Vaikystėje visi tyčiojosi iš šios mergaitės veido. Tačiau pažvelk, kuo ji užaugo

Dabar 28 metų Lizzie ramiai ir nesigraudindama pasakoja apie savo gyvenimą ir patirtas nuoskaudas, tačiau taip buvo ne visada. Gimusi Lizzie svėrė vos 1,2 kg. Gydytojai netrukus nustatė Marfano sindromą - retą genetinį sutrikimą.

Šį sindromą turintiems žmonėms būdingas aukštas ūgis, lieknas sudėjimas, neproporcingai ilgos rankos ir kojos lyginant su liemeniu, ilgi ir ploni pirštai, liga dažnai pažeidžia ir akis. Esminis šio sindromo išskirtinumas - sutrikusi specifinio baltymo gamyba, tad Lizzie organizmas nekaupia savyje riebalų ir mergina negali priaugti svorio. Be to, sindromas turi ir kitų šalutinių poveikių. Lizzie atveju dar ankstyvame amžiuje buvo pažeista viena akis, kuria mergina dabar visai nemato.

Lizzie tėvai stengėsi suteikti jai pilnavertį gyvenimą ir buvo tvirtai nusprendę auginti dukrą taip pat, kaip auginami kiti vaikai, tad mergaitė lankė darželį, ėjo į įprastą mokyklą. Vis tik vaikai ne visuomet būna gailestingi - mergaitė nuo pat mažų dienų girdėjo, kokia ji negraži. „Būdama maža aš nesupratau, kodėl man taip sako. Nemačiau savo išskirtinumo ir buvau įsitikinusi, kad atrodau taip pat, kaip ir kiti vaikai“ - prisiminimais viename interviu dalinosi Lizzie.

Nors prie kalbų apie savo išvaizdą Lizzie jau buvo pripratusi, vienas įvykis ją labai sukrėtė. Tuomet 16-metė mergina naršė internete ir Youtube svetainėje pamatė filmuką apie save. Video įraše, kurį peržiūrėjo milijonai žmonių, ji buvo vadinama pačia baisiausia pasaulio mergina. Lizzie perskaitė visus komentarus ir nerado nė vieno gero atsiliepimo - tik anonimines patyčias. Tą dieną jos gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis.

Daugumai žmonių toks emocinis smūgis būtų tiesiog nepakeliamas, tačiau Lizzie nepasidavė. Šiandien jai 28 metai ir ji - sėkminga verslininkė. Mergina keliauja po pasaulį, rengia paskaitas ir pasakoja žmonėms apie savo gyvenimą. Lizzie nepaliauja kalbėti apie visuomenėje įsigalėjusią patyčių kultūrą ir savo pačios pavyzdžiu skatina kitus labiau pasitikėti savimi. „Tai mano tikslas. Būtent tai aš darysiu visą savo gyvenimą. Man patinka galvoti, kad pasakoju ne tik savo, bet ir tų, kurie išgyveną tą patį, istoriją“ - interviu metu sakė mergina.

Lizzie parašė knygą apie save, sėkmingai pabaigė universitetą, sukūrė šeimą ir verslą. Ši mergina visiems įrodė, kad būti kitokia - nereiškia būti prastesne.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis