Itin tikslus psichologinis testas: sužinok, kuriam asmenybės tipui tu priklausai

Su vienais žmonėms mums bendrauti malonu, su kitais – sekasi prastokai. Lyg ir nesipykstate, ir kalbatės apie įdomias temas, ir nesiginčijate. Tačiau jautiesi lyg ne savo lėkštėje ir tiek.

Ši, regis, akivaizdi tiesa buvo pastebėta ir analizuoti pradėta jau seniai. Psichoanalitikas, filosofas Carlas Gustavas Jungas dirbdamas su pacientais išskyrė tam tikras charakterių ypatybių grupes. Ne tik išskyrė – parašė savo svarbiausią darbą “Psichologiniai tipai”. Kaip tik ši tipologija 8-ąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį ir tapo pagrindu atsirasti socionikos (angl. “society” – visuomenė) mokslui, nagrinėjančiam mūsų psichiką ir bendravimą su kitais. O jo pradininkė buvo lietuvė – ekonomistė, sociologė Aušra Augustinavičiūtė! Tiesa, dėl vyravusios cenzūros jos darbai ilgai nebuvo išleisti.

Remiantis socionikos mokymu, visi priklausome vienam iš 16 asmenybių tipų. Kad būtų paprasčiau orientuotis, kiekvienas iš jų pavadintas žinomo asmens vardu. Tarp jų nėra gerų ir blogų, teisuolių ir klystančių. Yra tik derantys vienas su kitu ir nelabai. Vienas iš 16 tipų tau idealiai tinka ir tave papildo. Jis – idealusis partneris. O su konfliktuotoju bendrauti jau kebliau, gali kilti problemų. Taigi pamėgink išaiškinti, kokio tipo esi tu ir tavo draugai.

4 ŽINGSNIŲ TESTAS

Kiekviename iš keturių žingsnių išsirink labiausiai tau tinkantį apibūdinimą ir užsirašyk jo raidę. Galiausiai gausis keturių raidžių kombinacija – tai ir bus tavo tipas. Jo apibūdinimą rasi žemiau.

1 žingsnis

Ekstraversija (E). Lengvai užmezgi naujus santykius ir nesunkiai tampi nauja didelės kompanijos dalimi. Noriai įsijauti į aplinkinių reikalus, tačiau tau sudėtingą suprasti, ką jauti tu pati.

Introversija (I). Santykiai tau sekasi sudėtingai. Labai sukniai išgyveni išsiskyrimą. Dažnai esi pasinėrusi į mintis apie savo jausmus ir susimąstai ties klausimu „Kas man svarbu? Ko aš noriu?“

2 žingsnis

Sensorika (S). Gerai jauti savo kūną, mėgsti skaniai pavalgyti ir gražiai rengtis. Jauti kiekvieną gyvenimo momentą. Tau sudėtinga mąstyti apie abstrakčius dalykus, o žvirblis rankoje tau kur kas geriau nei briedis girioje.

Intuicija (N). Apie tave dažnai sako, kad skraidai debesyse (nors iš tiesų tuo metu galvoji apie svarbią idėją). Dažnai pamiršti pavalgyti ir, būna, tik po kelių dienų susivoki, kad nauja batų pora tau per maža.

3 žingsnis

Logika (T). Bendraudama dėmesį kreipi į informacijos esmę bei faktus, o ne kokiu tonu visa tai pateikiama. Jei iškyla pasirinkimas „laikytis taisyklių“ arba „geri santykiai“, renkiesi pirmą variantą.

Etika (F). Turi gebėjimą itin jautriai pajusti bet kokios žinutės emocinę potekstę. Tave žeidžia šaltos gaidelės pašnekovo tone. Priimdama sprendimą atsižvelgi į jausmus – tiek savo, tiek aplinkinių.

4 žinsgnis

Racionalumas (J). Tau patinka viską suplanuoti, o jei kažkas vyksta ne taip, kaip sugalvota, tau sunku viską keisti. Štai kodėl visuomet turi ne tik A ir B planus, bet ir dar daug kitų planų tokiems atvejams.

Iracionalumas (P). Nesupranti, kam reikia kažką planuoti ir kokia iš to nauda. Juk vis tiek „viskas pasikeis“. Kartais tave kaltina nepastovumu, nors iš tiesų tu tik pereini nuo vieno tikslo prie kito.

TAVO TIPAS

16 tipų skirstomi į keturias grupes – kvadratus. Jų viduje susiklosto komfortabilūs santykiai – čia tu ir susirasi idealų partnerį (dualą).

I grupė
Joje vertinamos naujos galimybės, gebėjimas kūrybingai mąstyti, komfortas ir gera nuotaika.

ENTP - Don Kichotas, arba Išradėjas
Būdinga: nesulaikomas noras pažinti, polinkis atitrūkti nuo tikrovės. Tai – išradėjai ir idėjų generatoriai. Jiems patinka spręsti sudėtingas užduotis ir mąstyti tema „O kas, jei...“. bendrauja ypač atvirai, tačiau kartais tas tiesumas atsisuka prieš juos. Don Kichotui gali pritrūkti takto, kartais jis nesupranta, kad pasakė kažką netinkamo. Taip yra todėl, kad santykiai – silpnoji jų vieta.
Kaip jį laimėti: jei tavo viršininkas – Don Kichotas, į jo kabinetą ženk su saldainiu ir šypsena, o idėjas dėstyk nuosekliai.
Viltys, dedamos į partnerį: “Nuoširdžiai mane mylėk, reguliariai maitink, o svarbiausia – leisk papildyti tavo gyvenimą idėjomis”.
Nemėgsta: nekalto melo ir kritikos.
Šio tipo vyras: žavisi moterimis, kurios jam priešinasi, jam būtina ne lengvai gauti, bet siekti artumo.
Šio tipo moteris: tokia pat fantazuotoja kaip ir vyras. Tik aplinkiniams kartais atrodo pernelyg savotiška.
Iš Don Kichoto nesitikėk: praktiškumo, pareigingumo, nuoseklumo.
Idealusis partneris: A.Dumas.
Konfliktuotojas: T.Dreiseris.

ISFP - A.Dumas, arba Tarpininkas
Būdinga: gerumas, nuoširdumas, gebėjimas gerai ruošti maistą, dvasinė pilnatvė. Ginčuose šis žmogus nemėgsta stoti į kieno nors vieno pusę, stengiasi delikačiai užglaistyti konfliktus. Sudėtingiausias klausimas jiems: „Ką daryti?“. Nepaisant išorinio minkštumo, ekstremaliais atvejais moka atsikirsti ir pakovoti už savo interesus.
Kaip jį laimėti: pasiūlyk kelis problemos sprendimo būdus – kuo originaliau, tuo geriau. Palaikyk jį, padėk patikėti savimi, ir jis bus pasirengęs tavęs klausytis visą gyvenimą.
Viltys, dedamos į partnerį: “Leisk man pasirūpinti tavo interesais ir paaiškink man viską, ką žinai apie šį pasaulį”.
Nemėgsta: griežtų rėmų ir iš anksto suplanuotų terminų.
Šio tipo vyras: nekonfliktiškas, komunikabilus, žavus. Paprastai siekia sukurti santuoką – jis šeimyniškas, myli žmoną ir vaikus.
Šio tipo moteris: miela ir labai moteriška. Dėl šeimos interesų pasiryžusi paaukoti karjerą ir ambicijas. O svarbiausia – ji niekada nesigaili taip pasielgusi.
Iš A.Dumas nesitikėk: gebėjimo vadovauti.
Idealusis partneris: Don Kichotas.
Konfliktuotojas: J.Londonas.

ESFJ - V.Hugo, arba Entuziastas
Būdinga: nuoširdumas, emocionalumas, komunikabilumas. Tai – labai geri organizatoriai, lengvai sukuriantys šventės nuotaiką. Jiems patinka dovanoti dovanas ir daryti kažką malonaus aplinkiniams. Patys labai rūpinasi išvaizda ir mielai padės kitiems parinkti įvaizdį. Blogai įvertina laiką, todėl dažnai vėluoja ir sudaro amžinai kažkur skubančių įvaizdį.
Kaip jį laimėti: padėk sistematizuoti ir išsiaiškinti su krūva projektų ir reikalų, kurių Hugo gyvenime daugiau nei daug. Mainais gausi susižavėjimą.
Ko tikisi iš partnerio: “Paaiškink man viską, reaguok į mano gyvenimą”.
Nemėgsta: būti skubinamas.
Šio tipo vyras: nesąlygiškai myli artimuosius, iš visos širdies dėl jų sielojasi. Dievina šeimos pietus.
Šio tipo moteris: girdima, ryški, skardžiabalsė parduotuvių maniakė. Visiems detaliai pasakos, kaip nusipirko violetinio nagų lako, o jis, rupūžė, ėmė ir išsiliejo rankinėje. Užtat kaip pasakos!
Iš V.Hugo nesitikėk: lankstaus elgesio, technologinių gebėjimų.
Idealusis partneris: M.Robespierre'as.
Konfliktuotojas: H. De Balzacas.

INTJ - M.Robespierre'as, arba Analitikas
Būdinga: sistemina viską, kas papuola, teisingas, kitiems sunkiai suvokiamo humoro jausmo. Paprastai labai išsilavinę ir nepriklausomi. Visame kame siekia prisikasti iki esmės, informaciją mėgsta struktūrizuoti ir išdėlioti į lentynėles. Gerai jaučia galimybes bei perspektyvas. Darboholikai. Bendraudami paprastai būna galantiški ir mandagūs, laikosi etiketo. Sunkiai imasi vado vaidmens ir patys nekenčia, kai jiems kas komanduoja.
Kaip jį laimėti: padėk jam realizuoti kokį projektą, tik jokiu būdu nespausk. Vietoje to leisk jam nuolat suprasti, kad su tavimi linksma ir įdomu bei nepergyvenk dėl jo veiksmų nenuoseklumo. Robespjeras tau viską paaiškins – pas jį viskas apgalvota!
Viltys, dedamos į partnerį: “Žavėkis mano mintimis, emocionaliai į jas reaguok ir sukurk jaukumą”.
Nemėgsta: spaudimo, prievartos, pagyrų, melo.
Šio tipo vyras: sukuria solidaus vyro įspūdį. Bet iš tiesų jis – svajotojas ir romantiškas berniukas.
Šio tipo moteris: kiek išsiblaškiusi, tačiau palyginti racionali – padebesiais neskraido.
Iš M. Robespierre'o nesitikėk: mobilumo.
Idealusis partneris: V.Hugo.
Konfliktuotojas: Napoleonas.

II grupė
Jiems labai svarbu aiški struktūra, stipri valia, tendencijų pajautimas ir aistringumas.

ESTP - G.Žukovas, arba Maršalas
Būdinga: akivaizdi charakterio jėga, įsitikinimas savo teisumu, gebėjimas rėžti tiesą. Iš pirmo žvilgsnio jis pribloškia savo tikslų masteliu ir ryžtingumu. Reikalų imasi su užmoju. Puikus strategas, tačiau blogai orientuojasi kitų jausmuose bei emocijose. Dėl to gali būt pernelyg įtarus, priskaldyti malkų ar sugadinti santykius.
Kaip jį laimėti: nors išoriškai brutalus, širdyje jis švelnus. Meilumas, gerumas, puikus humoro jausmas – viskas, ko reikia iš tavęs. O visu kitu pasirūpins Žukovas.
Ko tikisi iš partnerio: “Paklusk man ir nepamiršk, kad esu pats geriausias ir visada teisus”.
Nemėgsta: išlaidumo.
Šio tipo vyras: siekia, kad viskas jo gyvenime būtų geriausia, prestižiškiausia, gražiausia. Moterys – taip pat.
Šio tipo moteris: ryški, tvirta, stiprios valios. Ji deklaruoja esanti vyro bendražygė ir pagalbininkė, o iš tikrųjų laiko jį po padu, jis padeda jai atlikti jos didžius darbus.
Iš G.Žukovo nesitikėk: švelnumo, nuolaidumo.
Idealus partneris: S.Jeseninas.
Konfliktuotojas: F.Dostojevskis.

INFP - S.Jeseninas, arba Lyrikas
Būdinga: pomėgis svajoti, romantiškumas, polinkis į kūrybą. Jautri ir romantiška, stilinga ir elegantiška būtybė. Geba veikti kitų nuotaiką. Silpnoji vieta – saviorganizacija. Pasirengę išleisti paskutinius pinigus, jei užsimano kažko „sielai“.
Kaip jį laimėti: Jeseninui patinka ryžtingi ir ambicingi. Papasakok jam apie grandiozinius pasaulio užkariavimo planus ir pasiūlyk paramą. Gali būti, kad iš pradžių kiek ožiuosis, bet vėliau sutiks.
Ko tikisi iš partnerio: “Suteik man laimės, o aš mylėsiu tave amžinai”.
Nemėgsta: kai jo malonūs planai dėl kieno nors kaltės neįgyvendinami arba įgyvendinami ne taip, kaip jis norėtų.
Šio tipo vyras: mielas, žavus, jį lengva sugundyti – jis retai įstengia atsispirti moterų kerams.
Šio tipo moteris: tokia miela ir subtili, kad visi vyrai nori ją globoti ir priglausti po savo sparneliu.
Iš S.Jesenino nesitikėk: punktualumo, gebėjimo analizuoti situaciją.
Idealusis partneris: G.Žukovas.
Konfliktuotojas: Štirlicas.

ISTJ - M.Gorkis, arba Inspektorius
Būdinga: daili figūra, išraiškinga kalba, ramybė, išskaičiavimas ir valingumas. Šie žmonės mėgsta viską kontroliuoti ir aiškinti. Taip linkę į tvarką, kad net ilsisi pagal darbotvarkę. Pažinties metu dažnai sudaro besišypsančio ir lengvo žmogaus įspūdį, tačiau artimai susibendravus tampa šiurkštesniu ir net gali virsti despotu – ypač su tais, kas staiga nutars pažeisti jo nustatytą tvarką.
Kaip jį laimėti: negali atsispirti emocingiems žmonėms. Dar įvertins, jei ateisi su aiškiu planu. Jis jį pakritikuos, tačiau gausi krūvą tikrai naudingų patarimų kaip tą planą patobulinti.
Ko tikisi iš partnerio: “Turiu konkretų idealą, kuris privalo nuspalvinti mano gyvenimą ir neturi išsprūsti iš apibrėžtų ribų. Tu tinki?”
Nemėgsta: nesuprantamų reiškinių.
Šio tipo vyras: žino, kam ką reikia daryti, kieno kokios teisės ir pareigos, žmonos – taip pat. Savo principų neišduoda.
Šio tipo moteris: stipri ir teisinga.
Iš M.Gorkio nesitikėk: itin svarbių idėjų.
Idealusis partneris: Hamletas.
Konfliktuotojas: T.Huxley.

ENFJ - Hamletas, arba Globėjas
Būdinga: patosas, išskirtinumas, stiprūs išgyvenimai net dėl smulkmenų. Itin emocingi žmonės, jautriai jaučiantys kitų būseną. Mėgsta viską, kas paslaptinga, paprastai artistiški ir linkę dramatizuoti. Įsijaučianti natūra. Gali pamiršti pavalgyti ir pamiegoti, nes blogai jaučia savo kūną bei jo poreikius.
Kaip jį laimėti: vertina patikimus ir blaiviai mąstančius žmones. Padėk jam išsiaiškinti, kas jo gyvenime svarbiausia, o kas – ne taip, tačiau būtinai pateik svarius argumentus.
Ko tikisi iš partnerio: “Rimtai vertink mano emocijas ir delikačią prigimtį, paaiškink, kaip tinkamai elgtis šiame baisiame pasaulyje”.
Nemėgsta: gydytis.
Šio tipo vyras: tikrai pasistengs, kad su juo nereikėtų nuobodžiauti. Namai visada bus pilni svečių, nors net jis pats ne visada žinos, kas tie žmonės, su kuriais jis taip nuoširdžiai bendrauja.
Šio tipo moteris: į tuos, kuriuos gerbia, žiūri gėrėdamasi, o kitų nepastebi. Dar jai patinka dainuoti ir šokti.
Iš Hamleto nesitikėk: operatyvumo, gebėjimo tvardytis ir greitai dirbti.
Idealusis partneris: M.Gorkis.
Konfliktuotojas: J.Gabinas.

III grupė
Jie vertina poelgius, o ne pareigas, gebėjimą greitai veikti ir megzti santykius.

ESFP - Napoleonas, arba Vadovas
Būdinga: atkaklumas, jėga, pažintys, mandagumas tik reikiamais momentais. Šį žmogų sunku nepastebėti. O ir jam patinka būti dėmesio centre. Tai – savimi pasitikintis lyderis, tačiau drauge išlieka demokratiškas ir lengvai suranda kontaktą su reikiamais žmonėmis (ir kuo pažintis naudingesnė, tuo ji Napoleonui įdomesnė). Turi problemų su tvarka ir struktūromis, nemėgsta paklūsti taisyklėms.
Kaip jį laimėti: gerbia protingus ir kritiškai nusiteikusius asmenis. Lengvai kimba už įvairių dalykinių pasiūlymų, todėl pasiūlyk jam bendrą projektą su gerai apgalvotu verslo planu. Svarbiausia – visus formalumus pasilik sau, o partnerį skirk svarbiausiuoju. Prieš tokį pasiūlymą Napoleonas neatsilaikys.
Ko tikisi iš partnerio: “Paklusk man, pasakyk, kaip gauti valdžios ir pinigų”.
Nemėgsta: kai artimieji padeda spausti ir kreipti tiesos keliu.
Šio tipo vyras: iš karto leidžia suprasti, kas čia šeimininkas.
Šio tipo moteris: akimirksniu tampa padėties šeimininke ir ima iniciatyvą į savo rankas.
Iš Napoleono nesitikėk: logiškos veiklos.
Idealusis partneris: H. De Balzacas.
Konfliktuotojas: M.Robespierre'as.

INTP - H.de Balzacas, arba Kritikas
Būdinga: skvarbus protas, juodasis humoras. Tai seklys iš prigimties. Kaip niekas kitas mato bet kokio renginio ir tendencijų perspektyvas. Imasi tik tokių reikalų, kurie garantuotai atneš pelną. Nemėgsta chaoso: prieš pasišvęsdami reikalui, gerai viską apgalvoja. Jų silpnoji vieta – emocijos: savų reikšti nemėgsta ir sunkiai reaguoja į kitų žmonių nuotaikų kaitas.
Kaip jį laimėti: jei moki padaryti savimi pasitikinčio, drąsaus, emociškai stabilaus ir draugiško žmogaus įspūdį, jis bus tavo.
Ko tikisi iš partnerio: “Supyk ant manęs, ir gal aš tau suteiksiu žinių, kuriomis uždirbsi daug pinigų ir atiduosi juos man”.
Nemėgsta: veidmainystės. Verčiau jau cinizmas.
Šio tipo vyras: nepasitiki žmonėmis, todėl jam reikia ryškios, valingos partnerės, kuri be papildomų emocijų jį palaikytų.
Šio tipo moteris: tiesiog degina skepticizmu ir ironija. Mėgstamas klausimas: “O kokia prasmė?”
Iš H.de Balzaco nesitikėk: rūpestingumo, svetingumo.
Idealusis partneris: Napoleonas.
Konfliktuotojas: Hugo.

ENTJ - J.Londonas, arba Verslininkas
Būdinga: gebėti organizuoti darbą ir viską spėti, jam būdingas dalykinis aprangos ir bendravimo stilius. Verslus, greitas, energingas. Tu tik pagalvoji, o jis jau padaro. Visada paskendęs reikaluose. Jam patinka ekstremalios sporto šakos ir rizika, jis nuolat ką nors išradinėja. Toks aktyvus ir užsiėmęs, jog sunkiai atsipalaiduoja. Jo silpnoji vieta – pasitikėjimas.
Kaip jį laimėti: gali valandų valandas klausytis kaip tu jį gerbi ir, regis, jam tai niekada nenusibosta. O dar jis lengvai pasiduoda valingam spaudimui – tai jį net aktyvuoja. Tik neperspausk.
Ko tikisi iš partnerio: “Gerbk mane, bendrauk žmoniškai”.
Nemėgsta: neturėti darbo.
Šio tipo vyras: nestygsta vietoje, bendraudamas pats imasi iniciatyvos, lieka tik su malonumu paklusti.
Šio tipo moteris: rūpinasi savimi, aktyvi, komunikabili. Nelabai mėgsta aiškintis santykių su partneriu.
Iš J.Londono nesitikėk: nuoseklumo, tvarkingumo, taktiškumo.
Idealusis partneris: T.Dreiseris.
Konfliktuotojas: A.Dumas.

ISFJ - T.Dreiseris, arba Saugotojas
Būdinga: kritinis kategoriškumas, įsitikinimas, kad jis tikrai žino, kas yra gerai, o kas – blogai. Paprastai pasitempęs, lieknas ir gracingas. Geba surasti priėjimą prie bet kurio žmogaus ir palikti malonų įspūdį. Nepaprastai stiprios valios ir itin tvarkingas. Visuomet žino, kas gerai, kas blogai ir nuolat kovoja su kokiu nors blogiu. Dažnai kenčia nuo nerimo ir nežinomybės baimės.
Kaip jį laimėti: parodyk dalykinę logiką, paaiškink, kodėl kažkas tikslinga, o kažkas – ne. Užsimink apie jūsų nuostabią bendrą ateitį (ar projektą) ir primink, kad praeityje viskas gaudavosi gerai.
Ko tikisi iš partnerio: “Akis už akį, dantis – už dantį”. Žodžiu, verčiau jo nekliudyti, nes būtinai atkeršys.
Nemėgsta: netvarkos.
Šio tipo vyras: rimtas, solidus, konservatyvus. Labai moralus, neatleis nei seksualinio ištvirkavimo, nei netvarkos bute.
Šio tipo moteris: labai reikli sau. Gali daryti neįtikėtinus dalykus: reikia greitai sulieknėti – sulieknės, norės, kad ją įsimylėtų, – taps mylima. Gali nė neabejoti.
Iš T.Dreiserio nesitikėk: greitų nuomonės pokyčių, pozityvaus vertinimo.
Idealusis partneris: J.Londonas.
Konfliktuotojas: Don Kichotas.

IV grupė
Praktiški ir dėmesingi kokybei. Pasisako už amžinas vertybes ir šiltus santykius.

ESTJ - Štirlicas arba Administratorius
Būdinga: pasitempimas, sportiškumas, gyvas žvilgsnis, išraiškingos manieros, reto aštrumo protas. Moka atskirti svarbiausią nuo to, kas ne taip reikšminga. Rūpestingi. Santykius išreiškia ne žodžiais, o veiksmais. Kartais jiems sudėtinga įtilpti į nustatytus laiko rėmus ir jiems labai nepatinka, kai kažkas trukdo dirbti.
Kaip jį laimėti: nuoširdžiai žavėkis jo žavesiu bei veiksmais įrodyk, kaip gerai jį vertini. Nebijok įjungti fantaziją! Įsiklausyk į Štirlico patarimus: jie visuomet naudingi, o jis pats įvertins, kad jo klausaisi.
Ko tikisi iš partnerio: “Tikėk manimi, klausyk manęs, ir aš tavimi pasirūpinsiu”.
Nemėgsta: netvarkos ir tuštybės.
Šio tipo vyras: visus sprendimus priima savarankiškai, moteris išsirenka pats – kaip ir dera, viską išsiaiškinęs bei apgalvojęs.
Šio tipo moteris: jai svarbiausia – partnerio išsilavinimas, delikatumas, pagarbus elgesys.
Iš Štirlico nesitikėk: šaltakraujiškumo, standartinių idėjų.
Idealusis partneris: F.Dostojevskis.
Konfliktuotojas: S.Jeseninas.

INFJ - F.Dostojevskis, arba Humanistas
Būdinga: pažeidžiamumas, pasitikėjimas, liūdnos, išraiškingos akys. Tai geras, kuklus ir taktiškas žmogus. Dažnai nepasitiki savo jėgomis ir visiškai nemoka už save pakovoti, kai susiduria su agresija ar grubumu. Tačiau nors iš prigimties minkšti, yra nepaprastai atkaklūs. Kitus supranta iš pusės žodžio. Jei tau reikalingas žmogus, kuris užjaus sunkią minutę, geresnio draugo už Dostojevskį nerasi.
Kaip jį laimėti: papasakok susipainiojusiam Dostojevskiui, ką konkrečiai ir kaip jam daryti. O vėliau pamaitink savo pačios keptais pyragėliais. Mainais gausi jo švelnią meilę ir susižavėjimą.
Ko tikisi iš partnerio: “Taikos visame pasaulyje. Ir bendraujant su mylimu žmogumi, be abejo”.
Nemėgsta: konfliktų. Jam lengviau pajuokauti ar atsitraukti, nei veltis į ginčą.
Šio tipo vyras: jeigu kas išdrįstų įskaudinti šį šventą žmogų, jo trumpas ir liūdnas žvilgsnis priverstų gailėtis to, kas padaryta.
Šio tipo moteris: geraširdė ir atsakinga.
Iš F.Dostojevskio nesitikėk: iniciatyvos, organizacinių gebėjimų.
Idealusis partneris: Štirlicas.
Konfliktuotojas: G.Žukovas.

ENFP - T.Huxley, arba Psichologas
Būdinga: dėmesio stygius, daugybė pažįstamų, reklaminė šypsena. Su juo labai lengva bendrauti. Juk jis sugeba įžvelgti kitų talentus ir įgyti pasitikėjimą net tų, prie kurių niekas kitas nesugeba prisiartinti. Trykšta idėjomis, bet užuot jas įgyvendinęs pats, ras kokį vykdytoją. Nekenčia formalumų ir reikalavimų paklusti.
Kaip jį laimėti: susižavėk jo unikalumu ir nepakartojamumu, o po to duok porą naudingų patarimų – ką ir kaip padaryti efektyviau.
Ko tikisi iš partnerio: “Pamaitink mane, bet tik nemokyk, kaip reikia gyventi. O jau aš padarysiu tave laimingą, jei, aišku, nepamiršiu”.
Nemėgsta: būti verčiamas gyventi pagal nustatytas taisykles.
Šio tipo vyras: nuoširdus, natūralus, greitai užmezga neformalius santykius, tuokiasi palyginti vėlai, iki 40-ies žavisi neišnaudotomis galimybėmis.
Šio tipo moteris: jos gebėjimas susidraugauti per porą sekundžių dera su faktu, kad tikrų draugų, kuriais iš tiesų pasitiki, turi vos du ar tris.
Iš T.Huxley nesitikėk: organizuotumo.
Idealusis partneris: J.Gabinas.
Konfliktuotojas: M.Gorkis.

ISTP - J.Gabinas, arba Meistras
Būdinga: mįslinga šypsena ir neskubėjimas, kad ir ką darytų. Turi gerą skonį. Gali pasirodyti tinginys, bet taip nėra: tiesiog Gabinas žino, kaip dirbti mažai, bet produktyviai. Sunkiai perneša emocingą santykių aiškinimąsi ir apskritai intensyvius jausmų proveržius.
Kaip jį laimėti: sielos gilumoje jis tiki stebuklais: nustebink jį pasakojimu apie kažką neįprasta ir padėk jam pamatyti jo pačius talentus. Gabinas liks tau amžiams dėkingas.
Ko tikisi iš partnerio: “Pasakyk man, ko nori, ir aš tau pasakysiu, kaip tai padaryti”.
Nemėgsta: kai iš jo juokiasi, todėl stengiasi slėpti emocijas.
Šio tipo vyras: nelengvai sugundomas, nes apskritai nelabai pasitiki kitais, be to, niekur neskuba.
Šio tipo moteris: jai sunku patikti, į merginimą atsako ironiškomis frazėmis.
Iš J.Gabino nesitikėk: pasitikėjimo, supratingumo.
Idealusis partneris: T.Huxley.
Konfliktuotojas: Hamletas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis