9 priežastys, trukdančios tau tapti turtinga ir sėkminga

Jei uždavei sau klausimą „Kodėl aš niekada negaunu to, ko taip trokštu?“ - tuomet sveikiname, tu jau žengei pirmą žingsnį savo tikslo link. Tu meti iššūkį tokiems stereotipams ir įsitikinimams kaip „Aš to nenusipelniau“ ar „Aš turiu tenkintis tuo, ką turiu“. Štai 9 pagrindinės priežastys, kurios trukdo pasiekti tau tai, ko trokšti.

1. Tave tenkina vidutinybės.

Dažnai iš tėvų ar net draugų tenka išgirsti, kad nereikia šokti aukščiau bambos ir priešintis situacijai. „O tu pažiūrėk, kaip žmonės ten gyvena... Už kokias algas jie dirba...“ - teko girdėti kažką panašaus? O kas sakė, kad tu turi lygintis į blogesnius pavyzdžius? Kodėl ne atvirkščiai?

2. Tu nuolat kartoji „Aš negaliu“.

Frazes „Aš negaliu“ ir „Aš privalau“ reikia visiems laikams išbraukti iš savo gyvenimo. Šie žodžiai užprogramuoja tave nieko nedaryti. Vos ištarus „Aš negaliu, nes...“ tu jau pasiduodi net nepabandžiusi.

Frazę „Aš negaliu“ pakeisk fraze „Jei norėčiau, aš galėčiau“, o žodžius „aš privalau“ – žodžiais „Aš tai darau, nes...“ Jei nepatinka šios frazės, pakeisk jas kitomis, labiau patinkančiomis, tačiau niekada daugiau nesakyk „Aš negaliu“.

3. Tu dažnai skundiesi, kad negauni to, ko trokšti.

Liaukis skųstis likimu, gailėtis savęs ir atkakliai tvirtinti, kad esi vargšė, vieniša ir nelaiminga. Geriau šį laiką skirk svajonėms. Penkios minutės per dieną – ne tiek ir daug. Įsivaizduok save esant turtinga. Kokiu automobiliu tuomet važinėtum? Kokiame name gyventum? Su kuo? Ką jūs veiktumėte kartu? Apie ką jūs kalbėtumėte? Jeigu turėtum tobulą kūną, kokius drabužius nešiotum? Kaip tavo atžvilgiu elgtųsi kiti žmonės? Kur tu norėtum dirbti?

4. Tu jauti neapykantą turtingiems, gražiems, sėkmingiems, sveikiems, laimingiems, simpatiškiems žmonėms.

Pavydas – bergždžias laiko ir energijos švaistymas. Dar blogiau, pavydas trukdo tau pasiekti tai, ko trokšti, nes kai tu tapsi turtinga ir tave lydės sėkmė visame kame, tu tapsi panaši į tuos, kurių tu nekenti. Ir kas tada? Nekęsi pati savęs?

Vietoj to, kad nekęstum tų žmonių, mokykis iš jų. Juk jie rado būdą kaip pasiekti tai, ko trokšti ir tu. Jeigu suprasi kaip jiems pavyko tai padaryti, vadinasi ir pati galėsi tai pasiekti. Jie suteikia tau šansą, kuriuo nepasinaudoti būtų paprasčiausiai kvaila.

5. Tu daug šneki, skaitai ta tema, tačiau praktiškai nedarai nieko.

Nesuprask neteisingai: svajoti, skaityti, aptarinėti kažką (su teisingais žmonėmis) – labai sveika. Visi šie dalykai įkvepia ir skatina imtis produktyvių veiksmų. Bet ar tu bent pirštą pajudini, kad viskas, ko tu nori, virstų realybe? Žinai, žmonės dažnai sako, kad loterijose laimi visi, tik ne jie. O ar bent bilietėlį nusipirkai? Jeigu radai sau tinkamą dietą, efektyvius pratimus, idealų žmogų, gerą darbą ir galimybę pradėti savo verslą, veik! Nelauk pirmadienio. Išnaudok tinkamą akimirką. Jeigu abejoji, tuomet kas tave sulaiko?

6. Tu pernelyg jaudiniesi dėl to, ką apie tave pagalvos kiti.

Jeigu tvirtai nusprendei įgyvendinti savo svajones, anksčiau ar vėliau pradėsi atrodyti ir elgtis panašiai kaip tie turtingi, gražūs, sėkmingi, sveiki, laimingi ir simpatiški žmonės, kuriems tu jauti neapykantą. O tai reiškia, kad kai kurie iš jų, savo ruožtu, pradės nemėgti ir tavęs. Tarp jų gali būti ir tavo šeima, draugai, kuriuos tu myli ir vertini.

Tavo artimieji vargu ar linki tau blogo, tačiau kai kurie iš jų sąmoningai arba nesąmoningai gali pabandyti sulaikyti tame lygmenyje. Jie gali sukritikuoti tavo idėjas, išjuokti tavo naują vaikiną, pavaišinti tave saldumynais, žinodami kad tu laikaisi dietos, įkalbėti tave nueiti į barą vietoj sporto salės ir panašiai.

Kažkurią akimirką tau teks rinktis: atsisakyti svajonės, tuo nudžiuginant juos, ar vardan savo troškimo rizikuoti susigadinti su jais santykius. Turi išmokti atsiriboti nuo svetimų nuomonių, kurios trukdo tau judėti į priekį.

7. Bijai, kad tau nepasiseks.

Niekas negimė mokėdamas. Ar atsimeni savo pirmą dieną naujame darbe, visą kūną ir protą užvaldžiusį jaudulį ir baimę? Paskaičiuok, kiek klaidų tuomet padarei? Bet juk nelikai naujoke amžinai. Tu įgavai patirties ir tapai savo srities žinove.

Vaikai negimsta turėdami idealų kūną, mokėdami bendrauti ar turėdami tūkstančius dolerių banko sąskaitoje. Didieji milijonieriai, verslininkai, muzikantai – visi jie turėjo pradėti nuo nulio. Ir, suprantama, daugelis iš jų savo karjeros pradžioje patyrė nesėkmę. Jie kūrė verslą ir patyrė bankrotą, išbandė įvairiausias dietas ir treniruočių programas, kurios, deja, nedavė norimo rezultato, juos lydėjo nesėkmingų santykių virtinė. Jei kas nepavyko, ieškok, išbandyk įvairius būdus. Niekada nepasiduok ir neišduok savo svajonės. Iš kiekvieno pralaimėjimo galima kažko pasimokyti.

8. Tu manai, kad trokštamas dalykas pasiekiamas per vieną naktį.

Ar žinai, kas nutinka žmonėms, kurie laimi loterijoje arba per labai trumpą laiką netenka daug svorio? O gi jie išleidžia visus pinigus, susigrąžina numestus kilogramus ir grįžta ten, nuo ko pradėjo.

Žmogui, norinčiam turėti idealias kūno formas, reikia vienerių ar dviejų metų, skiriant tam maksimaliai pastangų. Iš naujai pradėto verslo apčiuopiamą pelną pajausi tik po kelerių metų. Sėkmė neateina per vieną naktį. Prireiks nemažai laiko, kad kūnas įgautų trokštamą formą, o protas išmoktų naujai mąstyti. Jeigu nusprendei, kad gyvenime nieko nėra svarbiau už tavo svajonę, tuomet nepasiduok tol, kol tai netaps realybe.

9. Tu nusprendi, kad ši kova yra per sunki ir meti viską pusiaukelėje.

Nėra jokių abejonių, kad norint įgyvendinti savo svajonę, reikia įdėti maksimaliai daug laiko ir pastangų. Kovoti nėra lengva. Nesvarbu, ko tu sieki – pradėti verslą, naujus santykius, pakeisti savo įvaizdį, pagerinti savo sveikatą ar pakeisti savo pasaulėžiūrą – visais atvejais reikės kažką aukoti.

Kai tau tenka dirbti ištisomis paromis ir vos išgali apmokėti sąskaitas, kai išsekusi vėlai vakare paršliauži iš sporto salės, o ryte vėl anksti keliesi ir bėgi į trasą, kai su savo naujuoju draugu pykstatės dėl vis tos pačios kvailos priežasties, atmink: tu nesiaukoji, tu investuoji ir tavo indėlis tikrai atsipirks ilgalaikėje perspektyvoje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis