Vadovas vienišei: į vakarėlį viena pati

Vakarėliai – šaunu. Kai į juos eini su būriu draugų ar bent jau žinai jų rasianti vos įžengusi pro duris. O jeigu keliauji viena ir pažįsti tik šeimininkę, kuri negalės visą vakarą tupinėti tik apie tave? Neskubėk purtyti galvos, kad ne ne ne – viena tai jau niekur neisi!

Dažnai iš mūsų vien nuo minties, kad teks vienai įžengti į triukšmingą kambarį, pilną nepažįstamų žmonių, drėksta delnai, džiūva burna ir ima smarkiau plakti širdis – tikrai ne iš džiaugsmo. Aiškiname, kaip pasirengti soliniam vizitui į linksmybes, įvaldyti meną nebijoti vienumos viešumoje ir netgi susirasti naujų draugų.

1. Laikykis kvietime nurodyto aprangos kodo. Tai padės išvengti Bridžitos Džouns likimo (prisimeni, kokią gėdą ji patyrė į solidų vakarėlį atvykusi zuikučio kostiumu?). Jeigu aprangos kodas nenurodytas, niekada neprašausi išsirinkusi neįnoringo kirpimo, neprovokuojamų spalvų drabužius. Susitvarkyk plaukus, pasidaryk makiažą, apsiauk aukštakulnius – jie mums, moterims, visada teikia pasitikėjimo savimi.

2. Aprangos kodas svarbus, tačiau pirmiausia turi jaustis patogiai. Vargu ar pavyks atsipalaiduoti, jei suknelės sagutės vis grasins išsprūsti iš kilpų, o naujieji bateliai varžys ne tik einant, bet ir stovint.

3. Gali atvykti maždaug puse valandos vėliau nei nurodyta kvietime. Tiek laiko skiriama svečiams susirinkti, atmosferai įkaisti. Be to, neteks stoviniuoti vienai pustuštėje patalpoje. Tik nepersistenk – vėluoti daugiau nei pusvalandį nemandagu.

4. Įėjusi stabtelėk ir apžvelk erdvę. Matai draugiškų veidų? Jei taip, įsidėmėk juos — kiek vėliau galėsi prieiti ir pamėginti užmegzti pokalbį.

5. Nepulk prie gėrimų siūlančių padavėjų – geriau laikykis prie baro. Turėsi dvigubos naudos: ir patalpą lengvai apžvelgsi, ir nesijausi be vietos – tu juk stovi prie baro.

6. Nepasiduok norui dėl drąsos vienu mauku išlenkti tris „Mojito“ – drąsiau gal ir pasidarys, bet ką apie tave pamanys aplinkiniai?

7. Išsitiesk, pasitempk ir nusišypsok. Kad ir kaip drovėtumeisi, kitiems tavo kietai sučiauptos lūpos gali signalizuoti: esi šalta ir neprieinama persona.

8. Jauti, kad jau laikas su kuo nors pasikalbėti? Nesiterpk į dviejų žmonių pokalbį – didelė tikimybė, kad trečio jie visiškai nepageidauja. Dideliuose būreliuose paprastai tauškiama apie nieką, prisidėti prie tokio pokalbio, apskritai jame būti pastebėtai vargu ar pavyks. Geriausia šlietis prie trijų žmonių kompanijos.

9. Nematai nė vienos grupelės, prie kurios drįstum prieiti? Paprašyk šeimininkės tave su kuo nors supažindinti. Juk nesi nevykėlė vien dėl to, kad nieko nepažįsti.

10. Niekada nepradėk pokalbio pasisukusi nugara į šurmuliuojančią minią. Turi jaustis tvirtai, neprarasti galimybės laisvai judėti, o tai sunku, jeigu nematai, kas vyksta už nugaros. Atsisėsti kamputyje ir susigūžti – taip pat nieko gera.

11. Stebėk signalus. Jei žmogus, su kuriuo mėgini megzti pokalbį, vengia akių kontakto, neužduoda jokių klausimų, greičiausia jis visiškai nenori su tavimi bendrauti. Nieko baisaus. Visi turi teisę rinktis pašnekovus.

12. Pokalbį gali užmegzti labai paprastai. Tiesiog prieik ir sakyk: „Sveiki, tiesiog negalėjau nepasakyti – jūsų tokia nuostabi rankinė/ šukuosena. Gal išduotumėte, kur tokią įsigijote/ savo stilisto telefono numerį? Kitas variantas: „Puikus vakarėlis. Milda visada gebėjo juos rengti. Mudvi kartu studijavome/ mokėmės vidurinėje/ susipažinome kelionėje. O jūs iš kur pažįstami?“ Paprasta, bet veiksminga. Tik jokiu būdu nenutaisyk verksmingo balso: „Gelbėkit, man baisu, aš čia nieko nepažįstu. Priimkite mane į savo kompaniją!“ Niekas, išskyrus tave, neprivalo žinoti, kad nesijauti pasitikinti savimi. Ir tikrai niekas nenorės visą vakarą globoti įkyrios nepažįstamosios.

13. Jei turi galimybę, į vakarėlį vyk savo automobiliu. Visada gera žinoti, kad gali ramiai bet kada išvykti, jei šventė pasirodys niekam tikusi. Tik tokiu atveju nepamiršk: jokio alkoholio.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis