Kaip išgyventi kalėdinę psichozę?

Sukiesi kaip vijurkas ieškodama paskutinių dovanų, ruošdama šventinį meniu ir bandydama nepalikti galvos? O kalendorius tavo siaubui rodo, kad liko tik savaitė iki Kalėdų. Nepasiduok šventinei beprotybei. Kitaip ši savaitė tau bus kupina ne laukimo džiaugsmo, bet nuolatinio streso. Siūlome kelis patarimus, kaip ją išgyventi.

Nevažiuok į prekybos centrus vakare ar paskutinį prieššventinį savaitgalį. Verčiau pirk internetu arba per pietų pertrauką. Sutaupysi kur kas daugiau laiko ir išvengsi minios. Tiesa, iš britų pavyzdžio geriau neimk. Šie tam, kad nepakliūtų į šventines grūstis bent vieną dieną apsimeta susirgę.

Nepirk dovanų bendradarbiams, draugams, tolimoms giminėms. Visai nebūtina apdovanoti visų pažįstamų. Bendradarbiams gali padovanoti po šventinį meduolį, draugams naminės uogienės. Svarbu dėmesys, o ne suma išleista pirkiniams. Brangesnes dovanas pirk tik artimiesiems. Tačiau jei tavo piniginėje švilpauja vėjai, dovanas padaryk pati. Mama tikrai apsidžiaugs rankų darbo muilu, o vaikinas – tavo megztu šaliku.

Skirk laiko savo malonumui. Pasivaikščiok po papuoštas gatves ir kavinėje išgerk karšto šokolado. Tačiau nejausk pareigos susitikti su visais draugais, aplankyti kelis labdaros renginius ar įsipareigoti vesti įmonės vakarėlį. Jei prisiplanuosi per daug darbų ir susitikimų, jausiesi kaip pelė bėgimo rate.

Pati nekepk ir nevirk – skanumynus ar kitus tradicinius valgius pirk. Darbe sutarėte atsinešti savo šventinių kepinių, o Kalėdoms prisigyrei kepsianti kalakutą? Nevark prie viryklės, jei neturi jokio noro ar laiko. Tuo labiau jei ypatingų kulinarinių įgūdžių neturi. Jei kepiniai ar kiti tradiciniai valgiai nepavyks nuotaika tikrai suges. Geriau nusipirk jau paruoštą. Juk niekas nepatikrins, kad ruošei ne pati.

Namus pasipuošk likus vos kelioms dienoms iki Kalėdų. Jei dar to neatlikai, nejausk sąžinės graužaties. Puošti namus likus mėnesiui iki Kalėdų – naujų laikų tradicija. Spalvotai žybsinti eglutė atneš kur kas daugiau džiaugsmo papuošta vos porai savaičių – akis nebus taip pripratusi ją nuolat matyti.

Išvažiuok atostogų į šiltus kraštus. Jei kiekvienos Kalėdos tau nuolatinis išbandymas nervų sistemai, nešvęsk. Geriau važiuok atostogauti. Tuo labiau, kad šiemet net nereiks imti papildomų atostogų dienų (šiemet net penkios laisvos dienos). Net jei negali sau leisti išvykti ten, kur amžina vasara, rinkis kaimynines šalis arba Lietuvos kurortus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis