Kodėl tau nereikėtų žiūrėti į kitų moterų nuotraukas internete

Vakaras toks pats kaip ir visi kiti: atsiguli į lovą ir imi telefoną į rankas. Juk prieš miegą dar reikia pasitikrini, kas naujo įvyko facebookiniame ir instagraminiame draugų gyvenime. Tik 5 minutes – žadi sau, bet gi tiek visko vyksta!

Asta pagaliau parodė savo naują mylimąjį (hmm... o su senuoju, regis, tokia meilė buvo), Milda eilinį kartą trankosi po visą pasaulį, o Vaida ir vėl savam stiliuje – erotika tiesiog veržiasi per kraštus. Žiūrėk, jau ir valanda praėjo vietoj žadėtų 5 minučių.

O dabar paklausyk, kas iš tiesų vyksta, kai mirksti telefone! Pakanka valandą laiko žiūrėti savo draugų ir nepažįstamųjų nuotraukas socialiniuose tinkluose ir tavyje nevalingai užsidega pavojaus signalas – ar aš tokia pat patraukli ir laiminga kaip kitos? Psichologai jau ne kartą kalbėjo apie tai, kad socialiniai tinklai yra viena pagrindinių šių laikų nepasitikėjimo savimi priežasčių.

Virtualioje erdvėje esame linkę idealizuoti savo gyvenimą – keliame tik tas nuotraukas, kuriose geriausiai atrodome, dalinamės kvapą gniaužiančiais vaizdais, tarsi visas gyvenimas būtų tik nesibaigianti šventė. Mes nevalingai linkę lyginti save su kitais, tad matant šią iliuziją kažkur giliai vis tiek sukirba negatyvios mintys.

Ne vieną tyrimą atlikę mokslininkai teigia, kad socialiniuose tinkluose esančių nuotraukų peržiūra ypatingai neigiamai veikia moteris. Dažniausiai po valandos, praleistos stebint kitų nuotraukas, moterys jaučiasi labiau prislėgtos nei prieš tai. Įdomu tai, kad kardinaliai keičiasi ir jų požiūris į save bei savo kūną.

Viename iš paskutinių tyrimų buvo atliktas įdomus eksperimentas: pirmos grupės moterys socialinių tinklų nuotraukas žiūrėjo pusę valandos, antroji moterų grupė naršė socialiniuose tinkluose valandą ir trečioji – pusantros valandos. Po to visoms moterims buvo pateikiami identiški klausimai. Pavyzdžiui, kaip stipriai lieknumas daro įtaką moters patrauklumui arba kaip svarbu pasirinkti drabužius, pabrėžiančius seksualumą.

Rezultatai nustebino ne tik pačias tyrimo dalyves, bet ir mokslininkus. Tos moterys, kurios socialiniuose tinkluose praleido daugiausiai laiko, kur kas labiau pabrėžė seksualaus moters įvaizdžio svarbą nei tos, kurios svetimas nuotraukas žiūrėjo trumpiau.

Visa tai paaiškinama visai nesudėtingai: mes priprantame prie tam tikrų vaizdų ir netgi tai, kas mums iš pradžių atrodė ne visai patrauklu, tampa norma ar net siekiamybe.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis