Per 14 metų ji išlaisvino tūkstančius sekso vergėmis tapusių merginų, tačiau savo dukros taip ir nerado...

2002 metais argentinietės Susanos Trimarco gyvenime įvyko tragedija - jos dukra Marita Veron buvo pagrobta. Jau 14 metų mama nepraranda vilties ir stengiasi ją surasti. Susana pati apsimetinėjo prostitute ir lankėsi viešnamiuose, ieškodama savo dukters: „Ieškodama Maritos išmokau narplioti mafijos tinklus, kurie grobia moteris, siūlydami joms auklių, modelių ar kitus darbus“ - pasakoja Susana.

Pagrobtos merginos dukrai dabar 18 metų. „Vaikystėje iš jos atėmė mamą, o iš manęs - dukrą. Nelaisvėje laikomą Maritą vertė užsiimti prostitucija. Iš Tukumano provincijos nusikaltėliai ją išvežė į La Riochą, o tuomet, padedami susitepusių vietos pareigūnų, pervežinėjo ją iš miesto į miestą. Tai buvo labai skausminga kova“ - prisiminimais dalinosi moteris.

Susana Trimarco
Susana Trimarco
Scanpix

2002 metų balandžio 3 dieną Marita vyko pas gydytoją. Anot liudininkės, nežinomi vyrai įstūmė merginą į raudoną automobilį ir nuvažiavo. Po trijų dienų Marita buvo pastebėta nedideliame miestelyje, 30 kilometrų nuo savo namų. Vietoj sportinių batelių, su kuriais ji išėjo iš namų, Marita avėjo aukštakulnius. Policija įsodino merginą į autobusą, kuriuo ji turėjo grįžti namo, tačiau galutinio tikslo ji taip ir nepasiekė. Po trijų savaičių viena prostitutė pasakė, kad mergina buvo parduota.

Kai Marita buvo pagrobta, niekas nekalbėjo apie prekybą žmonėmis, pareigūnai neskyrė tam dėmesio: „Teismo atstovai stabdė orderių išdavimą kratoms, kurios buvo būtinos norint pradėti paieškas. Visą tą laiką mano dukra buvo nelaisvėje ir laukė, kol ją išgelbės“. Ieškodama savo dukters Susana sutiko tūkstančius apgautų ir suklaidintų merginų, kurios prievarta buvo paverstos sekso vergėmis. „Kiekvieną kartą išeidavau tuščiomis rankomis. Lankydavausi tose vietose, kuriose buvo slapta užsiimama prostitucija. Ir nors oficialiai šios įstaigos vadindavosi barais ar klubais, iš tiesų tai buvo patys tikriausi viešnamiai. Ten suteneriai buvo saugomi ginkluotų vyrų, o asmens sargybiniai neslėpdavo ginklų net tuomet, kai policija surengdavo reidą. Mačiau daugybę išsigandusių merginų, kurioms teko išgyventi tikrą košmarą. Mes jas iš ten ištraukdavome. Sakiau joms, kad tai vienintelis jų šansas išsigelbėti. Daugybę jų buvau priglaudusi savo namuose, maitinau, rengiau ir pati lydėjau į prokuratūrą, kurioje jos galėjo parašyti pareiškimą dėl panaudotos prievartos. Deja daugumoje atvejų pati policija buvo įtraukta į šį verslą“ - pasakojo Susana.

Susana Trimarco
Susana Trimarco
Scanpix

2007 metais moteris įkūrė fondą savo dukters atminimui. Fondo dėka buvo išlaisvintos 9558 merginos, kurios buvo verčiamos užsiimti prostitucija prieš savo valią. Dėka šios moters, 2008 metais buvo priimtas kovos su prekyba žmonėmis įstatymas. Praėjo 14 metų nuo tos dienos, kai Susanos dukra Marita dingo, tačiau Susana vis dar nepraranda vilties ir nenuleidžia rankų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis