimų kampanijas naudoja ir kai kurie politikai.“

Ekspertė pataria kalbantis su žmonėmis akimis vedžioti po kambarį. „Per intensyvų susirinkimą kyla pagunda susitelkti tik į vieno pašnekovo akis, tačiau jei apžvelgsi visus, įtrauksi komandą ir paskatinsi žmo­nes klausytis tavęs. Kai tu esi klausytoja, o kalbėtojas – bosas, parodyk, kad įdėmiai seki jo kalbą: kartkartėmis linktelėk galvą ir palenk ją į šoną.“

Padaryti reikiamą įspūdį įmanoma net paprasčiausia sėdint prie stalo. Jeigu būsi itin tiesi, atrodysi budri ir pasirengusi visiems netikėtumams bei iššūkiams.

Meilės palytėjimai

Nežinai, ką pasakyti atsidūrus šalia vyro, kuriam esi neabejinga? Patylėk, leisk kalbėti savo kūnui. Pats patikimiausias būdas užmegzti ryšį – atkartoti to vyro gestus bei mimiką. Ypač – stebėti jo kvėpavimą. Jei šis gilus, giliau kvėpuok ir tu. Subtiliai kopijuok pašnekovą – žmonėms nesąmoningai patinka tie, kurie į juos panašūs.

Nori sužinoti, ar vaikinas tau neabejingas? Pažvelk jam į akis, tiksliau, į vyzdžius. Kai kuo nors susidomime, jie išsiplečia. Atsidūręs šalia tavęs vaikinas palinksta į priekį? Sukaupk drąsą ir paliesk jo ranką – kūno kalbos ekspertai tvirtina: kvietimas į pasimatymą – beveik garantuotas.

Kai vaikinas taps artimesnis nei šiaip naujas pažįstamas, tinkama kūno kalba gali išgelbėti tave nuo kai kurių santykių klaidų.

Tarkim, kai susiginčijate, stenkis vaikino neliesti: jei žmogus itin stipriai suirzęs, prisilietimas gali virsti dar vienu dirgikliu, ir padėtis tik pablogės. Be to, ateityje toks prisilietimas gali asocijuotis su patirtais neigiamais jausmais. Taigi apkabinimu išspręsi toli gražu ne visas problemas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis