Sprendimai, dėl kurių gailėsiesi jau po 10 metų

„Hmm... o juk galėjau daryti visai kitaip“ - praėjus kuriam laikui tokios mintys aplanko tikrai ne vieną. Apgailestaujame dėl klaidų, gailimės, kad pabūgome rizikuoti ir neišnaudojome galimybių. Na, galbūt ir galėjai daryti viską kitaip, bet kodėl gi nepradėjus dabar? Štai 10 dalykų, dėl kurių tikriausiai gailėsiesi po 10 metų.

Nuolatinė kaukė, kad padarytum įspūdį kitiems. Jei nuolatos galvosi, kaip įtikti ir patikti kitiems, vieną dieną pastebėsi, kad po ta kauke net nebėra tikrosios tavęs, o tavo gyvenimas – tik susikurta iliuzija. Geriau šalia savęs turėti tik kelis, bet patikimus ir tikrąją tave gerbiančius žmones, nei visą armiją dirbtinių draugų, kurie nusisuks vos tik nebeatitiksi jų keliamų reikalavimų.


Svetimų svajonių vaikymasis. Atrasti save – didžiausias ir tikriausiai sunkiausias iššūkis gyvenime. Dar vienas sunkumas – išmokti džiaugtis tuo, ką sugebėjai pasiekti. Atsiribok nuo svetimų lūkesčių ir aiškiai suvok, kuo save matai po 10 metų. Tau sako, kad filologijos studijavimas yra niekai ir dėl savo pačios ateities turėtum stoti į teisę? Bet kiek laiko tu būsi teisininke, jei tai ne tas darbas, apie kurį tu svajoji? Ką darysi tuomet, kai suprasi pasukusi visai ne savu keliu? Iki gyvenimo pabaigos kankinsiesi tik dėl to, kad kažkas kitas to norėjo?


Prasta kompanija. Išmok į tave supančius žmones pažvelgti iš šalies. Kartais teisiname savo tariamus draugus, nors tikrai smerktume, jei lygiai taip pat elgtųsi nepažįstamieji. Turėk savo vertybes ir nepasiduok kitų įtakai, kad po 10 metų nereikėtų pačiai sau sakyti: „Ir ką aš išvis dariau su tais žmonėmis?“ Tas pats liečia ir darbą: negaišk laiko toje kompanijoje, kurioje tu nesijauti vertinama. Nenustok ieškoti geresnio, tavo pačios poreikius atitinkančio varianto.


Egoistiškumas. Labai teisingas posakis – geriau turėti šimtą draugų, nei šimtą pinigų. Nustok galvoti, ką gauni iš kitų, geriau pagalvok, kuo galėtum padėti kitiems. Tikrai ne visi atsidėkos už tavo gerumą, bet jei bent 10 procentų žmonių įvertins tavo pastangas, ateityje tu jau turėsi patikimų žmonių ratą.


Baimė keistis. Jeigu nori įvertinti savo praeitį, pažiūrėk į tai, ką turi dabar. Jei nori nuspėti ateitį, atkreipk dėmesį į tai, kuo dabar užsiimi. Ar nestovi vietoje? Galimybių yra visuomet, tik ar tu pati nori tas galimybes pastebėti? O gal tiesiog gyveni komforto zonoje ir viską atidėlioji rytdienai?


Sustojimas, kai viskas atrodo per sunku. Kiekvienam būna situacijų, kai atrodo, kad išeities nebėra. O jei dar bent šiek tiek pasistengtum? Nustok galvoti apie rezultatą, tiesiog prisiversk žengti dar vieną nedidelį žingsnelį, kad galiausiai visiškai ramia širdimi galėtum sau pasakyti „padariau absoliučiai viską“. Prisimink savo praeitį: tikriausiai esi įveikusi ir didesnes problemas. Kodėl negalėtum įveikti ir dabar?


Nuolatinė kontrolė. Niekas negali sukontroliuoti absoliučiai visko. Jei stengsiesi suvaldyti net ir menkniekius, vieną dieną paprasčiausiai išprotėsi. Kai pajauti, kad įtampa kaupiasi, ramiai atsisėsk, pasigamink arbatos ir mintyse susidėliok darbus: 1 vietoje – svarbiausias darbas, 2 – mažiau svarbus ir t.t. Atsiribok nuo paskutinių sąrašo darbų ir nešvaistyk energijos, jeigu tie darbai nėra viską nulemiantys. O jie tikrai tokie nėra, jeigu jau atsirado sąrašo pabaigoje.


Nepakankamas savęs įvertinimas. Dažniausiai gauname tiek, kiek patys save vertiname. Pažvelk, kodėl du tą patį darbą dirbantys žmonės dažnai gauna skirtingus atlyginimus? Nes vienas iš jų neįvertina savo gebėjimų ir tyliai sėdi kaip pelė po šluota, o kitas nebijo veržtis į priekį, nes žino savo vertę. Nenorėk, kad kiti tave įvertintų, jei nevertini savęs pati.


Galvojimas apie rytdieną. Šiandien atsisakai visų malonumų, kad rytdiena būtų šviesesnė? Bet juk vieną dieną pabusi ir suprasi, kad rytdienos jau nebėra, o kartu nėra ir jokių malonių prisiminimų. Dažniau pagalvok apie tai, ką gali leisti sau padaryti šiandien. Susidaryk svajonių sąrašą ir nusibrėžk ribas, iki kada kiekvieną svajonę turi įgyvendinti. Pakaks ir paprasčiausių norų: užlipti ant daugiaaukščio namo stogo ir pažiūrėti į naktinį miestą, iššokti su parašiutu, pakeliauti... Viskas įmanoma, jei tik tu pati to nori. Keisk požiūrį: kada nors – tai dabar.


Prisimink tuos, kurie tau brangūs. Mes dažnai bijome parodyti savo tikruosius jausmus arba skiriame per mažai dėmesio tiems, kurie tikrai to nusipelno. Kartais mums atrodo, kad brangūs žmonės niekur nedings, tačiau tai nėra tiesa. Nebijok paskambinti ir pasakyti, jei pasiilgai. Atrask laiko bent trumpam užbėgti pas seniai nematytus draugus ar senelius. Skamba liūdnai, bet pagalvok apie tai, kad rytoj tokios galimybės gali ir neturėti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis