25 patarimai, galintys pakeisti tavo požiūrį į gyvenimą

Patirtis – vienas iš vertingiausių dalykų gyvenime, tik ji ateina su metais – vieniems anksčiau, kitiems vėliau. Ir vardan tos patirties kartais tenka įveikti, regis, neįmanomus dalykus.

Tikriausiai ir tau ne kartą teko numoti ranka į vyresnių žmonių patarimus ir pamokymus. Taip, geriausiai pasimokai iš savų klaidų, bet kartais verta įsiklausyti. Todėl norime su tavimi pasidalinti rašytojos Barry Davenport patarimais. Galbūt ne visi tau bus priimtini, tačiau neabejojame, kad kai kurie tikrai privers susimąstyti.

1. Gyvenimas yra tai, kas vyksta dabar. Mes nuolat laukiame neįtikėtinų dalykų, kurie turėtų įvykti ateityje ir visiškai pamirštame, kad gyvenimas vyksta čia ir dabar. Išmok gyventi šia akimirka ir liaukis gyventi ateities iliuzijomis.

2. Baimė – tai iliuzija. Dauguma dalykų, kurių bijome, niekada nenutiks. Net jeigu ir nutinka, dažniausiai jie pasirodo ne tokie jau blogi, kaip mes galvojome. Daugeliui mūsų baimė – tai blogiausia, kas gali nutikti. Tikrovė ne tokia ir baisi.

3. Santykiai – vertybė. Svarbiausias dalykas gyvenime – artimi žmonės. Jie svarbiau už darbą, hobį, kompiuterį. Vertink juos taip, lyg jie būtų visas tavo gyvenimas. Nes taip ir yra.

4. Tavo vaikai – tai ne tu. Mokyk juos, mylėk, palaikyk, bet nesistenk pakeisti. Kiekvienas vaikas unikalus ir turi nugyventi savo gyvenimą.

5. Linksmybės nepakankamai įvertintos. Kaip dažnai tu linksminiesi? Gyvenimas trumpas ir juo reikia mėgautis. Liaukis galvoti ką apie tave pagalvos, kai tau gera. Tiesiog mėgaukis tuo.

6. Klaidos – gerai. Mes dažnai stengiamės išvengti klaidų, pamiršdamos, kad būtent jos atveda mus į sėkmę. Būk pasirengusi klysti ir mokytis iš savo klaidų.

7. Patirtis – pirmoje vietoje. Jeigu negali apsispręsti ar pirkti naują lovą, ar vykti į kelionę, rinkis pastarąją. Džiaugsmas ir malonūs prisiminimai kur kas geriau už materialinius dalykus.

8. Amžius – tai viso labo skaičius. Kai tau 20, 50 metų atrodo kaip košmaras. Tačiau kai tau 50, jautiesi kaip trisdešimties. Neleisk skaičiams daryti įtakos tavo vidiniam Aš.

9. Tu ne visada teisi. Galvojame, kad žinome atsakymus į visus klausimus, tačiau taip nėra. Visada atsiras protingesnis už mus, o tavo atsakymai ne visada būna teisingi. Atmink tai.

10. Tai praeis. Gyvenime viskas praeina. Laikas gydo, o aplink viskas keičiasi.

11. Gyvenimo tikslus sau išsikeli pati. Gyvenimas, neturint kokio nors tikslo – nuobodus. Nuspręsk, kas tau svarbiausia ir savo gyvenimą kurk nenutoldama nuo savo siekių.

12. Rizikuoti verta. Norint kažką keisti savo gyvenime, tenka rizikuoti. Apgalvotų ir rizikingų sprendimų priėmimas padeda augti.

13. Permainos visada išeina į gerą. Gyvenimas keičiasi ir nereikia tam priešintis. Nebijok permainų, plauk pasroviui ir į gyvenimą žiūrėk kaip į nuotykį.

14. Mintys nėra realybė. Kiekvieną dieną mus aplanko tūkstančiai minčių. Dauguma iš jų neigiamos ir gąsdinančios. Netikėk jomis. Juk tai tik mintys ir jos netaps realybe, jeigu tu joms nepadėsi.

15. Tu negali kontroliuoti kitų. Norime, kad aplinkiniai žmonės elgtųsi taip, kaip norime mes. Tačiau realybėje taip nebus. Gerbk kiekvieno žmogaus individualumą ir nepriklausomybę.

16. Pirmiausia galvok apie save. Nebūk savimyla, tačiau atmink, kad pats svarbiausias tau žmogus esi tu pati.

17. Idealai nuobodūs. Perfekcionizmas tavo gyvenimą padarys nuobodų. Mūsų skirtumai, ypatumai, fobijos ir trūkumai yra tai, kas daro mus unikaliais. Nepamiršk to.

18. Maži dalykai taip pat svarbūs. Visi laukiame didelių pergalių ir pasiekimų, pamiršdami, kad jos susideda iš mažų ir kartais net nepastebimų žingsnių. Vertink juos.

19. Pastangos – neišvengiamos. Mūsų kūnai sensta, negalime to sustabdyti. Geriausias būdas sulėtinti senėjimo procesus – džiaugtis gyvenimu ir mėgautis kiekviena diena.

20. Nerimauti nėra prasmės. Nerimauti verta tik tuo atveju, jeigu tai padės išspręsti problemą. Deja, praktiškai taip niekada nenutinka. Nerimas atjungia smegenis, o tai tikrai nepadės tau išspręsti susiklosčiusios situacijos. Todėl išmok suvaldyti nerimą ir išlikti rami.

21. Išsigydyk žaizdas. Pasirūpink, kad praeities žaizdos neatsilieptų tavo dabartiniame gyvenime. Neapsimetinėk, kad jos nieko nereiškia. Rask palaikymą artimų žmonių tarpe arba kreipkis pagalbos į profesionalus, kurie užsiima emocinių žaizdų gydymu.

22. Niekada nevėlu. Per vėlu – tai viso labo tik pasiteisinimas, kad kažko nedarytum. Pasiekti užsibrėžtų tikslų galima sulaukus bet kokio amžiaus.

23. Daryk tai, kas tau patinka. Rodyk iniciatyvą. Nelauk, kol gyvenimas tau numes kaulą. Tau gali nepatikti jo skonis.

24. Atsikratyk prietarų. Neprisirišk prie visuomenės nuomonės ir įsitikinimų. Išnaudok kiekvieną galimybę ir idėją. Tu nustebsi, pamačiusi, kiek daug galimybių suteikia gyvenimas, tik nereikia jų atmesti.

25. Gyvenk kiekviena diena. Tu niekada taip ir nesužinosi, kuri diena tau bus paskutinė. Išmok gyventi taip, kad visos dienos būtų įsimintinos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis