Titanijos kompleksas: noriu mylėti, bet nėra manęs vertų

Moterys, kurioms būdingas Titanijos kompleksas – didelės fantazuotojos. Savo vaizduotėje susikūrusios idealaus partnerio įvaizdį, jos visą gyvenimą ieško svajonių vyro. Tačiau rasti Poną Tobulybę pavyksta toli gražu ne visada... Vos pajutusi artumą patikusiam žmogui, Titanija greit juo nusivilia.

Viljamo Šekspyro pjesės „Vasarvidžio nakties sapnas“ veikėja, fėjų karalienė Titanija kartą susipyko su savo vyru – fėjų karaliumi Oberonu. Norėdamas nubausti žmoną, supykęs Oberonas kartu su išdykėliu Elfu piktai pasišaipė iš nenuolankiosios. Kol Titanija miegojo, jie sutepė jos vokus stebuklingos gėlės sultimis, kad pabudusi ji įsimylėtų pirmą gyvąją būtybę, kurią išvys. Jie tikėjosi, kad Titanija įsimylės kokį nors laukinį žvėrį.


Laimei, pirmasis prieš nubudusios Titanijos akis stojo ne lokys ar vilkas, bet paprastas amatininkas, audėjas. Tiesa, jis buvo su asilo galva. Žmogaus–Asilo vaizdas pakerėjo Titaniją ir fėjų karalienė pametė galvą iš meilės.


Greitai pokštininkas Oberonas atbūrė savo žmoną, ir Titanija labai nustebo, kad galėjo įsimylėti vaikiną su uodega ir asilo ausimis. Vėliau savo susižavėjimą asilu ji prisimindavo kaip baisų sapną...


Šekspyro Titanija aistrą netašytam darbininkui su asilo galva pajuto savo vyro dėka, o šį kompleksą turinčio moterys įsimyli meninį įvaizdį, sukurtą rašytojų ir režisierių. Jos jaučia karštus jausmus išgalvotiems filmų ir knygų veikėjams. Savąjį vyriškio idealą moterys Titanijos susiformuoja veikiamos perskaitytų knygų ir peržiūrėtų filmų.


Nenuostabu, kad tokiai damai sunku rasti tinkamą partnerį, nes romantiškai nusiteikusios Titanijos kelia labai aukštus reikalavimus potencialiam išrinktajam. Paprastam, žemiškam vyrui labai sunku konkuruoti su bebaimiais filmų personažais ir subtiliais knygų veikėjais. Kartais, netekusi vilties sutikti savo išsvajotą princą, moteris Titanija gali nusileisti iki paprasto mirtingojo ir susieti savo gyvenimą su žmogumi, tik vos vos primenančiu jai idealų įsivaizduojamą mylimąjį. Tačiau jei pažvelgus iš arčiau paaiškėja, kad vyriškis turi vienokių ar kitokių trūkumų (knarkia, neišjungia šviesos išėjęs iš tualeto) – karšta Titanijos meilė jam greit užgęsta. Ir vyras vis labiau jai primena kvailą asilą, o ne romantišką vyro idealą.


Nusivylusi moteris vėl ima svajoti apie „tą vienintelį“: jis ateina į jos sapnus, Svajonių Vyrą ji mato savo seksualinėse fantazijose. Ir vis tikisi jį sutikti. Tačiau metai bėga, ir šansų sutikti gyvą senų svajonių įsikūnijimą lieka vis mažiau.

Ilgainiui iliuzijų nebelieka, gali atsirasti jausmas, jog gyvenimo tikslo nebėra, pagieža dėl neteisingai surėdyto pasaulio. Jei visą šį laiką moteris buvo ištekėjusi, dažnai būtent vyras tampa kaltu dėl to, kad jos likimas susiklostė visai ne taip, kaip ji norėtų. Būtent į vyrą – tokį „eilinį“ ir „visiškai netobulą“ taikomos moters Titanijos pykčio strėlės.


Ji ima dažnai prisiminti jaunystės romanus, kurie, deja, nesibaigė santuoka, mitinius, „aistringai ją įsimylėjusius“ vyrus, su kuriais ją išskyrė pikta lemtis... Trumpai tariant – viskas būtų susiklostę daug geriau, jei ne šitas kvailas asilas...

Titanija ir vėl iškeliauja ieškoti savo superdidvyrio – to tobulo ir nepasiekiamo vyriškio, kurio akyse kaip veidrodyje atsispindi jos nuostabus ir nepriekaištingas pavidalas.


Šio komplekso kankinama moteris turi narcistinių asmenybės bruožų, todėl nemoka giliai jausti, suprasti, priimti ir iš tiesų mylėti kitų žmonių. Išgalvojusi nuostabų savojo „Aš“ įvaizdį (toli gražu neatitinkantį realybės), ji ieško tokio pat visais atžvilgiais tobulo partnerio. Kartais jai atrodo, kad ji rado tą, kurio ieškojo. Tačiau kaskart, vos tik Titanija priartėja prie patikusio vyriškio, greitai jam virš galvos ima akivaizdžiai ryškėti „asilo ausys“...

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis