7 ženklai, kad tu gyveni ne savo gyvenimą

(2)

Kartais ateina momentas, kuomet sustoji ir susimąstai: ką aš apskritai veikiu šiame gyvenime? Galbūt ir tau atėjo metas peržiūrėti savo gyvenimo orientyrus?

Tie, kurie pažįsta Kotryną, net nesuabejotų - gyvenime jai tikrai pasisekė. Ji niekada neturėjo problemų dėl pinigų, atrodytų, pats likimas sudėlioja taip, kad viskas eitųsi tarsi per sviestą. Santykių srityje taip pat viskas neblogai: šalia geras vyras, su kuriuo jiedu kartu daugiau nei dešimt metų. Apie savo gyvenimą Kotryna susimąstė tik tuomet, kai prasidėjo nuolatinės problemos su sveikata. Tą kartą gydytojas jai uždavė paprasčiausią klausimą: „Kaip tu gyveni?“ O išgirdęs standartinį atsakymą „gerai“, pasitikslino: „Bet ar tu tikrai jautiesi laiminga?“


Deja, tarp gero gyvenimo ir laimės pojūčio ne visuomet galime dėti lygybės ženklą. Atkreipk dėmesį į ženklus, kad kažką savo gyvenime jau metas keisti.


1. Nuobodulys ir nuolatinis susierzinimas


Kai per gyvenimą einame ne savu keliu, net ir teigiami dalykai mums nesuteikia norimų emocijų. Viskas atrodo neįdomu ir nepakankama: dienos monotoniškos, draugai pabodę, entuziazmo nelikę nė lašo, o bet kokiai iniciatyvai išeikvoji pernelyg daug energijos, kuri niekaip neatsiperka. Tave užvaldo tokia stipri apatija, kad net nebeįsivaizduoji, kas galėtų tave motyvuoti judėti į priekį.


2. Planai nuolatos žlunga


Sakoma, viskam savas laikas ir sava vieta, tad gyvenimas pats padės tau realizuoti visus sumanymus. Ir priešingai - to, kas skirta ne tau, siekti bus beprotiškai sunku. Jei viskas slysta iš rankų, galbūt pats metas sustoti ir pagalvoti, ar tai tikrai yra tas kelias, kuriuo turi eiti? Galbūt pats likimas bando tave nukreipti kita linkme.


3. Tavęs nedžiugina kitų pasiekimai


Ar pastebėjai, kad susierzini, kuomet aplinkiniai dalijasi savo profesiniais pasiekimais ar asmenine laime? Ar pajunti lengvą nepasitenkinimą galvodama, kad kitiems gyvenimas davė daugiau nei tau? Tavyje kalba ne pavydas, o paprasčiausias savęs nerealizavimas. Kai tik atrasi savo gyvenimo kelią, ši nemaloni emocija išsisklaidys kaip dūmas. Kai jaučiamės išties laimingi, nelyginame savęs su kitais, o džiaugiamės tuo, ką gyvenimas davė mums.


4. Tu pasinėrei į darboholizmą


Darboholizmas - vienas iš požymių, kad nesijauti savęs realizavusi, ieškai „sėkmės“ ir savęs įprasminimo apraiškų. Tai tarsi dar viena gyvenimo priklausomybė, padedanti atitrūkti nuo realybės. Vieni bando užsimiršti alkoholyje ar atsitiktiniuose santykiuose, kiti priešingai - neleidžia sau atsipalaiduoti, todėl stačia galva pasineria į darbus.


5. Tavo pastangos neatsiperka


Jeigu visą save atiduodi santykiams, tačiau nesulauki to paties atsako, - akivaizdu, šis žmogus skirtas ne tau. Lygiai tas pats galioja ir visoms kitoms gyvenimo sritims - jei pastangos neatsiperka, vadinasi neverta gaišti savo brangaus laiko. Tai tiesiog ne tas kelias, kuriuo tu turėtum eiti. Būtų naivu tikėtis sulaukti meilės iš to, kuris į tave net nežiūri, tiesa? Tad kodėl gaišti laiką darbe, kuriame nesi įvertinama?


6. Baimė stipresnė, nei noras keistis


O jeigu nepavyks? Šis klausimas mus lydi beveik kiekviename žingsnyje – kuriant naujus santykius, keičiant darbą ar imantis naujų iššūkių. Baimė mus stabdo nuo permainų, tačiau tai tėra iliuzija, kurią susikuriame patys. Jei tavo mintyse vis dažniau iškyla mintis, kad metas permainoms - vadinasi joms tikrai metas. Ne rytoj, ne kitą mėnesį ir ne po metų - mes visada rasime priežasčių atidėlioti tai, ko bijome. Tavo tikslas - surasti priežastį, kodėl tai turi padaryti būtent dabar.


7. Gyvenimas pralekia pro šalį


Pažvelk šiek tiek atgalios - metus, dvejus ar net penkerius. Kas svarbaus ir džiaugsmingo įvyko tavo gyvenime? Kuo galėtum didžiuotis pati prieš save ir prieš kitus? Būna, kad dirbame be poilsio, tačiau atsisukę atgal suprantame, kad iš tiesų taip nieko svarbaus ir nepadarėme. Būtent dėl to turėtum nuolatos sustoti ir pati prieš save atsiskaityti - taip kur kas lengviau įsivertinsi, ar eini tinkamu keliu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis