5 priežastys, kodėl protingiems žmonėms sunku jaustis laimingais

Psichologai jau seniai pastebėjo, kad aukštą intelekto koeficientą turintys žmonės dažnai labiau linkę į pesimistiškas nuotaikas ir netgi depresiją. Jie gali turėti puikius darbus, darnius santykius ir, iš pažiūros, tobulą gyvenimą, tačiau... Kažko vis tiek trūksta.

Intelektualūs žmonės per daug analizuoja

Kuo daugiau analizuojame bet kurią situaciją, tuo daugiau niuansų pradedame įžvelgti. Iš vienos pusės tai padeda priimti racionalesnius sprendimus, iš kitos pusės - nuolatinė smegenų veikla vargina, ypatingai, jeigu padaromos išvados nuteikia pesimistiškai ir verčia ieškoti atsakymų į sudėtingus gyvenimiškus klausimus. Tiesa paprasta: kuo mažiau galvojame, tuo paprasčiau viskas atrodo.

Intelektualūs žmonės turi aukštus standartus

Nėra lengva gyventi, kuomet visose srityse pats iš savęs reikalauji maksimalių rezultatų. Tačiau šiuo atveju galioja dar vienas principas: nemokėjimas vertinti savo pasiekimų. Intelektualai dažnai turi ganėtinai menką savivertę, todėl net ir aukščiausius savo pasiekimus dažnai užgožia mintimis „bet galėjau geriau“ arba „o kitas padarė daugiau“.

Intelektualūs žmonės nemoka pamiršti

Stipri savikritika - dažnas intelektualų gyvenimo palydovas. Tai skatina juos dar labiau tobulėti, tačiau tuo pačiu ir trukdo, nes savikritiški žmonės labai sunkiai paleidžia situacijas ir pamiršta nesėkmes. Tad net ir žengdami naują žingsnį visuomet primena sau tai, kas buvo praeityje. Nuolatinė mintis „O jeigu ir vėl nepavyks“ trukdo siekti užsibrėžtų tikslų ir įsuka į amžino nepasitenkinimo savimi ratą.

Intelektualams realybės tiesiog per mažai

Intelektualūs žmonės visuomet ieško ko nors daugiau - tikslų, prasmės, sektinų pavyzdžių. Realybė jiems tiesiog pernelyg nuobodi, juk jie nori kažko idealistiško, amžino ir pakylėjančio. Tikriausiai nereikia ir sakyti, kad apetitas auga bevalgant. Todėl ir idealūs santykiai jiems pradeda atrodyti pernelyg nuobodūs, ir uždirbami milijonai - tiesiog per menki.

Jiems sunku gyventi tokioje aplinkoje

Protingi žmonės dažnai jaučiasi nesuprasti ir vieniši. Jei atvirai, jiems tiesiog sunku gyventi kvailių apsuptyje. Dauguma dalykų intelektualams atrodo pernelyg paviršutiniška, be jokios gilesnės prasmės. Tuo tarpu būdami savo terpėje, apsupti tokių pačių aukštus standartus sau keliančių intelektualų, jie dažnai pasijunta pernelyg menkaverčiai, nepasiekę tiek daug, kiek kiti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis