Ar žinai, kuri tavo veido pusė gražesnė?

Veidotyros specialistai, pažvelgę į tave, galėtų labai daug pasakyti apie tai, kokia esi, ir kas tavęs laukia ateityje. JAV mokslininkai nusprendė išsiaiškinti kitą svarbų dalyką – kuri žmogaus veido pusė yra gražesnė.

Jei manai, kad tai menkai kam rūpintis dalykas, klysti. Naujausių technologijų, socialinių tinklų „Facebook“ ir „Instagram“ klestėjimo laikais, kai daugelis bene kasdien viešina asmenukes, žinoti savo dailesnę veido pusę, sakytum, būtina.

Mokslininkai teigia, kad gražioji veido pusė – kairioji. Jų eksperimentas parodė, kad kairės veido pusės nuotraukos žmogui simpatiškesnės nei dešinės. Kairė veido pusė perteikia daugiau emocijų, todėl ji žmonėms ir atrodo mielesnė, šiltesnė, patrauklesnė.

Kitų žmonių emocijas esame linkę vertinti ne tik iš žodžių, bet ir iš neverbalinės kalbos: gestų, veido mimikų. Tik gerai išlavėję veido raumenys gali perduoti unikalias emocijas, o būtent kairė veido pusė jas gali perteikti daug išraiškingiau ir tiksliau.

Mokslininkai, norėdami įrodyti šį savo teiginį, atliko eksperimentą. Jie paprašė tyrimo dalyvių iš nuotraukų įvertinti žmonių veido patrauklumą. Mokslininkai stebėjo, kurią pusę renkasi daugelis žmonių. Taip pat įvertino apklaustųjų akių vyzdžio dydį žiūrint į dešiniąją ir kairiąją puses. Jei akies vyzdys išsiplečia ir padidėja – rodoma informacija žiūrinčiajam yra įdomi, svarbi, jei ne – tai jo nedomina.

Po eksperimento paaiškėjo, kad žmonės ne tik dažniau įvardino kairiąją veido pusę patrauklesne, bet jų akių vyzdžiai irgi reagavo būtent į šią pusę. Tai reiškia, kad kairioji pusė yra gražesnė, įdomesnė ir koncentruoja kitų žmonių dėmesį.

Štai, dabar jau žinai, kuria puse pozuoti asmenukėms.

Mokslininkai šį fenomeną aiškina faktu, kad mūsų kairė veido pusė yra kontroliuojama smegenų dešiniojo pusrutulio, kuris yra atsakingas už kūrybinį mąstymą. Sakoma, kad dešiniojo smegenų pusrutulio veikla yra vaizdinė-erdvinė, ji atsakinga už jausmus, intuiciją, kūrybinę plotmę.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis