Maisto produktai ir arbatos, veikiantys kaip natūralūs migdomieji

Kokybiškas miegas suteikia energijos, kelia nuotaiką, padeda išlaikyti organizmą sveiką. O miego trūkumas gali tapti rimtesnių sveikatos sutrikimų priežastimi. Deja, kartais dėl streso ar kitų veiksnių užmigti sunku. Visgi įveikti nemigą galima ir be vaistų. Reikėtų praturtinti mitybą keletu maisto produktų ir gerti tam tikras arbatas.

Vyšnios ir jų sultys

Mokslininkai įrodė, kad žmonės, karts nuo karto rytais išgeriantys stiklinę vyšnių sulčių, vakarais užmiega lengviau. Vyšniose yra daug melatonino, kuris padeda organizmui reguliuoti miego ir energijos ciklus. Asmenys, neturintys pakankamai melatonino, kenčia nuo pavargimo ir negali ramiai miegoti visą naktį. Rekomenduojama ne tik gerti sultis, be ir valgyti pačias vyšnias.

Bananai

Bananuose yra daug natūralių medžiagų, kurios atpalaiduoja. Jie praturtinti kalciu ir vitaminu B6, pastarasis yra vienas svarbiausių natūralių ingredientų, reikalingų melatonino gamybai.

Lapinės daržovės

Lapiniuose kopūstuose ir kitose lapinėse daržovėse, pavyzdžiui, špinatuose kalcio yra daugiau nei pieno produktuose. Moksliniai tyrimai parodė, kad žmonėms, kurie kenčia nuo miego trūkumo, trūksta kalcio. Todėl, lapinės daržovės yra puikus ir sveikas maistas didinantis kalcio kiekį organizme.

Ramunėlės

Bene seniausia ir populiariausia gydomoji arbata - ramunėlės. Šios gėlės nuo seno gydė mūsų protėvių ligas, padėjo jiems nusiraminti ir lengviau užmigti. Vaistinių ramunių arbata ramina nervų sistemą, turi uždegimus stabdančių, antiseptinių, antialerginių ypatybių. Jos vartojamos sergant nervų, kvėpavimo, ginekologinėmis ar virškinamojo trakto ligomis.

Melisos

Daugelį žmonių kamuoja nuolatinės įtampos sukeltos ligos. Puiki pagalbininkė nuo šių negalavimų - vaistinė melisa. Melisos ramina, slopina spazmus, mažina vidurių pūtimą. Dėl nuolatinės nervinės įtampos žmonės dažnai skundžiasi širdies skausmu, sutrikusiu virškinimu, neramiu miegu ar netgi baime užmigti. Tokiais atvejais melisų arbata yra nepakeičiamas vaistas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis