Kokius komplimentus moterys vertina labiausiai?

Sakoma, kad moterys myli ausimis. Joms malonu girdėti, kai pagiriamas jų grožis, asmenybė ir protas, tačiau ar žinome, kokius komplimentus moterys vertina labiausiai? Pasaulyje gerai žinomas prekės ženklas „Dove“ socialiniame tinkle Lietuvos moterų klausė – kokie joms pasakyti komplimentai įsiminė labiausiai?

Nori jaustis mylimos ir vertinamos
Beveik 35 proc. įsimintiniausiais joms kada pasakytais komplimentais pasidalinusių moterų įvardijo mylimųjų ir artimųjų ištartus žodžius, kuriais jie išreiškė savo meilę. Tarp labiausiai įsimintinų komplimentų moterys vardijo žodžius „gyvenimo meilė“, „brangiausia pasaulyje“, „vienintelė moteris“. Tuo tarpu vaikus auginančios mamos ypač brangina mažųjų komplimentus ir džiaugiasi ne tik joms, bet ir atžaloms skirtais pagyrimais. „Kartą ėjome su dukryte pasivaikščioti ir visai nepažįstami vaikinai pasakė, kad turiu labai gražią dukrytę. Tai paglostė man širdį“, - sakė apklausoje dalyvavusi mama.

Gražiausios – akys
Kalbant apie moterų grožį, absoliuti dauguma labiausiai įsimena komplimentus apie akis. Tiesa, kai kurios prisipažino sulaukusios ir itin originalių komplimentų, kaip pavyzdžiui: „tavo blakstienos kaip karvės“ arba „tavo akys kaip stiklinės“. Tarp maloniausių komplimentų vardijami ir pagyrimai moterų šypsenai – ypač vertinami žodžiai apie nuoširdžią ir užkrečiamą šypseną. Kai kurios neslėpė, kad malonu girdėti komplimentus, pagiriančius jų patrauklumą, ar palyginimus su ryškiausiomis pasaulio garsenybėmis.

Džiaugiasi, kad aplinkiniai vertina jų asmenines savybes
Kiek daugiau nei 15 proc. apklausoje dalyvavusių moterų sakė, kad labiausiai įsiminė tie komplimentai, kurie pagyrė jų asmenines savybes, tokias kaip protas, draugiškumas ar nuoširdumas. „Teko išgirsti, kad esu ne pagal amžių intelektuali ir tai žmones žavi“, - atviravo viena iš merginų. Ji pastebi, kad nors lietuviams gana sunku priimti komplimentus, sulaukę pagyrimo dauguma tiesiog nušvinta.

Priimti komplimentus reikia išmokti
„Patys sau esame griežti kritikai. Retas kuris save pagiria už nuveiktus darbus, ką jau kalbėti apie tai, jog paprasčiausiai gražiai atrodome. Taigi ir aplinkinių komplimentai, nors ir skamba maloniai, verčia kuklintis. Atkreipkite dėmesį, kaip į juos reaguoja moterys. Pavyzdžiui: sulaukusi pagyrimo už dailią suknelę, tarsi nejučiomis teisinaisi – esą jau nebe tokia madinga ar ilgą laiką kabojusi spintoje“, - pastebi „Dove“ prekės ženklo atstovė Evita Meiere. Pasak jos, komplimentus reikia išmokti ne tik sakyti, bet ir priimti. „Kai išmokstame priimti mums skirtus komplimentus, pamažu suprantame, kad jų nusipelnėme ne veltui. Tai ilgainiui padeda labiau pasitikėti savimi ir priimti save tokias, kokios esame“, - sakė E. Meiere.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis