Nesusimauk per biuro vakarėlį (9 neįprastos klaidos)

Visos karjeristės puikiai žino: per biuro vakarėlį darbas tęsiasi. Ir jei elgsiesi išmintingai – gali čia pat atsispirti naujam karjeros šuoliui. Bet štai jei susimausi...

Nekalbėsime apie atvejus, kai reputacija žlunga padauginus alkoholio ar pasiūlius viršininkui lošti pokerį iš nusirengimo. Yra ir subtilesnių būdų užkliūti. Ne tik bosui, bet ir kitiems kolegoms. Taigi norėdama pasirodyti puikia darbuotoja, per vakarėlį...

... neišlaidauk dovanai. Jei keičiatės su kolegomis dovanomis, griežtai laikykis sutartos sumos ir nemosuok keliskart didesnėm kupiūrom. Toks noras pasirodyti nenudžiugins nei dovanos gavėjo, nei kitų.

... nesisavink pokalbio. Per vakarėlį priimta palaikyti mandagų pokalbį „saugiomis“ temomis: sportas, kelionės, filmai, aktualijos. Venk kiršinti galinčių politikos, religijos temų, o svarbiausia – nenukreipk pokalbio link savęs, kaip antai „Tu tik įsivaizduok, kokioje situacijoje atsidūriau! ... Ką manai?“

... nenešk šefui dovanos viena. Nebent būtum kaip tik jį ištraukusi dovanų keitimosi loterijoje. Visais kitais atvejais nuo savęs vienos teikti dovaną, tegul ir nedidelę, šefui – blogas tonas. Jei išties nori pagerbti jums vadovaujantį žmogų – pasiūlyk tai daryti visam kolektyvui.

... neflirtuok su kolegomis vyrais prie jų žmonų. Nesvarbu, kad darbo aplinkoje nuolat bendrauji žaismingai, o dviprasmiški pokštai – jūsų kasdienybė. Jei nenori pastatyti kolegų į nepatogią padėtį ir pati pelnyti kalės etiketę – išlaikyk deramą kolegišką toną, nepamiršk pabendrauti ir su bendradarbio sutuoktine.

... neverkšlenk, kokia tu užimta. Juk susirinkote į šventę, o ne į darboholikų savitarpio pagalbos seansą! Taigi kuo daugiau inkši ir skųsiesi, kaip tu esi užversta darbais, tuo labiau tavęs ims vengti šventės dalyviai. Tau nebeliks nieko kito, kaip tik dūlinti į savo kabinetą ir vėl sėsti prie darbo.

... nevalgyk per daug. Taip, ne tik gerti, bet ir valgyti per daug nevalia. Atsimink: biuro vakarėliuose svarbiausia pasirodyti iniciatyviai, linksmai, gebančiai bendrauti, o ne rajai ir godžiai.

... nebūk išranki. „Negaliu patikėti – kažkas vis dar gamina baltą mišrainę?!“, „Oi, ne, ne, man prašyčiau atnešti kepsnį ne su bulvėmis, o su ryžiais!“ Jei tokiais reikalavimais ir pastabomis imsi šokdinti padavėjus – garantuotai tapsi labiausiai erzinančia vakarėlio rakštimi. Nepamiršk – šventė organizuota ne tau asmeniškai, o visam kolektyvui. Todėl savo norų, pageidavimų ir gastronominių įsitikinimų nereikšk niekaip. Rinkis iš to, kas patiekta, tai, kas tau tinka.

... nesirenk iššaukiančiai. Vakarėlis – puiki proga palikti namuose dalykinį kostiumėlį. Tačiau tai nereiškia, kad turėtum iškart šokti į savo ultramini. Stenkis maksimaliai atitikti aprangos kodą, jei toks nurodytas kvietime, ir išlaikyk darbo etiketo žinovų sufleruojamas iškirptės bei sijono ilgio proporcijas.

... nevėluok. Ir būtinai ateik! Vėluoti į vakarėlį – kaip ir į darbą – nevalia. Tokią privilegiją sau gali leisti tik šefas. Bet ir visai neateiti – ne išeitis. Jau geriau ateiti laiku ir atsiprašius išeiti anksčiau. Iš furšeto gali sau leisti išbėgti praėjus vos valandai nuo jo pradžios, o jei organizuojamas vakarėlis – su karštais patiekalais, turėtum sulaukti deserto.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis