Prisijunkite!

Prisijungę vartotojai gali:

  • dalyvauti konkursuose
  • skaityti straipsnius vėliau
  • gauti naujienų prenumeratą

Neturite paskyros?

Merginų išpažintys: gėdingi mėnesinių netyčiukai

Siunti jį į parduotuvę šokolado ir apsiverki, kad ne to nupirko. Nieko nuostabaus — tai tiesiog ženklas, jog netrukus prasidės menstruacijos. Bet kartais jos vis tiek užklumpa netikėtai. Šiais hormoninių preparatų laikais tai nebe tokia dažna problema, bet, mūsų skaitytojų apklausos duomenimis, ne mažiau aktuali. Gelbėkit, joms atsitiko mėnesinės!

Gedulas kartą per mėnesį

Mano mėnesinės nereguliarios, dėl to jaučiuosi labai nejaukiai. Ne kartą netikėtai buvau paplūdusi — išgelbėjo rankinėje buvęs paketas ir poilgis lietpaltis. Kitaip turbūt būčiau iš gėdos prasmegusi į žemę. Paprastai kokias keturias dienas prieš numatomas mėnesines imu mūvėti juodas kelnes ir sijonus — jei ką. Ypač patogu sijonai: nelaimei atsitikus ant jų mažiausiai matyti dėmės, — Eglė.

Raudonasis košmaras

Buvau užsienyje, Pietuose. Per vieną ekskursiją pasijutau labai blogai, be to, apačioje ėmiau justi kažkokią keistą drėgmę, bet mėnesinėmis turėjau susirgti dar negreitai, todėl nekreipiau į tai dėmesio. Vakare grįžusi į viešbutį pamačiau ant kelnių didelę dėmę. Net nustėrau. Brrrrrrrr... Kokia gėda! Juk pusę dienos taip pasipuošusi vaikščiojau... — Ema.

Iš furijos kalendoriaus

Kad artinasi bosės mėnesinės, žinodavo visas biuras — ji tomis dienomis tiesiog pasikeisdavo. Aprėkdavo mus dėl niekų, viską pamiršdavo, prisigalvodavo keisčiausių užduočių, kurių vėliau nė neprisimindavo. Blogiausia būdavo, kai jos PMS sutapdavo su svarbių susirinkimų ar darbotvarkių aptarimo grafikais — ji taip ant mūsų rėkdavo dėl menkiausios smulkmenos, kad visi patirdavom baisų stresą. Todėl kartą su kolege susidarėm jos kalendorių ir bandėm reguliuoti susirinkimus po tų dienų. Vis dėlto jos kažkokiu mistiniu būdu sugebėdavo prisiderinti prie mūsų susirinkimų! — R.

Pranašas ant nosies

Man net nereikia žiūrėti į kalendorių. Jei rytą atsibudusi ant veido išvystu spuogą, kurio vakar dar nebuvo, žinau: tą arba vėliausiai kitą dieną prasidės mėnesines. Taip ir būna. Jos visada reguliarios, — Estrela.

Darbo priemonės

Kartą nepasisekė apskaičiuoti mėnesinių pradžios, nes jos prasidėjo gerokai anksčiau, nei turėjo... Kaip gelbėjimosi priemonę teko naudoti popierinius rankšluosčius iš darbo tualeto, — Audra.

Užsitęsusi kraujo sesija

Pradėjau vartoti hormonines kontraceptines tabletes, kaip ir nurodyta instrukcijoje — pirmą mėnesinių dieną. Tačiau šios vis nesibaigė! Išsigandau, kad gal kas nors negerai, tačiau į ginekologą nenorėjau kreiptis, pati susiradau informacijos, jog taip gali nutikti, ir toliau gėriau tabletes. Tuo metu kaip tik buvo sesija, todėl nesibaigiančios mėnesinės atitiko mano dvasios būklę — mokslai, depresija ir niekaip nesibaigiantis kraujavimas. Mėnesinės baigėsi tik tada, kai jau turėjau pradėti antrą pakuotę, — Justė.

Paranojiškas nėštumas

Mano mėnesinės labai nereguliarios. Būna, kad vėluoja mėnesį, kartais net penkis. Žinau šią savo organizmo ypatybę ir saugojuosi nėštumo, tačiau vis tiek kaskart puolu į paniką. Tada perku nėštumo testą, po kiek laiko — dar vieną. Žinau, kad jie gan patikimi, tačiau širdyje vis tiek neramu. Lengviau atsikvepiu tik susirgusi mėnesinėmis, bet pastarąjį kartą toks nerimo periodas truko visą pusmetį! — Jurgita.

Gero apetito!

Mano ciklas nereguliarus, bet apie artėjančias dienas išduoda žvėriškas apetitas. Suvalgiusi saldaus maisto noriu sūraus, po sūraus — ko nors rūgštaus, po rūgštaus — kartaus ir t.t. Užburtas ratas. Šaldytuvo neužveriu visą dieną. Bet po dviejų dienų prasideda menstruacijos, ir viskas grįžta į savo vėžes. Beje, kad pagaliau prasideda mėnesinės, džiaugiuosi ir dėl kitos priežasties: pajautrėja ir suapvalėja krūtinė, — Eve.

Amerikietiškas smalsumas

Turėjom anglų kabos mokytoją iš JAV. Kaip tik per jo pamoką man ėmė kirbėt įtarimas, kad kažkas ten vyksta. Buvo dar tie laikai, kai higieniniai paketai buvo gerokai storesni ir didesni. Pasirausiu kuprinėje, išsitraukiu paketą, šiaip taip sugniaužiu kumštyje ir jau kylu eiti, bet mokytojas kažkodėl ėmė klausinėti, kas mano rankoje! Išsišiepiu ir pareiškiu, kad nesakysiu. Jam kyla dar didesnis įtarimas, kad ką nors bloga rengiuosi iškrėsti, ir ima dar primygtiniau kamantinėti. Ginčijomės ilgai: jis — parodyk, aš — nerodysiu. Galop man nervai neišlaikė — atgniaužiau delną, kuriame išsivyniojo didžiulis higieninis paketas. Vėliau klasės draugai negalėjo atsidžiaugti mokytojo veido išraiška, — Dovilė.

Vestuvinė dovanėlė

Po kelionės į kitą šalį buvo gerokai sutrikęs mėnesinių ciklas. Jos vėlavo jau penkis mėnesius! Kaip tik buvo mano vestuvės, stovėjome prie stalo, svečiai sakė tostus, sveikino, linkėjo laimės, bet aš nieko negirdėjau, tik jaučiau, kaip viskas teka... Net neįsivaizdavau, kad taip būna. Mano vyras rado išeitį — panaudoti restorano staltiesėlę vietoj įkloto. Vestuvinė naktis, beje, irgi buvo nukelta penkioms dienoms… — Renata.

Raudonasis sapnas

Siaubingiausia buvo, kai likau nakvoti pas vaikiną, o rytą abu prabudome kraujyje. Iš pradžių išsigandau, bet vaikinas pasitaikė supratingas — paklodę skalbėm kartu, — Gulčeta.

Antsvoris ar nereguliarios mėnesinės?

Problema, kad mano mėnesinės labai nereguliarios: būna, vėluoja pusmetį, o kartais kraujuoju dukart per mėnesį. Gydytojai galėjo pasiūlyti tik hormoninių kontraceptinių tablečių. Tačiau nuo jų ėmė žvėriškai didėti svoris — per pusmetį priaugau net 15 kg. Teko tablečių atsisakyti, o nuo netikėtumų saugausi nuolat nešiodamasi higieninių paketų, — Rasa.

Stropuolė

Anksčiau, kai nevartojau kontraceptinių piliulių, menstruacijos nebuvo reguliarios. Bet kruopščiai vedžiau mėnesinių ciklo kalendorių, be to, apie besiartinančias tas dienas įspėdavo prasidėję įvairūs reiškiniai. Tai pilvo apačią mausdavo, tai strėnas, tai virškinimas sutrikdavo, — žodžiu, savo dienoms pasiruošdavau iš anksto. Be to, visada kosmetinėje nešiojuosi pora tamponų nenumatytiems atvejams. Tokiu būdu visada esu rami, o būna atvejų, kai ir apsižioplinusioms draugėms pagelbėju, — G.

Visada pasiruošusi

Manęs niekada mėnesines nėra užklupusios netikėtai. Tai kažkoks absurdas! Nesuvokiu, kaip moterys nepažįsta savo organizmo. Juk įvairūs įspėjamieji ženklai prasideda jau prieš kelias dienas, žinoma, visoms skirtingi, bet vis dėlto... Dar kai nevartojau kontraceptikų, viską susiplanuodavau — iš draugės skolintis paketo tikrai neteko, — Dovilė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis

Prisijunkite!

Prisijungę vartotojai gali:

  • dalyvauti konkursuose
  • skaityti straipsnius vėliau
  • gauti naujienų prenumeratą

Neturite paskyros?