Išsirink tave labiausiai bauginantį paveikslėlį ir sužinok tamsiąją savo asmenybės pusę

Šis testas buvo sukurtas XX amžiuje vengrų psichiatro Leopoldo Szondi. Pagrindinis jo tikslas buvo atskleisti pačius giliausius, labiausiai užgniaužtus vidinius žmogaus impulsus. Testas paremtas atstūmimo reakcija ar priešingai, simpatija nuotraukose pavaizduotiems žmonėms. Szondi manė, kad mumyse slypinčius bruožus esame linkę pastebėti ir aplinkiniuose.

Pažvelk į šių 8 žmonių nuotraukas ir išsirink tą žmogų, kurio nenorėtum sutikti vėlų vakarą tamsiame skersgatvyje, nes jo išvaizda tau atstumianti ar net gąsdinanti. Tai parodys tamsiąją tavo pačios asmenybės pusę.

1. Sadistas

Tikėtina, kad vaikystėje tau teko slopinti autoritarinio savo elgesio apraiškas, norą dominuoti bei kitus žalingus įpročius. Šio mokytojo portreto pasirinkimas byloja, kad savo pasąmonėje tu slopini aplinkinių įžeidinėjimo ir pažeminimo proveržius.

Visumoje tu – taikus ir nepiktybinis žmogus, visada pasirengusi padėti kitiems. Jeigu tavo veikla susijusi su darbu biure, tuomet tavo vadovui turėtų būti sunku tave valdyti. Nenorėdama atlikti kažkokios užduoties, tu sukuri dirbtines priežastis (pvz. sąmoningai vėluoji į darbą arba viešai demonstruoji savo prastą nuotaiką). Susidūrusi su sunkumais ar skriaudikais, užimi pasyvaus priešinimosi arba ignoravimo poziciją ir tai galiausiai priverčia problemų šaltinį subliūkšti.

2. Epileptikas

Kalbant apie asmenybės sutrikimus, susijusius su smegenų veiklos sutrikimu (kaip epilepsijos atveju), reikia išskirti charakteringus šios diagnozės bruožus: impulsyvumas, dirglumas, pykčio ir agresijos išpuoliai. Jeigu šis pilnas, apskritaveidis vyriškis sukelia tau baimės ar atstūmimo jausmą, ko gero vaikystėje tu slopinai savyje būtent tokių jausmų protrūkius.
Tikėtina, esi geras, taikus žmogus, todėl aplinkiniams sukuri atsakingos, savikontrolei pasiduodančios asmenybės įvaizdį. Tavo jausmai stabilūs, esi tvirta, todėl lengvai užmezgi kontaktus su žmonėmis, esi atvira naujoms idėjoms ir įvykiams.

3. Katatonikas

Šio psichikos sutrikimo pagrindiniai bruožai – perdėtas vaizduotės sužadinimas, įgaunantis liguistą, negatyvų pobūdį. Jei šis besišypsantis, nesiskutęs vyriškis iššaukė tau neigiamus jausmus, greičiausiai savyje tu stengiesi užslopinti sąmoningą hiperaktyvumą, kuris atitolina tave nuo realybės.

Iš prigimties esi konservatyvi, nepatikliai žiūrinti į įvairias permainas ir inovacijas. Esi jautrus žmogus, sunkiai prisiderini prie naujovių. Pati didžiausia tavo baimė – prarasti savikontrolę. Esi įžeidi, uždara ir labai suvaržyta. Niekada nenukrypsti nuo savojo „elgesio kodekso“.

4. Šizofrenikas

Šizofreniko asmenybė išsiskiria stipria apatija, minčių iškraipymu ir nevaldomų emocijų proveržiu. Jeigu žiūrint į šią akmeninio veido išraišką, po kūną bėgioja šiurpuliukai, vadinasi vaikystėje tau teko gniaužti savyje abejingumą kitiems, bijojai ignoruoti įvairius dalykus ir įvykius.

Kaip asmenybė, esi pakankamai komunikabili. Tu nuoširdžiai mėgaujiesi žmonių draugija. Tuo pačiu metu tas pats komunikabilumas gali būti apgaulingas, o už jo gali slėptis paslaptingas ir uždaras žmogus. Tavo bendravimas su žmonėmis dažnai būna paviršutiniškas, tarsi trūktų tikrų jausmų. Širdies gilumoje jauti, kad aplinkinių tau visai nereikia, kaip ir bet kokios sąveikos su jais.

5. Isterikas

Isteriški bruožai – paviršutiniškumas, emocinis nestabilumas, narcisizmas ir ekshibicionizmas. Jeigu būtent ši keistos išvaizdos moteris tau sukelia didžiausią baimę ir atstūmimą, tai galimai todėl, kad giliai savyje tu slepi nenumaldomą troškimą atkreipti kitų dėmesį į save ir įsitvirtinti visuomenėje.

Tu sudarai kuklaus, dvasiškai stipraus žmogaus įspūdį. Deja, tikrovėje už drovaus ir kuklaus žmogaus slepiasi trokštanti visus apžavėti ir pakerėti asmenybė. Siekdama atrodyti nepriekaištingai ir elegantiškai, savo elgesiui ir išvaizdai skiri itin daug dėmesio, tuo tikslu savo įvaizdį papildydama stilingais aksesuarais. Tokie žmonės kaip tu linkę rinktis išskirtines profesijas ir hobius.

6. Depresuojantis žmogus

Menka savivertė, nepilnavertiškumo kompleksas ir kaltės jausmas – tokie pagrindiniai depresijos simptomai. Jeigu tavo žvilgsnis užkliuvo būtent už šios atvaizdo, greičiausiai giliai savyje išgyveni depresinę būseną, bet labai stengiesi ją kontroliuoti.

Tave galima apibūdinti kaip nerūpestingą žmogų. Tu aktyvi, spinduliuojanti energiją, pasitikėjimą savimi ir optimizmą. Tiesa, kartais tavyje prabunda „liūdnasis klounas“ ir tuomet tampi melancholiška. Kartais tu gali būti uždara ir paranojiška. Tavo bandymas užgniaužti depresinius proveržius verčia tave imtis visuotinio psichologo vaidmens ir ieškoti atsakymų į svetimus klausimas bei spręsti kitų problemas.

7. Maniakas

Tipiniai maniako bruožai – emocinis įsiaudrinimas, savęs pervertinimas, ekstraversiškas elgesys, polinkis švaistyti pinigus. Jei labiausiai atstumiančiu veidu pasirinkai būtent šį, vadinasi tavo pačios būsena linkusi keistis: iš didelio susižavėjimo ji gali peraugti į egzaltaciją, o nuo jos ir iki mistikos nebetoli.

Tu esi žmogus, nemėgstantis triukšmo ir šurmulio. Gyvenime tu – protingumo, santūrumo ir nuosaikumo pavyzdys. Būdama uoli ir praktiška, tu visada išlaikysi savikontrolę.

8. Disociatyvus tapatybės sutrikimas (arba skilimas į kelias asmenybes)

Tai tokia psichinė būsena, kai viename žmoguje apsigyvena dvi asmenybės su skirtingu požiūriu į pasaulį ir skirtingu sąveikos su tikrove būdu. Jeigu tave išgąsdino šis jaunuolio atvaizdas, labai tikėtina, jog vaikystėje turėjai problemų su apsisprendimu įvairiais klausimais.

Ypatingai tokiems žmonėms svarbus savojo „aš“ įtvirtinimas lyties klausimais. Šio tipo vyrai įprastai pabrėžtinai demonstruoja vyriškumą, o moterys stengiasi būti itin moteriškos. Tarsi būtent tai atspindėtų visą jų esybę ir už tai aplinkiniai juos vertintų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis