Investicija į save: ką, kaip ir kodėl?

Investicija į save tikrai nemažai aptariamas, tačiau į praktiką ne taip dažnai, kaip norėtųsi, nužengiantis dalykas. Žemiau nurodytus žingsnius gali panaudoti visur: profesinėje veikloje, asmeniniame gyvenime ar pomėgyje. Ir sąrašas, kaip taisyklė, tikrai nėra baigtinis, todėl kurk savo punktus ir juos įgyvendink. O pradžiai – 9 punktai, kaip gali investuoti į save.

1. Susikurk idealą arba užsibrėžk tikslus
Ar įsivaizduoji, kuo norėtum būti ar ką norėtum pasiekti? Galbūt vieniems lengviau susirašyti sąrašą dalykų, kuriuos nori pasiekti ir turėti juos po akimis. Tačiau dar vienas, galbūt netgi smagesnis variantas - nusipiešti ar susiklijuoti koliažą žmogaus, kuriuo norėtum būti. Tuomet matysi ne tik tai, ko siekti, bet ir kaip tai atrodys, kai pasieksi.

2. Skaityk knygas
Knygos yra neišsenkantis žinių, gyvenimo ir patirties šaltinis. Jos neprivalo būti susijusios vien su sritimi, kurioje nori pasiekti aukštumas. Tobulėk visapusiškai. Tik plėsdama akiratį žinosi, ką dar nori daryti ir kur nori gilintis.

3. Išsigrynink savo stipriąsias ir silpnąsias puses
Kai žinosi savo tikslus ir idealus, išsigrynink kuo gali pasigirti ir kur turi pasitempti. Stipriąsias puses galėsi gilinti ir tapti nepralenkiama, o silpnųjų tobulinimu didinsi stipriųjų sąrašą. Rezultatas tikrai tave nudžiugins – tapsi tikra eksperte!

4. Turėk pomėgių ir puoselėk juos
Vien tik darbe gyvenimo praleisti neturėtum. Hobiai ir pomėgiai yra ne tik puikus laiko praleidimo būdas, bet ir galimybė susipažinti su kitais, tą pačią aistrą ir net gi darbo sferą turinčiais žmonėmis. Neformalus bendravimas bus gerokai kokybiškesnis, nei tik verslo pažintimis paremti santykiai. Tiesa, pastarasis motyvas neturėtų tapti pagrindinių hobių skatintoju. Svarbiausia, kad hobis būtų tau malonus ir padėtų atsiriboti nuo kasdieninių problemų.

5. Eik į seminarus ir mokymus
„Ką išmoksi – ant pečių nenešiosi“ sako lietuvių patarlė. Mokymai, seminarai, konferencijos – sritis, kuri Lietuvoje po truputį pradeda judėti (dėkui Europos Sąjungos projektams ir nemokamiems renginiams). Tačiau kalbant apie mokymus – darbdaviai dažnai mano, kad mokymai yra darbuotojų laikas ir investicijos, o pastarieji skundžiasi, jog neturi pinigų tokiam brangiam užsiėmimui. Gaila, kad nei vienas neįvertina, jog laikui bėgant tai atsiperka su kaupu. Tad jei ir tu susiduri su tokia problema, internete gausu nemokamų paskaitų ar kursų, kuriuos galėtum panaudoti savo tobulėjimui. Geras pavyzdys Coursera.org puslapis.

6. Neleisk protui tinginiauti
Paprastas ir kasdienis patarimas – duok smegenims darbo. Kuo daugiau jos dirbs, tuo didesnius krūvius galės pakelti. Žaisk loginius žaidimus, spręsk kryžiažodžius, nepatingėk kai kuriuos matematinius skaičiavimus atlikti nenaudodami skaičiuotuvo ar kitų šiuolaikinių technologijų. Beje, maršruto planavimas be google maps pagalbos taip pat nebloga ir visai maloni mankšta!

7. Apsupk save tinkamais žmonėmis
Kaip jau minėjome, hobiai gali padėti sukurti tinkamų žmonių ratą. Tačiau kalbant plačiau, žmonės, su kuriais daliniesi bendrais interesais, gali būti be galo naudingi tiek patirties prasme, tiek pasaulio suvokimo. Tokiu būdu vieni kitiems galėsite patarti, taip pat paraginti imtis iniciatyvos, priimti sprendimus bei aptarti įvairias situacijas. „Su kuo sutapsi, toks ir pats patapsi“, tad rinkis žmones, kurie patemptų tave už ausų.

8. Kontroliuok savo laiką
Labai neišsiplėsime šioje skiltyje, nes matyt ir taip žinai ką tema turėtų reikšti. Visuomet turėk omenyje, kad kuo geriau valdysi ir planuosi savo laiką, tuo daugiau darbų atliksi, pomėgių turėsi ar poilsiu džiaugsies. Tam padės analizė, kam iki šiol skirdavai daugiausiai laiko ir kiek norėtum skirti ateityje.

9. Dar viena puiki investicijos forma – poilsis
Labai žavi investicija, be kurios visos kitos nueis šuniui ant uodegos – poilsis. Jei nuolatos būsi pervargusi - nesugebėsi priimti naujos informacijos, o tavo socialiniai įgūdžiai labai susilpnės. Galiausiai investicijos neatsipirks, o dar ir dings motyvacija ateičiai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis